Sporťák - Concord Camino, Britax Go Big, nebo Emmaljunga NXT90f

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.04.18 22:21
Sporťák - Concord Camino x Britax Go Big x Emmaljunga NXT90f

Ahoj,

prosím o radu, už jsme s manželem trochu „zoufalí“ :D… nemůžeme najít ten pravý sporťák. Hluboký kočárek nepotřebujeme, zdědili jsme 3kombinaci, která má super hluboký, ale sporťák hrůza. Korbičku budeme využívat ještě to tak vidím 1-2 měsíce max a na léto už do sporťáčku. Protože už máme s hlubokým něco naježděno a konzultovala jsem téma kočárek s mnoha kamarádkami, nakonec jsme se rozhodli, že do sporťáku opravdu investujeme. I tím, že plánujeme více dětí, tak aby vydržel i pro případné další. Žijeme v malém městě, ale rádi chodíme do přírody a přecejenom tady chodníky nejsou úplně hladké, takže určitě potřebujeme něco trochu terénního, ale zase netřeba kočár do hor. Kufr auta máme prostorný a kočárek nikam do schodů that nemusím, tedy hlavní pro nás jsou jízdní vlastnosti. Potřebujeme, aby byl kočárek stabilní, kvalitně řešený, dobře se ovládal, byl odpružený, měl velký a přístupný koš, ujel i terén a byl prostorný a vhodný pro vyšší rodiče.

Celkem nás zklamal Hartan i Gesslein, ani Patron nás nějak neokouzlil. Vybrali jsme nakonec tyhle 3 a nemůžeme vybrat. Každý má nějaké výhody a nějaké nevýhody - tak prosíme o radu tady vás. Který byste vybrali?

Ukázat recenze z kategorie Kočárky

Reklama

Reakce:

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 3 inzeráty 11.04.18 04:24

Prispevek se mi omylem smazal, tak nic. Mam zrovna ten Gesslein co nechces, ale muzu se zeptat, proc te zklamal Hartan nebo Patron? Mne ten Gessl. prijde jako hrozne tezkej tank, mela jsem predtim Jane Slalom Pro, ten se ovládal lip, byl lehoučkej, akorat ten kos mel mensi. Chtela jsem Peg Perego GT3, nakonec mam Gessleina - kvuli te vlozne tašce, kterou opravdu vyuziju a nemusim skladovat 2 boudy. Ale na leto, do auta na dovcu a vylety chci poridit taky už jen neco lehčího skladnejsiho. Coz asi Hartan nebude, Britax se mi libi spis B motion 3. Nema ten „go“ mala kolečka? :think:

Anonymní  11.04.18 11:32

@Jahudka82 Ahoj - mně ten Hartan nepřišel tak dobře ovladatelný a skladný. Navíc jsem ho viděla poměrně nový u jedné známé a vypadal ošklivě, tak nějak opotřebovaně, ale samozřejmě ten vzhled je až na nějakém z posledních míst. Ale přijde mi, že staré Hartany byly ještě ok, ale ty novější - i v obchodě mi prodavačka říkala, že Hartany jsou čím dál tím míň do terénu…Britax Go má malá přední kolečka, Britax Go Big právě už ne - také to není vysloveně terénňák, ale je naprosto skvěle odpružený a nějaký lehčí terén zvládne. Přijde mi skvěle řešený a ten koš :srdce: - u Concordu si nejsem jistá, četla jsem i velmi špatné zkušenosti, že se rychlerozbil, zlomil, prostě že nevydržel…také je z těch zmiňovaných modelů nejlevnější. Emmaljungu považuju za takoé snad nejlepší kočárky, co můžou být. Ale otázka je, jestli je opravdu tak skvělý, aby se vyplatilo dát až tolik moc peněz čistě za sporťák a také se Britax lépe skládá do auta. Tak nevíme…škoda, že se to nedá vyzkošet v terénu s dítětem, to by se lépe rozhodovalo - v tom obchodě je to takové o ničem.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 3 inzeráty 11.04.18 13:00
@Anonymní píše:
@Jahudka82 Ahoj - mně ten Hartan nepřišel tak dobře ovladatelný a skladný. Navíc jsem ho viděla poměrně nový u jedné známé a vypadal ošklivě, tak nějak opotřebovaně, ale samozřejmě ten vzhled je až na nějakém z posledních míst. Ale přijde mi, že staré Hartany byly ještě ok, ale ty novější - i v obchodě mi prodavačka říkala, že Hartany jsou čím dál tím míň do terénu…Britax Go má malá přední kolečka, Britax Go Big právě už ne - také to není vysloveně terénňák, ale je naprosto skvěle odpružený a nějaký lehčí terén zvládne. Přijde mi skvěle řešený a ten koš :srdce: - u Concordu si nejsem jistá, četla jsem i velmi špatné zkušenosti, že se rychlerozbil, zlomil, prostě že nevydržel…také je z těch zmiňovaných modelů nejlevnější. Emmaljungu považuju za takoé snad nejlepší kočárky, co můžou být. Ale otázka je, jestli je opravdu tak skvělý, aby se vyplatilo dát až tolik moc peněz čistě za sporťák a také se Britax lépe skládá do auta. Tak nevíme…škoda, že se to nedá vyzkošet v terénu s dítětem, to by se lépe rozhodovalo - v tom obchodě je to takové o ničem.

Hm, mě ty Hartany a Patrony právě zaujaly, Britax Go Big a Emmaljungu nevim jestli jsem uz nekde videla, tech druhych po Plzni moc nejezdi, ale ten B-motion je urcite vic do terenu. Ale myslim, ze by byl v pohode i ve meste nebo na nejake probehnuti, brusle. Ten Gesslein mi na brusle prijde hrozne tezkopadnej. Souhlasim, ze velky kos se urcite hodi, taky v tom taham nakupy, ac jsem rekla, ze z toho nakladak delat nebudu. Ale ono staci jit na hriste a clovek tahne kramu taky dost - piti, mikinu nebo bundu pro starsiho, kdyby se ochladilo, zvlast na horach nebo ted v tom aprilovem nevyzpytatelnem pocasi, prebal. tasku na madlo, plastenku, svacinu…my teda zatim meli vzdycky kocar po nekom s moznosti se s nim aspon projet par metru. Jenze mi prijde, ze kazdodennim pouzivanim se pak dost rozvrza a opotrebuje, i kdyz ho kupujes v dobrem stavu a za tu chvili taky nepoznas vsechno. NO, je to obcas s kocarama loterie, to souhlasim.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 3 inzeráty 11.04.18 13:01

Anonymni: A co je vubec na tom tak duverneho, ze jsi anonymni, kdyz uz dite mate a necekate teprve, aby o tom nesmel nikdo vedet? :think: ;)

Rowena
Kecalka 127 příspěvků 24.04.18 23:19

Ahoj, mám zkušenost s britax go a je to ten nejlepší kočárek. Brala bych ho víc než Big, ten mi přijde těžký a neohrabaný. Když si koupíš přední velká kola, tak je to nejterénnější kočár vůbec. Je fakt luxusně odpružený, kam se na něj ty ostatní tebou zmíněné kočárky hrabou :)

123straka321
Kecalka 125 příspěvků 26.04.18 16:53

Ahoj, my také měli Britax go jako @Rowena . Za mě super kočárek, ale kdybych si měla vybrat teď, šla bych do nejnovější varianty Go Big. Ty větší přední kolečka jsou prostě lepší - a co si budeme povídat, existují sice pevná výměnná kola, ale komu se chce to přendavat a řešit dopředu, jakým terénem pojede (na velké plánované výlety ano, ale jinak se člověku nechce a spíše využije ta aretovací kolečka)… Navíc Go big jde do lehu a má koženou rukojeť…otázka je, jestli nebudou do budoucna sporťák ještě zvětšovat (to by se také hodilo) - koukala jsem a nejnovější Go next je o něco větší ;) Ale také hlasuji pro Britax…malinké chybky se najdou, ale je to neporovnatelné s jinými kočárky, se kterými jsem se kdy setkala. To odpružení, koš, perfektní těžiště - zrovna nedávno jsem vezla kočárek kamarádky, Hartan. Měla v něm roční holčičku, otočený sporťák čelem k sobě a sklopený do úplného lehu. Kočárek skoro nešel ovládat - měla jsem velký problém najet do branky na dětském hřišti - dělala jsem to na 4× a kočár jsem držela oběma rukama a manipulovala celou silou, prostě to na té nerovné cestě nešlo. To s Britaxem nezažiješ…a bude stačit jedna ruka ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Nejpevnější zadek světa: Sexy Ukrajinka je známá jako žena s železným pozadím

Dře jak kůň a drží extrémní diety, aby byla na „prknech“ ta nejlepší a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama