Sporťák, golfky - úplně do lehu

2382
24.7.13 19:12

Sporťák, golfky - úplně do lehu

Ahoj, potřebovala bych tip na sporťák nebo golfky, které jdou úplně do lehu. Mám 5ti týdenní miminko a už teď mu začíná být hluboký kočárek malý. Má 59 cm a nechci vidět jak ho tam budu za dva měsíce cpát… máme Casualplay S4 a ačkoliv je to jinak super kočár, tak náš obřík tam prostě do té doby, než bude sedět, nevydrží. A další hluboký opravdu kupovat nechci. :-( máte s nějakým sporťákem, golfkama dobrou zkušenost? Díky moc za tipy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7995
24.7.13 19:18

Proboha, jak je ten kočár malej??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6478
24.7.13 19:18

Golfky pro 5ti týdenní fakt ne! 8o

a 59 cm :nevim: průměrná korba má 70-80 cm… takže nechápu kde je problém :nevim:

jinak sporťák do lehu je skoro každý, málokterý nejde ;) takže si stačí jenom vybrat. Ale určitě bych počkala až se do korby opravdu nevejde, ono má svůj důvod proč jsou golfky i sporťáky od 6ti měsíců ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
24.7.13 19:19

Mám Hartan Racer GT a je zcela do lehu. Pro malé mimčo by se patrně řešilo vložnou taškou nebo „bočnicemi“ :nevim: Mám jen sporťák, proto s ostatním nemám zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
24.7.13 19:19

Co máš za minikočárek? já mám malej a to má 75cm a teprve teďka v půl roce jsme pořídili novej..

• Nahlásit
  • Citovat
7995
24.7.13 19:21

77 cm jsem našla že má korba. No neboj, že by mělo tvoje dítě ve třech měsících 77 centimetrů :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3637
24.7.13 19:25

V hlubokém je prckovi líp…nech ho dokud se vážně nevejde…mě přijde, že se chce každý zbavit hlubokýho a jít rovnou na sporťák..ale proč? :( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1693
24.7.13 19:29

@Teruna000 Taky bych vydržela, náš malej se narodil s 52cm a kdyby nebyl zvědavej tak vydržel v korbě snad do teď - měli jsme Jané Micro. A teď v 10ti měsících má 77 cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
24.7.13 19:29
@Šáriii píše:
V hlubokém je prckovi líp…nech ho dokud se vážně nevejde…mě přijde, že se chce každý zbavit hlubokýho a jít rovnou na sporťák..ale proč? :( :nevim:

k tomu se podepisuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
24.7.13 19:30

Neee, já ho tam nechci dávat teď…jenom zjišťuju dopředu, ať mám čas na výběr… sice k tomu máme i sporťák, ale ten úplně do lehu nejde…a ta korba teda ani na šířku nic moc :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
24.7.13 19:47

@Teruna000
No ani za dva měsíce nebude tak malá, abys musela dávat dítě do kočáru, kterej mu ještě úplně nepatří…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
24.7.13 19:52

@ncc1701 to bylo myšleno obrazně…dokud se tam vejde, tak tam bude…s fusakem se tam ovšem pak už nevejde…nejsem blázen abych ho cpala rychle, rychle do sporťáku…ale chci mít čas vybrat dobrej, aby nám dlouho vydržel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1416
24.7.13 20:36

@Teruna000 Já myslím, že neděláš nic špatného když dáš prcka do sporťáku dřív, já ho tam mám od necelého 3m a jsme spokojení, za prvé se nám tam sice vešel ale bylo to natěsno a za druhé v horkých dnech se v hluboké korbě,,vařil,,…To že je sporťák od 6.měsíce je blbost a předsudek, je to prostě jen doporučení, které napíše výrobce a všichni se tím řídí..mám spoustu známých které vozí i novorozeně ve sporťáku s vložkou atd..není v tom vůbec ale vůbec žádný rozdíl, pokud ti jde dát do úplného lehu, není co řešit…a jak už tu někdo napsal..golfáč bych nekupovala, spíš klasický sporťák, mi máme třeba takko jumper a jsem spokojená ale na výběr jich jsou tuny, tak je těžké ti radit jaký, záleží jaké máš zvyky ( počet koleček, odpružení, velikost, váha atd..)…Přeju ať brzo najdete podle svých představ :)) :potlesk: :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
24.7.13 21:01

Náš syn byl ve sporťáku od 5. měsíců, v zimě jsme kupovali golfky zn. Cam, typ flip. Jdou do lehu a jsou i za dobrou cenu. Dají se suprově složit a mají i úložný prostor dole, což je taky fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6478
24.7.13 21:34
@Novaska píše:
@Teruna000 Já myslím, že neděláš nic špatného když dáš prcka do sporťáku dřív, já ho tam mám od necelého 3m a jsme spokojení, za prvé se nám tam sice vešel ale bylo to natěsno a za druhé v horkých dnech se v hluboké korbě,,vařil,,…To že je sporťák od 6.měsíce je blbost a předsudek, je to prostě jen doporučení, které napíše výrobce a všichni se tím řídí..mám spoustu známých které vozí i novorozeně ve sporťáku s vložkou atd..není v tom vůbec ale vůbec žádný rozdíl, pokud ti jde dát do úplného lehu, není co řešit…a jak už tu někdo napsal..golfáč bych nekupovala, spíš klasický sporťák, mi máme třeba takko jumper a jsem spokojená ale na výběr jich jsou tuny, tak je těžké ti radit jaký, záleží jaké máš zvyky ( počet koleček, odpružení, velikost, váha atd..)…Přeju ať brzo najdete podle svých představ :)) :potlesk: :potlesk: :palec:

tak to pozor! předsudek to teda není. Podáváš to jako by byla nějaká zásluha narvat dítě dřív do sporťáku :roll:
Má to důvodu, proto to tam ti výrobci uvádějí.

Za prvé bezpečnostní - ono je rozdíl když je miminko obložené stěnami nebo je na „volném prostoru“ a pokud se nedej bože něco stane a kočárek narazí/spadne, dopadne dítě podstatně hůř.

Za další pásy nejsou koncipované na menší děti, proto je logicky nemůžou udržet pokud se něco stane. Navíc malé děti by neměli být připoutané, měli by mít možnost pohybu.

Za další je pro malé děti ze začátku vývoje hlavní pasení koníčků a to se dá opět aplikovat pouze v hluboké korbě. Ve sporťáku to rodiče akorát svádí zvedat dítěti záda což má DOKÁZANÝ neblahý vliv na jejich záda…

ano, sporťák s vložnou taškou je to stejné jako korba - ochrana ze všech stran, a oni ty výrobci ví proč je výrabějí, a to je úplně něco jiného než sporťák bez vložky.

Nepříjde mi nic hrdinského na strání novorozeně do sporťáku aby to vypadalo jak máme šikovné dítě nebo co si tím dotyční rodiče snaží dokázat.
(text se týká dětí do těch 3-4 měsíců, potom už je to vlastně jedno, ale pro novorozeňata fakt ne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama