Sporťák už od narození - v poloze téměř do roviny

186
23.5.20 06:16

Sporťák už od narození - v poloze téměř do roviny

Ahoj, chci se zeptat, jestli může být 2 měsíční miminko ve sporťáku, který jde sklopit téměř do roviny cca 170°. Zkoušeli jsme to a malej tam leží dost pohodlně, nemá žádný tlak na krk a páteř. Uvažujeme, že nebudeme korbu už kupovat.

Je tu někdo kdo korbičku vůbec neměl a používal už takto brzo sporťák, samozřejmě jen sklopený téměř do roviny?

Moc díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3953
23.5.20 06:54

Ja bych se bal toho, ze se tam neda poradne zabalit, ze jej muze ofouknout jak nic. Navic to 2 mesicni tak budete pridelavat pasama? Nebo jen tak na volno tam bude lezet? Ty korbicky se nedelaji jen tak pro srandu. Kdyby sel rovnou sportak, tak se prodavaji rovnou ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
23.5.20 07:00

V pohodě, možná bych mu do toho dala vloznou tašku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
23.5.20 07:03

Díky :) Jj, určitě pásy. Nezdálo se mi, že by mu to nějak vadilo. Když ho občas musíme vézt autem, tak to mi ve vajíčku přijde mnohem horší a přitom někdo vozí autem takto malé děti i docela dlouhé cesty

Ohledně ofouknutí za teplého počasí v létě nevidím takový problém. Na zimu by to určitě nebylo.

Některé sporťáky uvádí právě možnost použití dokonce od narození, samozřejmě v té poloze co nejvíce naležato, tak mě zajímalo, jestli někdo korbičku přeskočil.

Nechci se hádat, jen sbírám názory ostatních. Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
23.5.20 07:27

Souhlasím s @Cenarius a taky bych se bála jednak ofouknut, jednak ze by tam dítě bylo moc navolno. Druhorozenou dceru jsem sice taky občas ve sportaku takto vozila a vozim, ale jen jako nouzové řešení když potrebuju nekam fakt lehký skladny kočár (valco vs xlander je dost rozdíl :) ) Navíc ji tam dávám v poradnem fusaku, takze je utemovana a pěkne drží na místě. Při poutani pasy byste to asi museli řešit poutanim přes ten fusak nebo i přes nějakou speciální deku s otvory, což si v teplem počasí a s malým miminkem nedovedu představit :think: Možná zakryt nanoznikem, aby nenafoukalo dovnitř? :think:

Poznámka k vajíčku - někdo říká ze tam dítě nesmí být déle jak 2 hodiny v kuse, pak by měla být přestávka na rovném podkladu (postýlky, kočárek s korbou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48780
23.5.20 07:38

Je to tve dite a tva zodpovednost. Nam to muze byt a je sumak. Male miminko patri do korbicky, v omezenem limitu polohovaciho vajicka.
Ale na sportak a poutani ma dost casu.
Prijde mi to nesmysl a rozmar. Sve deti jsem mela v korbicce. Meli sve pohodli. Udelala bych to stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5585
23.5.20 07:45

@JohnDoe Já v tom problém nevidím, já musela u obou dětí mít jak v postýlce, tak v korbě klín, kvůli refluxu. Takže lehce ve sklonu mi spaly obě děti do roka pořád. Když bude chladněji, tak ho přioblečete. Jinak u nás byl kočárek ta největší a nejvíc zbytečná investice, šátek vyhovoval jak mě, tak dětem víc. Takže kočárek máme luxusní, který projede všude, skladný a lehký a hlavně skoro nepoužitý. Kromě toho každé dítě je jiné, já měla obě děti letní a syna jsem musela balit jako pumpu i ve 35° horku, dcerka mi řvala kvůli tomu, že jí je horko, když bylo víc než 25° a ona měla na sobě víc než jednu slabou vrstvu oblečení. Takže první 3 měsíce strávila v podstatě nahatá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
23.5.20 07:48

Já bych si tu korbu na pár měsíců půjčila, zkus na FB místní skupiny maminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3684
23.5.20 07:49

Já jsem byla nucena našeho prostředního nekdy ve 2 nebo 3 mesicich týden vozit ve sportaku, co taky šel sklopit skoro úplně do lehu. A to je orave ten problém, leh to není. U větších děti je to fuk, on se tam vyspal klidně i na břiše, ale to mu byl rok a půl. Jako mimino tam pořád klouzal dolů, v těch pasech visel, a T je měl přes zimní kombinézu a fusak. Bez toho si to už vůbec nedovedu představit. Nabic byl po smeru jizdy, takze jsem na nej neviděla. Nanoznik je sice super, ale v zime stejne neochrani tak, jako korba. I v lete muze prset, foukat, byt chladno. Treba dnes je fakt krásně.. no shrnuto podtrženo, Nadávala jsem celý týden. Takže za mě určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9668
23.5.20 07:57

@JohnDoe a jaký máš kočár? Já včera vzala na velkou procházku už ve sportaku syna, bude mu příští týden pět měsíců. Jde skoro do lehu, kočár. V korbě už nechce jezdit moc a potřebovala jsem složit na zpáteční cestu do auta. To se trojkolka prostě vejde bez problémů.
Dvouměsíční nevím, přijde mi to brzo, jedine bych si koupila zmenšovaci vlozka a ksiry extra. Dělají s plnými zady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
23.5.20 08:16

@g.sandova Máme k dispozici Graco Aire3, takto vypadá sklopený, téměř rovina. Nemůžu si pomoct ale fakt tam leží, rozhodně ne sedí. Pásy nevadí, zatím jsme ho tam měli chvilku v teplém overalu s kožíškem uvnitř

Ale asi to ještě zvážíme. Jen mě to zaujalo, kamarádka která žije mimo ČR v Americe mi psala, že tam je to úplně běžne a korby skoro nikdo nepoužívá vůbec :roll:

Narazila jsme na to když jsem řešila jestli je ok když na kratší dobu přes den leží v polštáři, kde taky není na absolutní rovině a co jsme tu pročetli diskuse, tak kratší spaní v mírně prohloubeném polštáři by mělo být v pohodě a nikdo se nad tím nepozastavil… A v tom kočárku by byl určitě ještě víc horizontálně a v rovině… je tam i dost krytý… Tak nevím. Všem děkuji za názory a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27225
23.5.20 08:29

@JohnDoe Tak tady je korbička „základ“, ale třeba v USA ji skoro nepoužívají. Mimino je ve vajíčku a pak hned sporťak :nevim:

Já měla korbičku ráda. Ale minimu to podle mě neuškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
164
23.5.20 08:38

@JohnDoe no hlavně pozor na ty pásy. Petibod, který běžně ve sportacich bývá, není dobrý u takhle malých mimin na kyčle. Řekla bych, že mírný naklon mu asi neuškodí, plno dětí spí od narození třeba s klinem pod hlavou kvůli refluxu atp., 10⁰ skon je pořád leh a k pretizeni páteře tam podle mě nedochází. Ale souhlasím s tím, že dítě není kryté pořádně, do sportaku prostě víc fouká. A mimino sice můžete zabalit, ale třeba oči mu neschovate a když pak fouká víc, tak třeba proplachovani slznych kanalku a záněty jsou prý velká „sranda“ :palec: vyprdla bych se na to a kvůli tomu schovani dítěte a těm pasum bych radši pořídila třeba bazarovou hlubokou korbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
23.5.20 08:39

No mne to určitě přijde míň nepohodlné pro dítě než celý dny ve vajíčku a to místo korby používá vajíčko spousta lidí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9668
23.5.20 08:40

@JohnDoe kamaradka, ci žije v Praze, používala korbu chvilku. Potom stoupla mimino do klasických golfek kvůli MHD. Pořád kočár tahala do tramvaje nebo do autobusu.
Já bych asi zvolila ten hlubokej kocarek, precijen je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama