Sporťák v 6 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 17:13
Sportak v 6ti mesicich?

Je tu nekdo kdo dal dite v 6ti mesicich do sportaku, do polosediu, i kdyz jeste nesedelo? Pripadne sedelo v 6ti mesicich uz nekomu mimco? Nebo kdy zacali se sedanim? Predem upozornuju, ze nikde nepisu, ze tam nejake dite chci davat. Jen me zajima jestli to tak nekdo delal nebo ne? :). Klidne anonym, aby vas tu nektere neukamenovali :lol:.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26147 příspěvků 01.01.18 17:22

Ja ne, protoze jsem mela kocar Roan Marita a tam se vejde do korby klidne i roční dite, je dostatecne hluboka, prostorna a stabilni. Ted na nejmensi dítě mam Espiro Enzo Evo, krasny lehky městský kocarek, sem tam jezdime vlakem, tak proto. Mala bude mit 3 měsíce a uz ted ji tam s fusakem malem nemuzu nacpat, navic korba je melka, pocitam s tim, ze na jare budu muset dát sportak :nevim: Ale jde do uplneho lehu. Navic nektere moje deti se v 6 měsících posadily, v 7 postavily a v deseti chodily. Známé, co mají malý kocarek a větší dítě kolem pul roku presedlaly na sportak. Kdyby se mi v kocarku, co ted mam, pretocilo pohyblivejsi pulrocni dítě, tak bude na zemi :mrgreen:

quinsley
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 1 inzerát 01.01.18 17:24

Pokud jde dat úplně do lehu, tak klidně.
Jinak ne. Jsem bývala dětská fyzioterapeutka

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 01.01.18 17:26

Dcera seděla už někdy v sedmi měsících, takže ta šla mezi sedmým a osmým měsícem do sporťáku, syn si sedl celkem pozdě, někdy mezi devátým a desátým měsícem. Nicméně to byl obr a do korby už se nemohl vejít, navíc se v ní strašně vztekal, takže jsem ho vozila ve sportovní korbě, ale tak, že byl čelem ke mně a měl to položené do téměř vodorovné polohy… Myslím, že to přežil bez následků. :D

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 01.01.18 17:27

Já jsem malou přestěhovala do sporťáku v 5,5 měsících, v korbě už to nebylo únosné. Ale dávala jsem ji do lehu, postupně jsem náklon zvyšovala az do sedu v 9 měsících, kdy si uměla sama sednout.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.18 17:27

Nemyslim prave uplne do lehu, ale do polosedu, a to hlavne z duvodu protoze proste chcete, ne ze by se dite uz neveslo do korby, ale treba proto ze se mu to proste jenom libi?

Jogrr
Závislačka 4088 příspěvků 01.01.18 17:32

Ja dala do sportaku v 5,5 mesicich, protoze syn je strasnej dlouhan, a to jsem nemela zadnej pidi kocarek.
Davala jsem do uplneho lehu a az si sam sedl, tak ve sportaku sedel. Driv bych mu zada neprznila.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 01.01.18 17:38
@Anonymní píše:
Je tu nekdo kdo dal dite v 6ti mesicich do sportaku, do polosediu, i kdyz jeste nesedelo? Pripadne sedelo v 6ti mesicich uz nekomu mimco? Nebo kdy zacali se sedanim? Predem upozornuju, ze nikde nepisu, ze tam nejake dite chci davat. Jen me zajima jestli to tak nekdo delal nebo ne? :). Klidne anonym, aby vas tu nektere neukamenovali :lol:.

Proč by to někdo dělal? 8o Dokud dítě nesedí, tak prostě nesedí a neposazuje se, jinak mu to ničí páteř. To už je snad dneska známá věc. Pořádně nesedí v šesti měsících asi žádné dítě - doporučuje se posazovat min. až od osmi měsíců

mapu
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 01.01.18 17:39

Nas sel do sporťáku v 5m., ale byl v plném lehu nebo naopak jel na břiše..sedl si v 7m., tak pak normálně..jinak ne, do sedu jsem ho nedávala, i kdyby se mu to sebevic líbilo, bo když vidím ta zhroucena zada nesedicich deti, tak mne bolí za ne..a to opravdu nejsem nijak striktni..

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 01.01.18 17:40
@EmmaAnna píše:
Proč by to někdo dělal? 8o Dokud dítě nesedí, tak prostě nesedí a neposazuje se, jinak mu to ničí páteř. To už je snad dneska známá věc. Pořádně nesedí v šesti měsících asi žádné dítě - doporučuje se posazovat min. až od osmi měsíců

Posazovat se vubec nedoporucuje!!

quinsley
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 1 inzerát 01.01.18 17:43

Tak to bych důrazně nedoporučila.
Ono na lidově “zničená” záda se přijde dost často až v dospívání, dospělosti, ale základ je daný už v dětství.
Metafora jo: “Vezměte si záda jako stroj, kde jednu součástku malilinko ohnete a ona bude ještě léta sloužit, ale bude se více a více ohýbat, až jednoho dne praskne a stroj se rozbije.”

@Anonymní píše:
Nemyslim prave uplne do lehu, ale do polosedu, a to hlavne z duvodu protoze proste chcete, ne ze by se dite uz neveslo do korby, ale treba proto ze se mu to proste jenom libi?

Romilda
Kecalka 391 příspěvků 01.01.18 17:47

Do polosedu jsem dávala už v 6 měsících všechny děti a žádné následky nemají. Hlídala jsem si, aby opěrka zad byla v poloze jen lehce zdvižené, ze které to děti nebude lákat sedat si, protože v 6 měsících ještě zádíčka nejsou dostatečně zpevněná. V hluboké korbě je to prostě nebavilo, proto jsem je dala do sporťáku tak brzo - chtěli už mít rozhled.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 01.01.18 17:48

@vertunka Ale ano, doporučuje, když už dítě začne sedět samo, cca 8-9 měsíců.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 01.01.18 17:49
@Romilda píše:
Do polosedu jsem dávala už v 6 měsících všechny děti a žádné následky nemají. Hlídala jsem si, aby opěrka zad byla v poloze jen lehce zdvižené, ze které to děti nebude lákat sedat si, protože v 6 měsících ještě zádíčka nejsou dostatečně zpevněná. V hluboké korbě je to prostě nebavilo, proto jsem je dala do sporťáku tak brzo - chtěli už mít rozhled.

To děti chtějí no :D Akorát na ten rozhled nemají bohužel silnou páteř. Takže někdy rodič vyhoví, dá „rozhled“ a zároveň poničí záda.

Romilda
Kecalka 391 příspěvků 01.01.18 17:53

@EmmaAnna Vždyť píšu, že měly jen lehce zdviženou opěrku, takže polosed to asi úplně nebyl, spíš pololeh. Když usnuly, vždy jsem je dávala do úplného lehu. To bych je musela vozit v polosedu celý den, aby měly zničená záda.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama