Sportování a zpevnění postavy během těhotenství

28.3.20 19:04

Sportování a zpevnění postavy během těhotenství.

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, na vaše názory a zkušenosti ohledně sportování a zpevňování postavy v těhotenství. Určitě je zde hodně podobných témat ale mě by zajímal aktuální názor.
Abych přiblížila mojí situaci… Momentálně jsem v 11tt. a jsem doma na neschopence. Protože mojí prací bylo každý den jezdit 600-900 km jako OZ a zaměstnavatel pro mě jinou práci nemá. Já osobně vždy měla problém s váhou a abych se cítila v kondici tak musím něco dělat. Před 4 lety jsem začala běhat. A běhala jsem 10-15 km denně až na výjimky. Bavilo mě to jenže pak jsem zjistila, že nemůžu otěhotnět a dokonce jsem potratila. Gynekolog mi běh zakázal a najednou to po 2 letech snažení šlo. Těhotenství mám bez komplikací a abych byla upřímná, tak za poslední půl rok jsem se dostala na 76kg při 164cm. Popravdě se necítím ve svým těle dobře a ráda bych to změnila. nehodlám běhat a dělat dřepy… ale chtěla bych aspoň ruce a nohy trochu dát do kupy… jinak před porodem budu na 100kg:( a to nechci. Gyn. mi sport nijak nezakázal… tak si říkám co začít dělat.

Máte někdo zkušenosti :) děkuju za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16099
28.3.20 19:17

No pokud nejsi zvykla, tak v těhotenství bych sportovat nezacinala. Leda nejake cviky pro tehotne. Ale co se tyce vahy, tak ta se lip reguluje jidelnickem, pokud najedes na zdravy a vyvazeny jidelnicek, tak si lip budes drzet vahu a ještě prospejes miminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 19:23

@Kriss Tina já si jídelníček hlídám.)… za dobu těhotenství jsem nepřibrala vůbec jen se mi nelíbí ta forma. Já byla zvyklá sportovat hodně.. jenže abych otěhotněla tak jsme musela přestat :( a bohužel svaly se proměnily v tuk… Sportem myslím nějaké posilování doma… S během začnu až bude mimčo na světě a vetší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
28.3.20 19:28

Cvicim pilates podle internetových stránek onlinepilates.cz Paní co stránky vytvořila je perfektní a v rámci svých těhotenství natočila x tehotenskych videí. Ale platí se u ni 199 Kč měsíčně. Já cvicim obden a vyplatí se mi to 100×, jsem teda na začátku v 5.tydnu, ale jsem zvykla na pilates, tak v tom pokračuju ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
28.3.20 19:35

Holky a co běh (taková ta pomalejší pohodička) a jízda na kole? Na obojí jsem zvyklá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
28.3.20 19:39

Co třeba chodit plavat, tím postavu docela zpevnis a hlavně je to takové komplexní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
28.3.20 19:43

@Anetkamor no vzhledem k tomu, ze teď jsou všechna sportoviště zavřena a ještě dlouho budou, tak myslím, ze pro nynější období to je mimo mísu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3894
28.3.20 19:48

Ja chodila na pilates, vzdy cviky pro me upravovala. Ted nejde nikam chodit, tak bych cvicila doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
29.3.20 09:17

@MartikBertik Ahoj, jsem na tom podobně, taky 11tt, navíc po IVF a 8 letech snahy. První trimestr mi doktor zakázal cvičit úplně, ale po screeningu bych chtěla pomalu začít. Jenže nevím co, taky jsem hlavně běhala a ještě teda jezdila na kole, ale díky tomu kolu právě jednou v 11 tt potratila. Já navíc teda už teď mám skoro 3 kila nahoře a docela se bojím, kolik tímto tempem naberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
30.3.20 20:01

@Synekdoche7 S váhou buď v klidu, já měla u všech těhotenství ve 12.tt 3kg nahoře, v prvním jsem nabrala 12kg, ve druhém 9kg. Necvičila jsem ani u jednoho - v prvním jsem krvácela, podruhé jsem otěhotněla 9M po porodu, byla jsem totálně vyčerpaná, jen péče o batole a kdykoliv jsem mohla, spala jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama