Sportovni kocarek do terenu + korba

762
13.8.20 18:06

Sportovni kocarek do terenu + korba

Ahoj holky,

TP za dverma a ja pokukuju po kocarku… Potrebuju kocar, ktery je opravdu do terenu a s kterym se da sportovat (mam aktivni psy, casto jsme v lese, na poli, v horach, u ovci)… A s prichodem prcka se nas rezim prilis nezmeni…

Rada bych kvalitni sportak, na ktery je mozne dokoupit korba… Je stabilni, projede vazne vse, nevadi mu snih, kameny, blato… Rada bych rucni brzdu…

Nepotrebuju kocar primarne do mesta, nepotrenuju, aby se mi vesel do maleho vytahu, ani aby projel uzkymi dvermi :)

Byla jsem rozhodnuta pro Thule Glide 2, ci Thule Urban Glide 2… Maji sve mouchy, ale pozitiva prevazuji negstiva…

ALE - driv, nez koupim kocar za 20 tisic, rada bych vedela, zda jsem neco neprehledla… Neni lepsi TFK, Baby jogger? Neni znacka, ktera by mi unikla?

Prosim o recenze, hodnoceni, vlastni zkusenosti, pro a proti jakehokoliv kocarku, ktery odpovida pozadavkum :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
547
13.8.20 18:13

Bydlím na vesnici a mám Navington Galeon. Teď ho bude používat druhý prcek a já jsem naprosto spokojená. Projedeje opravdu všechno, blato, bahno, je samozřejmě těžší, ale nic co by se nedalo zvládnout. Korbu má velkou, první prcek v ní vydržel asi devět nebo deset měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8830
13.8.20 18:14

Trojkolka není kočár vhodný do terénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 18:29

Mám thule urban glide 2 a je super, projede to opravdu hodně a fakt ho nesetrime. Zatím nevyjel jen Devět skal na vysočině 😃 😃 jinak les, louky, pole. V tvém případě bych spíš brala ten glide, určitě to bude ještě větší držák. Mě by ovšem vadilo, ze se musí pořad nadzvedavat, když nemá otočné kolečko.

To ze trojkolka není do terénu sem nikdy neslysela od člověka, co fakt v terénu jezdí kocarem pravidelne.

• Citovat
  • Nahlásit
762
13.8.20 18:51

@Sany80s no, spis by mi pomohla informace, ze nejaky kocar vhodny do terenu je ;) (znacka, typ ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10563
13.8.20 18:59

@uztobude Prosím tě, trojkolka urcite vhodna je, je úplně ideální a s ruční brzdou k nezaplaceni.
Teď už bych šla do trojkolky s korbou.
Já sama mám dvě úplně boys trojkolky, na jednu jsem korbu měla, pravda, ale není zo do terénu a na sport úplně top.
Ohludej si, zda se dostaneš do košíku, když dítě bude ve sportaku spát.
Na Fcbku jsou skupiny, TFK má skupinu. Tam se klidně pridej a mrknu to, zeptej se. Vím, že si tam někdo práce na tohle stěhoval.
Co jsem viděla BJ, tak určitě vypadal výborně právě na sport a do terénu. Třeba summit. S tou ruční brzdou nevím, jak má BJ.
Ale trojkolka do terénu ANO!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
13.8.20 19:02

@g.sandova dekuju :), ja vim, ze trojkolka do terenu je… Takovy vykrik do tmy (prispevek vyse) jsem trochu ocekavala… Na fb jsem ve skupine thule, tfk me nenapadlo, diky za tip ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10563
13.8.20 19:08

@uztobude já sjezdila kdysi Krkonose s trojkolkou s ruční brzdou s úplně jednoducjou trojkolkou od Babywelt. Lacina značka, kočár jsem měla na tři děti. Vydržel nemožné. Kamaradka se ctyrkolkou trpěla!
Teď na čtvrté musím přiznat mi vyhovuje i nosit.
Mám nositko od Tuly a na dovolených na horách kombinují s nošením. To je taky možnost. Nosím ale až od pátého, šestého měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
13.8.20 19:17

@g.sandova ja s nosenim pocitam - jak satek, tak nostiko (vim, zalezi i na tom, co mi na to rekne dite :))… Ale prece jen prave hledam i ten kvalitni sportak, bohuzel ale, povetsinou nikde prilis konstruktivnich nazoru a rad nedostanu :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8830
13.8.20 19:24
@uztobude píše:
@Sany80s no, spis by mi pomohla informace, ze nejaky kocar vhodny do terenu je ;) (znacka, typ ;) )

Určitě nejde o výkřik do tmy. Trojkolek jsem měla v ruce víc než dost a nic horšího jsem v terénu nezažila. Není nutné dehonestovat příspěvek, vzhledem k tvému výběru a popisu, na co to potřebuješ, mi přišlo nejdůležitější říct to jako naprosto zásadní informaci, která se neztratí v jiných. Není potřeba k tomu nic dodávat.
Takže 3-kolka-několikrát uvíznutí ve sněhu v zimě. Vyklopené dítě na polním terénu, několikrát odmítnutí(po zkušenostech matky) jít do složitějšího terénu, do kterého jsem s jinými rodiči a kočáry běžně chodila. Rozhodně jsem se s nimi v ruzce více v terénu nadřela než se čtyřkolkami.
Na druhou stranu je to vhodný kočár na brusle na cyklostezky. Na to jsem lepší nezažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
13.8.20 19:47

@Sany80s ale pro me je to vykrik do tmy, pokud mi k tomu nekdo neda adekvatni komentar a duvody :)… Vas druhy prispevek je pro mne daleko hodnotnejsi a jsou v nem informace, z kterych si mohu neco vzit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 19:59

Thule Urban Glide 2

Máme Thule Urban Glide 2 - s ruční brzdou, trojkolka. Nemůžu si vynachválit. Vyjede s dvouleťákem naprosto vše, terén, který jsi popisovala, myslím v pohodě. Taky ho nešetřím. Chodívám s ním i běhat. Hluboká korbička i pro větší dítko ok. Hluboký jsme měnili za ten „normální“ cca v 9-10 měs.
Moje „recenze“ se bude týkat verze kočáru už pro ty větší děti, tedy ne té hluboké korby. Ale věř, že ty děti táák rychle rostou… :-)

Výhody:
Podle mého názoru je lehounký - pokud je v něm jen dítě, tak je to skvělé. Samozřejmě většinou pokud někam dál jedeme, ho mívám vespod nacpaný k prasknutí, ale i tak je to tak nějak vyvážené tak, že se mi s tím jede příjemně a zlehka.
Zpočátku jsem měla obavu z toho, že nemá polohovatelnost nohou, ale teď vůbec nepozoruju, že by to mně nebo dítěti nějak chybělo - úplně dopohody.
Funkčnost - Thule fakt drží - když sklopíš stříšku, tak je prostě sklopená..a nehne se ani o milimetr. Asi to neoceníš, pokud nikdy nezkusíš např. trojkombinaci kočár za 12tis…prostě to tak je. My měli Dorjana 2kombinaci a furt jsem s něčím bojovala, co padalo, nedrželo, odchlipovalo se. Thule drží jak čert. Z toho jsem stále nadšená :-DD

Co se týče nevýhod - v mých očích je menší nevýhoda to, že kočár (pro starší dítko) nejde sklopit do pozice přímého sedu. Jde to jen do takového polosedu, ale větší dítě bez kšírů se samo přitáhne o madlo a drží se.
Zpočátku mi vadilo, že tam není ten plast mezi nožkama - měla jsem vždy trochu obavu, že mi proklouzne spodem a spadne na zem. Ale ještě se to nikdy nestalo, a to už teď jezdíme většinou nepřipoutaní pokud nejedeme terénem nebo někde, kde bych měla strach.
Nevýhoda je taky to, že k Thulákovi si musíš spouuustu základních věcí (jako je pláštěnka, moskytiéra, madlo atd) přikoupit zvlášť. A že ty ceny jsou výživné. Na bazaru se to sehnat dá, ale… Bacha na to, aby sis konkrétní věc koupila fakt přímo na tvůj typ kočárku - např. moskytiéry nejsou u Urban I a Urban II stejné (ačkoliv to vypadá téměř totožně ty kočáry). Pak bys zaplakala :-))
Jako jasnou nevýhodu u tohoto kočáru vidím pláštěnku. Zatímco ostatní kočáry mají pláštěnku řešenou tak, že přetáhneš jednolitý kus igelitu s gumou přes celý kočár, Thuláci to vymysleli tak, že jakoby přehodíš „plachtu“, a zapínáš na sucháče. Vše good, ale - kámen úrazu je rukojeť kočáru, kdy tam vzniknou škvíry (i když si dáš peekelně záležet a bouřka je ještě daleko :-D ) a když chytneš fakt slejvák, tak ta voda se na tu korbu dostane a i když to odolává, měla bych strach, že by to tam začalo někama camrat. Anebo to zapínám nějak blbě a nepochopila jsem know-how, ale to si nemyslím :-D Žádné další moudro mě momentálně nenapadá :-DD

Přeju šťastnou ruku ve výběru a pohodový porod :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
374
13.8.20 20:48
@Sany80s píše:
Určitě nejde o výkřik do tmy. Trojkolek jsem měla v ruce víc než dost a nic horšího jsem v terénu nezažila. Není nutné dehonestovat příspěvek, vzhledem k tvému výběru a popisu, na co to potřebuješ, mi přišlo nejdůležitější říct to jako naprosto zásadní informaci, která se neztratí v jiných. Není potřeba k tomu nic dodávat.
Takže 3-kolka-několikrát uvíznutí ve sněhu v zimě. Vyklopené dítě na polním terénu, několikrát odmítnutí(po zkušenostech matky) jít do složitějšího terénu, do kterého jsem s jinými rodiči a kočáry běžně chodila. Rozhodně jsem se s nimi v ruzce více v terénu nadřela než se čtyřkolkami.
Na druhou stranu je to vhodný kočár na brusle na cyklostezky. Na to jsem lepší nezažila.

Já vás teda musím podpořit, za svůj život jsem jezdila s různými kočárky, hlavně v terénu, protože žijeme na vesnici a trojkolka byl rozhodně největší propadák. Hlavně kvůli stabilitě, vadilo mi také, že nedrží směr, kvůli tomu přednímu kolu. Jak se to pořád kvedlá sem a tam, tak to není schopné překážku přejet, ale chce ji to objet. Například kořen stromu. A celý kočár to vezme s sebou. A byla absolutně nepoužitelná na cestách, které byly i jen mírně našikmo, jakože pravá strana kočárku je výš než levá třeba. Na takové cestě nedržela směr vůbec, byla to fakt dřina. Jako já ty pochvalné recenze na trojkolky nechápu, za mě to byl očistec. :lol: Ale možná je to fakt kus od kusu. Pokud ji máte vyzkoušenou, že vám ji někdo půjčil na vycházku a víte, že je to pro vás v pohodě, tak proč zas ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
13.8.20 21:35

@uztobude máme TFK a maximální spokojenost. Prodloužená stříška, polohovatelne madlo, ruční brzda, jde do úplného lehu, odpružený, kvalitní potah, kovové součástky, dobře se skládá a rozkládá a do terénu je jedinečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
13.8.20 21:38

@Kolicek95 přesně proto existuje aretace předního kola :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama