Sportovní kočárek - lodička

6605
2.6.17 14:27

Sportovní kočárek - lodička

Ahoj holky. Moc prosím o radu. Malá má 6,5 měsíce a 9kg. Do hluboké korby se už skoro nevejde a sama ještě nesedí, nevím, jaký sporťák pořídit. Líbí se mi typ lodiček (snad víte, co myslím), mohu poprosit o názory na tento typ sporťáku nebo doporučíte nějaký jiný?
Moc děkuji za rady a názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

381
2.6.17 15:03

@1sun Je tím myšlený takový ten kolébkový typ kočárku, kdy se sedátko pouze naklápí, ale má jeden tvar, takže v lehu jsou kulatá záda a nožičky nahoru? (Má to většina moderních kočárků, Bugaboo, Joolz,…). Já jsem zásadně proti. I po kozultaci s dětskou doktorkou, ortopedem,… sice se výrobci těch kočárků zaručují, že jsou ergonomické, že je to v pořádku, ale já bych do toho prostě nikdy nešla. Tvar sedátka u kočárku je pro mě jedném z hlavních parmetrů a snažím se u toho zamyslet, co mě samotné by bylo pohodlnější - a to je rozhodně klasický, co nejprostornější sporťák, kdy se dá dát do úplného (nebo aspoň téměř) lehu, dají se polohovat nožičky, povolovat a utahovat pásy atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
2.6.17 15:19

A nebo myslíš takový ten sporťák co slouží zároveň jako hluboký? Jakože se sklopí úplně do roviny a když se do něj dá vložná taška, tak slouží pro mimi už od narození. Ty jsou super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
2.6.17 15:23

@1sun @nanoBETA
Pokud zakladatelko opravdu myslíš tento typ kočárku, tak to Ti ten problém nevyřeší. Nechám stranou, jestli to je ergonomická poloha nebo není, na to nejsem dostatečný odborník. Al pokud dítě nesedí, tak jej stejně v tom sedu (čili zvednutou sedačku do vertikální polohy) mít nemůžeš a mít dítě celou dobu sklopené do polohy vleže s nohama nahoře mi přijde dost jako blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6605
2.6.17 23:19

Děkuji holky za názory. Ano, myslím tento typ kočárku, kdy se naklapi kolečkově korba (např. Joolz, G mini…) má ho sestřenka i švagrova a nemůžou si ho vynachválit… malá ní ještě sama nesedí tak nechci klasicky sporťák dávat a myslela jsem, že tohle vyřeší ten přechod. Ale asi máte pravdu, že to nebude az tak zdravé… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6605
2.6.17 23:21

@alviola třeba kočárek mamas @ papa s sola city má tento typ a nožičky jsou samostatně polohovatelné, takže nohy jsou v rovině…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
3.6.17 17:49

@1sun tam ale nejde jenom o nohy, jde hlavně o zádíčka, jak je to mezi zádíčky a zadečkem. Zkus si to představit, že sedíš někde na křesle a do lehu to křeslo nebom otočí zádovou opěrkou o zem, budeš se cítit stejně jako na klasické rovné ploše? Jasně, že ne. Půjčila jsem si tady obrázky z emimina, kde to je hezky vidět, tak snad mi to kvuli tomu nesmažou :D. Je to tam vidět u značky Joolz a Bugaboo, hlavně na té poslední fotce, jak ta zádíčka jsou jakoby kulatá. Já bych to pro dítě prostě nikdy nechtěla, ale samozřejmě každý má na to svůj názor, takže nechci prosazovat svůj za každou cenu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6605
4.6.17 10:11

@nanoBETA moc ti děkuji, máš asi pravdu, no tak půjdu asi do xlandet u nebo už nevím…stejně, třeba ten Joolz je drahý jak mrcha a pro dítě asi tedy ne zrovna vhodný…no nechápu.
Moc ti dekuji za pomoc :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
5.6.17 14:08

@1sun Není vůbec zač. X-lander zase nemá úplně dobré odpružení, ale je to třeba vyzkoušet. Na každém kočáře se něco najde, já taky nenašla rozhodně ideální (a to mám 3 děti :mrgreen: ). Jinak právě jsem se jednou na to ptala prodavačky, proč ty nejdražší kočárky mají tyhle sedačky, a odpověď byla, že je to praktické pro maminku a vypadá to hezky - ale přeci kočárek má být především dobrý pro dítě, potom praktický pro maminku a na posledním místě ten design…nechápu to no. Myslím, že to je teď móda (jak kdysi byla chodítka) a časem se od toho bude ustupovat. Ale kdo ví…dokud je o to zájem, trh se přizpůsobí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11285
5.6.17 14:11

My máme takové lehátko na zahradě, ve formě kolíbky, sedneš si do toho a celá se zhoupneš do vodorovné polohy, zadek máš níž (nevím jak to popsat) a musím říct, že pohodlný to teda je, lehneš a spíš…ja bych to uplne nezatracovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
5.6.17 14:16

@1sun My jsme dali malého v půl roce do Britax Motion do úplného lehu, protože taky ještě neseděl, ale do korbičky se už nevlezl. Takže já bych spíš volila nějaký klasický velký sporťák tohoto typu, co jde dát úplně do lehu a později polohovat opěradlo.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama