Sportovní kočárek Valco nebo Britax?

61
24.5.21 22:28

Sportovní kočárek Valco nebo Britax?

Ahoj, mame pul rocniho chlapecka, ktery se nam uz nevejde do hluboke korbicky, tak premyslim jaky sportovni kocarek poridit. Mam dva favority a nemuzu se rozhodnout.
Prvni Valco Snap Ultra Trend Sport
Druhy Britax B motion 4+
Kazdy z nich ma sve klady a zapory.
Ktery byste doporucili vy? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21446
24.5.21 22:31

Valco je kočárek jen do města a na anglickej trávník, navíc celkem poruchovej. Zase je extra lehkej, pokud ho musíš vynášet do schodů. Britax zvládne jak město, tak terén. Dobře se skládá. Já bych vybrala Britax.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.21 22:32

Nemohu porovnat, jen doporucit Valco, koupili jsme pred mesicem pro cerstve dvouleteho syna, chodi az od 18 mesicu, takze nejsme ve fazi, ze by vse obesel sam pesky a nechtel se chvili svezt, hlavne na vyletech. Mame Valco Snap 4 Trend Sport, koupili jsme hlavne kvuli polohovaci rukojeti pro rodice, jsme vysoci a maloktery kocarek to ma. Kocarek je skvely, projede vse, i 92 cm vysoky dvouletak si tam hovi, o vikendu v nem i spal, ma perfektne dlouhou strisku, nadvakrat lze rozepnout, opravdu super kocarek. Na Feedu meli na nej akci, nevim, zda uz skoncila, misto 11000 stal 8500. Doted jsme meli Bugaboo, ale z toho nam maly uz vyrostl a myslim, ze tenhle Valco je mu pohodlnejsi ;) takze nemohu srovnat, ale mohu doporucit Valco ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
24.5.21 22:43

Za mě určitě valco, máme už na třetí dítě a vypadá, že by zvládl další 3. Vozím často i dvě děti naráz, tunu nákupu, motorku a dvě koloběžky, náhradní oblečení, jídlo a pití, hračky… děti v něm i skáčou, stojí, samy nalézají… divím se, že se ještě nerozpadl. Já ho určitě doporucuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6432
24.5.21 23:45

Mela jsem na syna model Valca, co mas vybrany, maximalni spokojenost i v terenu, a pritom je lehky a skladny. pouzivali jsme ho jen par mesicu, ted budu prodavat, protoze cekame dvojcata, ale az dorostou, poridim dvojcatovou verzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
24.5.21 23:52

Máme Valco snap ultra trend a jsem s ním spokojená tak napůl.

Pro mě klíčová pozitiva (a důvody proč jsme ho vybrali):

• ultra lehký
  • jde otočit i čelem ke mně
  • stříška jde úplně sklopit
  • nastavitelná rukojeť

Negativa:

• příšerný kostitřas. Nedá ani kostky ve městě, natožpak les. Nevím jestli nafukovací kola ve sport verzi to o tolik vylepší, protože odpružený asi není
  • není extra velký - syn s 83 cm už je tam tak tak

Do města dobrý, ale uvažujeme o koupi jiného sporťáku do terénu. Britax má myslím i nějaké odpružené a určitě jsou větší. Ale mám zkušenost jen ze zkoušení z obchodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6432
25.5.21 00:03
@aanysek píše:
Máme Valco snap ultra trend a jsem s ním spokojená tak napůl.

Pro mě klíčová pozitiva (a důvody proč jsme ho vybrali):

• ultra lehký
  • jde otočit i čelem ke mně
  • stříška jde úplně sklopit
  • nastavitelná rukojeť

Negativa:

• příšerný kostitřas. Nedá ani kostky ve městě, natožpak les. Nevím jestli nafukovací kola ve sport verzi to o tolik vylepší, protože odpružený asi není
  • není extra velký - syn s 83 cm už je tam tak tak
Do města dobrý, ale uvažujeme o koupi jiného sporťáku do terénu. Britax má myslím i nějaké odpružené a určitě jsou větší. Ale mám zkušenost jen ze zkoušení z obchodu

Nafukovaci jsem mela a fakt teren zadny problem, ten rozdil je vyznamny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
25.5.21 00:31

@Jogrr my chtěli ty nafukovací kola dokoupit, ale když jsme je sháněli, tak na českém trhu nebyly a nešly ani objednat. A ta varianta sport taky nebyla. Ale díky za zkušenost, kouknu teď, třeba už někde budou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
25.5.21 05:16

Mám Valco ve verzi, kterou chces, a s nafukovacími koly, už přes 2 roky v něm vozím ted už druhé dítě. Jsem spokojena v rámci možnosti, ale porizovali jsme si ho jako lehký a skladny kočárek do města. Po dvou letech intenzivního používání už vidím opotrebeni, ne ze ne. To jsem třeba u x-landeru, který jsem donedávna měla také, neviděla ani po 3,5 letech.

Do terénu bych volila kočárek spíše jiný, popřípadě bych nepočítala ze tento vydrží i pro další deti. Ja si do terénu na chalupu pořídila bazarovou trojkolku Baby Jogger, a konstrukce je absolutně někde jinde… pravdou ale taky je, ze s trojkolkou jsem měla doma v činžáku potíž projet vchodovymi dveřmi a trefit se do výtahu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6989
25.5.21 05:49

Já jsem stála před touto otázkou před rokem.
Týden jsem vybírala jestli Valco, nebo Britax.
Sháněla recenze, porovnávala a pod.
Mám i kamarádky co mi doporučovali jak Valco tak i Britax.
Ve finále jsem se rozhodla pro Britax 4+ a jsem strašně spokojená.
U Valca mě odrazilo, že spousta si stěžovala na „řachtání“ kočáru a že to není vůbec ani do lehčího terénu. Prostě městský kočárek.
Takže máme Britax černý a já si ho vytunila doplňky :dance:.Dcera je celkem velká na 2 roky a pořád se skvěle vleze. Nikde nic netrčí, ovladatelnost taky fajneee.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
25.5.21 06:13

Ja i ségra máme Valco (já teda dvojkocarek, mono kočár mám joie) a žádnou poruchu nemá. Neřachta pokud máš nafukovací kola, pojedu v pohode i lesní i cestou. Jsme obě naprosto spokojene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2360
25.5.21 07:17

Ja mam britax b 4 motion plus a je uzasnej, prostornej jak na sirku tak na delku i skoro 4lety syn se tam vejde. Mala tam ma prostoru, dobre se sklada, zvlada i teren jsem rada a to jsem se rozhodovala mezi nim, valcem a petite mars

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1927
25.5.21 07:50

Já mám Valco ve sport verzi s nafukovacíma kolečkama. Chtěla jsem hlavně lehký, skladný kočár do auta, protože hodně jezdíme. A to tedy splňuje. Ale úplně radostí na zadek jsem si z něj nesedla. Jak už tady někdo psal, je to takový kostitřas, když fouká, bojim se ho nechat stát na zahradě. Ale ono se to celkem vylučuje lehký x stabilní pevný kočárek. Celkem dobře zvládá i vesnický terén. Tak asi záleží co od něj čekáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
25.5.21 17:32

Dekuji vsem. Ja uz doma mam Valco Snap 4, starsi model a kupovala jsem ho na cestovani. Obcas v nem necham spat starsiho syna (budou mu 4roky), kdyz jsme nekde na vylete. Sice mu koukaji nohy, ale hlavne, ze si odpocine.
Bydlime na vesnici, kde jsou kolem jen lesy, takze jsme se rozhodli nesetrit a koupime trikolku Thule. A necham si to starsi Valco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1927
25.5.21 21:25

@Momoska88 thule je super volba, bohužel už by mi doma neprošel, už mám 3 kočárek na jedno dítě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat