Reklama

Sport, úrazy, gymnastika v 15.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elli12345
Nováček 1 příspěvek 07.08.18 13:25
Sport,úrazy,gymnastika v 15.

Dobrý den, dcera skoro 15 let chce chodit na gymnastiku, už dva roky ji dělá doma.. Bojím se ale horších pádu a úrazu a jestli je to vůbec možné začít v 15 letech (i když Věra Čáslavská taky začínala až v 15.) děkuji

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 07.08.18 13:34

@Elli12345 A proč by nemohla začít chodit? Při začátku v tomhle věku už to bude stejně spíše rekreačně, tam bych se nějakých úrazů nebála…

Obeli
Kecalka 125 příspěvků 07.08.18 13:45

No, ale Čáslavská se věnovala před tím krasobruslení a baletu… A tehdy gymnastky zvládl, to, co dnes pětileté. To jen pro představ …
Pokud chce začít, ať začne, ale ať nepočítá s vrcholnými výsledky..... Ty holky tam začínají od 4 let a je to dril.
Každopádně, pod vedením dobrého trenéra bych se nebála úrazů, protože jí nebude vést k vrcholovévým výsledkům, ale jen k rekreačním.

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 07.08.18 13:52

Dceru mi do gymnastiky u nás nevzali. Bylo ji šest a byla pro ně stará :zed:

chaela
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 07.08.18 13:54

Přikláním se k ostatním. Ať klidně začne, v tomto věku už to na profesionální gymnatsku asi nedotáhne, takže to bude mát jako pohybový kroužek. I když kdyby byla mimořádně nadaná, tak kdo ví. Každopádně doporučuju to zvážit vzhledem k zdravotnímu stavu. Sice se už asi moc neporoste, ale přece jen, tělo si může zničit v jakémkoliv věku. Já jsem na gymnastiku začala chodit asi v 6 letech a hned po dvou letech mi to doktorka zakázala kvůli zádům.
Pokud to ovšem chce dělat opravdu jen rekreačně, pro zábavu, tak bych se ničeho nebála.

Katerina308
Kecalka 462 příspěvků 43 inzerátů 07.08.18 14:05

Dělala jsem moderní gymnastiku 10let a za tu dobu jsem si jedenkrát rozsekla ret kuželem. A při kravinkách doma jsem si udělala výron. Ani holky ze skupiny si nikdy žádné vážné zranění nepřivodili. Ale já v těch asi 15, 16 skončila.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 07.08.18 14:18

Na vrcholovou gymnastiku to nebude (není ze zdravotního hlediska ani o co stát), ale rekrečně je to fajn sport.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama