Sport, úrazy, gymnastika v 15.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elli12345
Nováček 1 příspěvek 07.08.18 13:25
Sport,úrazy,gymnastika v 15.

Dobrý den, dcera skoro 15 let chce chodit na gymnastiku, už dva roky ji dělá doma.. Bojím se ale horších pádu a úrazu a jestli je to vůbec možné začít v 15 letech (i když Věra Čáslavská taky začínala až v 15.) děkuji

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63292 příspěvků 3 inzeráty 07.08.18 13:34

@Elli12345 A proč by nemohla začít chodit? Při začátku v tomhle věku už to bude stejně spíše rekreačně, tam bych se nějakých úrazů nebála…

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 07.08.18 13:45

No, ale Čáslavská se věnovala před tím krasobruslení a baletu… A tehdy gymnastky zvládl, to, co dnes pětileté. To jen pro představ …
Pokud chce začít, ať začne, ale ať nepočítá s vrcholnými výsledky..... Ty holky tam začínají od 4 let a je to dril.
Každopádně, pod vedením dobrého trenéra bych se nebála úrazů, protože jí nebude vést k vrcholovévým výsledkům, ale jen k rekreačním.

Mava
Generální žvanilka 24828 příspěvků 07.08.18 13:52

Dceru mi do gymnastiky u nás nevzali. Bylo ji šest a byla pro ně stará :zed:

chaela
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 2 inzeráty 07.08.18 13:54

Přikláním se k ostatním. Ať klidně začne, v tomto věku už to na profesionální gymnatsku asi nedotáhne, takže to bude mát jako pohybový kroužek. I když kdyby byla mimořádně nadaná, tak kdo ví. Každopádně doporučuju to zvážit vzhledem k zdravotnímu stavu. Sice se už asi moc neporoste, ale přece jen, tělo si může zničit v jakémkoliv věku. Já jsem na gymnastiku začala chodit asi v 6 letech a hned po dvou letech mi to doktorka zakázala kvůli zádům.
Pokud to ovšem chce dělat opravdu jen rekreačně, pro zábavu, tak bych se ničeho nebála.

Katerina308
Kecalka 486 příspěvků 42 inzerátů 07.08.18 14:05

Dělala jsem moderní gymnastiku 10let a za tu dobu jsem si jedenkrát rozsekla ret kuželem. A při kravinkách doma jsem si udělala výron. Ani holky ze skupiny si nikdy žádné vážné zranění nepřivodili. Ale já v těch asi 15, 16 skončila.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 07.08.18 14:18

Na vrcholovou gymnastiku to nebude (není ze zdravotního hlediska ani o co stát), ale rekrečně je to fajn sport.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >