Spotřeba elektřiny - vyrovnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineM-A
Kecalka 325 příspěvků 08.04.16 08:50
Spotřeba elektřiny vyrovnání

Dobrý den, holky jdu se poradit, jak postupovat, sama nevím totiž a třeba někdo bude vědět…
Bydlela jsem v bytě, kde jsem měla elektřinu s vysokou zálohou, můj bratr bydlel vedle v malé garsonce, kde neměl zařízenou elektřinu (nebyl schopný si sehnat revizi) a tak si kabelem „půjčil“ elektřinu, myslela jsem jen na svícení, lednici ani sporák nemá, ale pak jsem se dozvěděla že to měl nějakou přechodkou normálně do obvodu a tím pádem i na bojler… a já teď nevím kolik po něm chtít… dopředu jsme se nedomluvili, říkal týden, max dva… byly z toho dva měsíce…
Kolik mám požadovat jako vyrovnání? Chtěla jsem 500 za měsíc, tedy tisíc korun. On mi argumentoval tím, že tam sporo vůbec ale nebyl… ale ten bojler to je hodně elektřiny?
Nejhorší je něco „vyrovnávat“ v rodině…

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56911 příspěvků 08.04.16 08:57

@M-A co takhle mu rozbít hubu za to, že se na černo připojil? 8o neskutečný toto.. kvůli bojleru bych pod 500 nešla ani omylem. Bojler hřeje pořád..

Uživatel je onlineM-A
Kecalka 325 příspěvků 08.04.16 09:00

@martina.se tak já jsem s tím souhlasila, na ten týden no… pak jsem to odpojila, a on jako že ještě dva dny že už to musí být každým dnem a ve finále dva měsíce… :roll:

martina.se
Hvězda diskuse 56911 příspěvků 08.04.16 09:07

@M-A to je fakt na přeshubu.. neporušil Ti ještě plomby či tak co? Ve finále budeš mít průšvih Ty :zed:

jakanas
Kelišová 6330 příspěvků 08.04.16 09:14

JAKO TEN LITR bych taky tak nějak řekl. Když by to bylo trochu víc, tak přece jenom je to brácha a na koruny se nejede, pokud by propálil trochu méně než těch 1000kč tak je to prostě kompenzace sestře za to že se na něho nevyprdla.

Uživatel je onlineM-A
Kecalka 325 příspěvků 08.04.16 10:44

@martina.se ne ne, bylo to kabelem z moji zásuvky pres okno k němu, jak by mi tím mohl udělat pruser?

jakanas
Kelišová 6330 příspěvků 08.04.16 11:03
@M-A píše:
@martina.se ne ne, bylo to kabelem z moji zásuvky pres okno k němu, jak by mi tím mohl udělat pruser?

nijak

martina.se
Hvězda diskuse 56911 příspěvků 08.04.16 12:30
@M-A píše:

jo takhle, tak to je v pohodě.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21236 příspěvků 9 inzerátů 08.04.16 12:38

On ten bojler toho sežere docela dost - my elektrikou vaříme a přitápíme v koupelně (cca dvě hodiny denně) a přitom skoro polovinu ze spotřebované energie žere bojler.
Takže bych měla stochutí bratříčkovi říct, že za litr na dva měsíce to bylo ještě levné a měl si to rozmyslet dřív, než ti málem „utavil pojistky“…
Na druhou stranu, nejsem si jistá, že by jediná zásuvka vůbec takový odběr utáhla… :think: :think: tím připojeným bojlerem seš si jistá?

Uživatel je onlineM-A
Kecalka 325 příspěvků 09.04.16 15:50

@Mar__tanka1983 jo jo jsem, já totiž v byte byla bez bojleru, byl rozbity a on mi nabízel se sprchovat u něj, to jsem ale ani jednou nevyužila…

Váš příspěvek
Reklama