Spotřeba vody, dá se zjistit po měsíci?

2355
2.4.16 18:57

Spotřeba vody, dá se zjistit po měsíci?

Ahoj, nevíte prosím někdo, jestli se dá u dodavatele zjistit, jaka byla spotřeba vody za dané měsíce? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

434
2.4.16 19:01

Myslím si že to určitě nepůjde, dálková kontrola totiž asi není možná a vyúčtování se provádí fyzickým odečtem u Vás doma u vodoměru. Pokud chcete mít lepší přehled o spotřebě opisujte si stav vodoměru sami v intervalech jaký si zvolíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4609
2.4.16 19:05

@luc2ka - jo, přesně, pište si sami stav vodoměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
2.4.16 19:17

Jen opisováním a vypočítáním podle stávajícího stavu vodoměru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
2.4.16 19:18

Souhlasím, taky si každý měsíc zapisuji stavy vody, elektřiny a plynu a mám tak krásný přehled, kolik jsme měli spotřebu který měsíc. Myslím, že od nikoho jiného to nezjistíte, není jak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4262
2.4.16 19:27

@luc2ka Pracuji na vodárně ;) a u nás to funguje tak, že můžete požádat o mimořádný odečet. Je to ale zpoplatněné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
2.4.16 19:35
@ivoun píše:
@luc2ka Pracuji na vodárně ;) a u nás to funguje tak, že můžete požádat o mimořádný odečet. Je to ale zpoplatněné.

A jak to prosim funguje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50102
2.4.16 19:36

Pricemz predpokladam, ze mimoradny odecet probehne tak, ze se nekdo dostavi k vodomeru a opise si z nej tataz cisla, ktera by si zapsal majitel… Mimoradny odecet bych vyuzila, kdyby se treba stridali najemnici v byte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
2.4.16 19:38
@ugluk píše:
Pricemz predpokladam, ze mimoradny odecet probehne tak, ze se nekdo dostavi k vodomeru a opise si z nej tataz cisla, ktera by si zapsal majitel… Mimoradny odecet bych vyuzila, kdyby se treba stridali najemnici v byte.

Aha, to jsem si myslela :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50102
2.4.16 19:46

Ale odecet vody je fakt primitivni, dokonce kdyz nejsem v dobe odectu doma, staci vylepit papirek s cislem na dvere. Na tom vodomeru je jedine pohyblive cislo - opisu ho 1. dne mesice, pak ho opisu 1. dne nasledujiciho mesice, ta dve cisla od sebe odectu a mam spotrebu. Pokud chci znat utratu, tak to prenasobim cenou kubiku, kterou bud znam, nebo mi ji na vodarnach sdeli.

Elektrika je vyrazne hosi, respektive odecet je stejne primitivni, ale ten vypocet se sklada snaz z deviti ruznych castek a konstant a je to na palici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
2.4.16 20:04
@luc2ka píše:
Ahoj, nevíte prosím někdo, jestli se dá u dodavatele zjistit, jaka byla spotřeba vody za dané měsíce? Děkuji

U dodavatele určitě nedá, vodoměry jsou přidělané na trubkách a není tam žádné vedení nebo jak ta čísla přenést do vodárny jinak, než ručně. Určitě máš doma vodoměr, proč si to neodepisuješ sama?

• Citovat
  • Upravit
8115
2.4.16 20:10
@Petule030 píše:
Souhlasím, taky si každý měsíc zapisuji stavy vody, elektřiny a plynu a mám tak krásný přehled, kolik jsme měli spotřebu který měsíc. Myslím, že od nikoho jiného to nezjistíte, není jak :nevim:

Máme to doma úplně stejně. Už si to zapisoval můj táta a my to děláme taky. Člověk hned vidí a může porovnat. To mi připomíná, že je začátek měsíce a musím jít zapsat stavy.
@luc2ka : u nás delaji odecty jen po roce, po měsíci si zapisujeme stavy sami. A vodárny to nemají jak zjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4262
2.4.16 20:20

@luc2ka Buď zavolat na zákaznickou linku dodavatele, nebo emailem požádat. Ale je to zbytečné, jak někdo psal, stav si můžete zkontrolovat a zapsat sami. U nás se to využívá většinou jen na konci roku, kdy se mění cena vody, nebo při změně nájemníků. Podotýkám, že vždy se jedná o hlavní vodoměr na patě domů, bytové nejsou naše a nezajímají nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71457
2.4.16 20:32
@luc2ka píše:
Aha, to jsem si myslela :pocitac:

A co bys čekala jiného? Křišťálovou kouli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
2.4.16 23:28
@j.a.n.i1 píše:
A co bys čekala jiného? Křišťálovou kouli?

A aaa zase někdo chytrej :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama