Spotřebovaný čípek po konizaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 16:44
Spotrebovany cipek po konizaci

Ahoj holky, před lety jsem byla na konizaci, nyní mi vyšla zase špatně cytologie, následně i biopsie a hrozí mi druhá konizace (nejspíš až po porodu, jsem aktuálně podruhé těhotná). A mám několik dotazů na ty z vás, které už mají za sebou dvě konizace, nebo třeba pokud tu je některá z vás doktorka a uměla by mi odpovědět. V lékařské zprávě se píše, že mám spotřebovaný čípek. Ale jsem teprve na začátku druhého trimestru. Co to pro mě znamená? Dr. se mi při prohlídce o ničem negativním nebo o nějakých omezeních nezmínila, ale podle toho, co jsem četla tady v jiných diskusích, znamená spotřebovaný čípek to, že už tam skoro žádný není a může se začít otevírat. Mám se bát? Žiju celkem aktivně, plavu, cvičím, podnikám s dítětem výlety na kole a hodlala jsem ve všem pokračovat, dokud mi to velikost břicha dovolí. A můj druhý dotaz zní - když půjdu na druhou konizaci po druhém porodu, a vezmou mi celý čípek (protože už ho tam moc nezbývá), tak budu moct mít ještě třetí dítě? Může se rakovina děložního čípku šířit i na dělohu, vaječníky atd, případně po odejmutí dělohy a vaječníků i třeba někam jinam do těla? Nebo když mi vezmou celý čípek, definitivně budu mít od prekanceróz pokoj? Prosím o anonym, je to pro mě citlivé osobní téma. Děkuji!

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 17:20

Můžu odpovědět jen na tvou poslední otázku. Ano, rakovina se z čípku šíří dál do dělohy, vaječníků a následně břicha. Je to blízko všech důležitých orgánů, proto se na ni tak často umírá. Zvaž dobře, zda ti za to to třetí dítě stojí, když ohrožuješ na zdraví matku dvou, které už budeš mít. Já měla cytologii výsledek 5 a biopsii cin II-III. Což už je rakovinné bujení. Podstoupila jsem konizaci když mi bylo dvacet, je to už deset let. Jsem pravidelně sledována a přesto, že od té doby mám pokoj říká můj doktor, že jakmile porodím druhé dítě(jsme ve snažení),tak okamžitě dělohu ven. Prý se to rádi po 8-10 ti letech vrací. Kamarádova maminka takhle za každou cenu chtěla miminko s novým přítelem. Porodila dvojčata, zemřela, když jim byly dva roky. K tomu měla doma dva puberťáky. A děti dneska vyrůstají bez mámy

cecetka
Kelišová 7358 příspěvků 09.05.18 17:52

Nejsem odbornik.
Za chvili uz budes mit 2 deti. Takze bych po porodu myslela predevsim na sve zdravi a neodkladala reseni kvuli pripadnemu tretimu diteti. Tve deti potrebuji zdravou mamu, dalsi sourozenec jim chybet nebude :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 17:58
@Anonymní píše:
Můžu odpovědět jen na tvou poslední otázku. Ano, rakovina se z čípku šíří dál do dělohy, vaječníků a následně břicha. Je to blízko všech důležitých orgánů, proto se na ni tak často umírá. Zvaž dobře, zda ti za to to třetí dítě stojí, když ohrožuješ na zdraví matku dvou, které už budeš mít. Já měla cytologii výsledek 5 a biopsii cin II-III. Což už je rakovinné bujení. Podstoupila jsem konizaci když mi bylo dvacet, je to už deset let. Jsem pravidelně sledována a přesto, že od té doby mám pokoj říká můj doktor, že jakmile porodím druhé dítě(jsme ve snažení),tak okamžitě dělohu ven. Prý se to rádi po 8-10 ti letech vrací. Kamarádova maminka takhle za každou cenu chtěla miminko s novým přítelem. Porodila dvojčata, zemřela, když jim byly dva roky. K tomu měla doma dva puberťáky. A děti dneska vyrůstají bez mámy

Třetí dítě není moje priorita, to mě jen zajímalo pro zajímavost. Priorita je samozřejmě zdraví, ale tos mě teda moc neuklidnila. Tzn. když si nechám vyndat preventivně celou dělohu, tak vlastně vystaráno nemám a můžu to mít za pár let na střevech třeba? :-( To je šílený :-( mně se to teď aktuálně vrátilo po 4 letech, takže na můj vkus docela brzo. Před 1. konizací jsem měla CIN III, takže tam se na nic nečekalo, teď je to CIN II, takže se čeká a uvidí, co po porodu. A zároveň mě stresuje to, jestli ten čípek (když se tedy píše, že je spotřebovaný) vydrží do porodu, nebo minimálně do nějaké doby, kdy dítě bude mít šanci na přežití.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:00

@cecetka Ano, určitě, to třetí dítě mě z toho všeho trápí nejmíň. Chci být hlavně zdravá a nechci, ať mě po 4 letech postupně rozebírají na kousky, to bych tu v 35 už taky nemusela být.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:52

Ahoj, já jsem po dvou konizacích aktuálně v 16tt. Přibližně od 25tt budu brát léky na udržení, kvůli hrozícímu předčasnému porodu. Pokud tě bude lékař pravidelně hlídat, nemělo by být nutné brát při druhé konizaci dělohu.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28977 příspěvků 09.05.18 18:59
@Anonymní píše:
Třetí dítě není moje priorita, to mě jen zajímalo pro zajímavost. Priorita je samozřejmě zdraví, ale tos mě teda moc neuklidnila. Tzn. když si nechám vyndat preventivně celou dělohu, tak vlastně vystaráno nemám a můžu to mít za pár let na střevech třeba? :-( To je šílený :-( mně se to teď aktuálně vrátilo po 4 letech, takže na můj vkus docela brzo. Před 1. konizací jsem měla CIN III, takže tam se na nic nečekalo, teď je to CIN II, takže se čeká a uvidí, co po porodu. A zároveň mě stresuje to, jestli ten čípek (když se tedy píše, že je spotřebovaný) vydrží do porodu, nebo minimálně do nějaké doby, kdy dítě bude mít šanci na přežití.

bohužel, nešíření nádorových buněk Ti žádný lékař nezaručí. Protože kdyby věděl jak na to, má už Nobelovu cenu za medicínu. Ale zase pesimismus stranou, máme skvělé doktory a nejsi toho druhu ojedinělý případ, určitě udělají maximum.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 19:01
@Anonymní píše:

Jeee, to jsi špatně pochopila…pokud budeš mít vyndanou dělohu, tak se ti rakovina z čípku rozšířit nemůže. Samozřejmě ti nikdo nezaručí, že ti nikde nezačne rakovina jiného typu, ale rakovina děložního čípku je specifická tím, že ji způsobuje virus, který mi ženské chytnete od chlapa při nechráněném styku. Ten pak vytváří změny na děložním čípku, genitální opar či bradavice. Ale musí k vyndání dělohy dojít včas, předtím, než by se z dělohy rozšířila dál. O tom čípku, vím, že když se začne otevírat, tak v nejhorším případě dělají steh na čípku, normálně ho zašijí a steh vyndají až před termínem porodu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 20:07
@Anonymní píše:
Ahoj, já jsem po dvou konizacích aktuálně v 16tt. Přibližně od 25tt budu brát léky na udržení, kvůli hrozícímu předčasnému porodu. Pokud tě bude lékař pravidelně hlídat, nemělo by být nutné brát při druhé konizaci dělohu.

Děkuju za uklidnění a držím ti palce, ať miminko úspěšně donosíš!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 20:09
@Anonymní píše:
Jeee, to jsi špatně pochopila…pokud budeš mít vyndanou dělohu, tak se ti rakovina z čípku rozšířit nemůže. Samozřejmě ti nikdo nezaručí, že ti nikde nezačne rakovina jiného typu, ale rakovina děložního čípku je specifická tím, že ji způsobuje virus, který mi ženské chytnete od chlapa při nechráněném styku. Ten pak vytváří změny na děložním čípku, genitální opar či bradavice. Ale musí k vyndání dělohy dojít včas, předtím, než by se z dělohy rozšířila dál. O tom čípku, vím, že když se začne otevírat, tak v nejhorším případě dělají steh na čípku, normálně ho zašijí a steh vyndají až před termínem porodu.

Aha, děkuju za uklidnění, to nezní už tak strašně děsivě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 20:10

@Burj Chalifa Děkuju

Bgf
Stálice 68 příspěvků 09.05.18 21:30

Ja jsem měla jednu konizaci a taky od cca 25. týdnu jsem se začala otevírat, klidový režim a Utrogestan a nakonec jsem přenášela;-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Babiš má strach o syna: V noci mu bouchají na dveře, jeho matka je vyděšená!

Atmosféra kolem kauzy Čapí hnízdo začíná pořádně houstnout. Politici vyzývají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >