Reklama

Spoustu otázek o příkrmech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simima
Kecalka 145 příspěvků 08.01.17 15:03
Spoustu otázek o příkrmech

Ahoj :) mám spoustu otázek.

1. když vařím příkrm, prostě hodím zeleninu do vody, povařím a mixuju? Nic nepřidávám?
  2. otevřená přesnídávka vydrží otevřená vážně jen dva dny? Pak už jí nemohu prckovi dát, i když je dobrá?
  3. když malýmu příkrm fakt chutná, musím dávat ze začátku vždy jen pár lžiček? Nemůžu ten proces trošku urychlit a prostě mu dát tolik kolik sní?
  4. příkrm s bramborem nemůžu mrazit? Proč?
  5. ke svačině odpoledne je lepší nějaká kaše a dopoledne přesnídávka? Nebo naopak?
  6. musím dodržovat 3h rozestup jako s mlékem?
  7. a kolik gramů toho má vlastně dítě sníst?
    :kytka:

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18939 příspěvků 08.01.17 15:10

1. Pak malinko oleje nebo masla
2. Nekrm ze sklenicky dokud neji celou, ale odendej si cistou lzickou do misky, aby se to nekontaminovalo a nezanesly se bakterie, rychleji se zkazi. Nemusi tomu nic byt, ale muze, ja bych asi taky vic jak dva dny stare jidlo nejedla.
3. Dava se trochu, aby si dite zvyklo a pripadne mu neco nesedlo. Krmit muzes i vic, zalezi na diteti, ale mohlo by ho bolet brisko.
4. Brambor zmeni po rozmrazeni konzistenci, bude jak lepidlo.
5. Kase je lepsi dopoledne, ale je to na tobe.
6. Mel by
7. Kolik snese, moje snedla treba sklenicku az v 9 mesicih. Ale jsou na to i tabulky, zalezi na diteti.

laducha
Generální žvanilka 21502 příspěvků 08.01.17 15:12

Zkus mrknout sem, jsou tam i recepty.
http://www.kojeni.net/…prikrmu.html
1. můžeš přidat lžičku oleje nebo kousek másla
2. za mě - nedala bych ani další den
3. krmila jsem, dokud dítě jedlo, něco mělo úspěch, něco vůbec
4. brambory nejsou dobré, mají divnou konzistenci
5. dopoledne jsem dávala ovoce, kaše dcera nejedla, takže spíš zbytek od oběda
6. rozestupy plus mínus, po něčem může mít hlad dřív
7. :nevim:

Simima
Kecalka 145 příspěvků 08.01.17 15:24

Takže než začnu mixovat, přidám prostě lžičku másla? Třeba ramu? Nebo úplně to obyč máslo třeba zlatá Haná?
Přesnídávky dám taky pár lžiček a zbytek mám prostě vyhodit? 8o
Mléko musím dávat ráno a večer? Až bude vše jíst.
A když dáváte kaši do mléka večer, ředíte to jak? Prostě dám 210 ml vody 7 odměrek um a pak ještě přisypu tu kaši? :zed:

laducha
Generální žvanilka 21502 příspěvků 08.01.17 15:29

@Simima Margarín ne, radši obyčejné máslo. Přidávala jsem do horkého příkrmu před mixováním.
Kaše jsem nedělala, takže neporadím.
Z přesnídávky si odeber do misky, zbytek dej do lednice.
V tom odkazu, co jsem Ti dala, je úplně všechno, podrobné tabulky, kolik čeho a tak…

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 08.01.17 15:30

@Simima Rama ani Zlatá haná není máslo! Přidat můžeš i olej třeba řepkový nebo olivový. Přesnídávku co malý nedojedl jsem schovala do ledničky nebo ji dojedla sama.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 08.01.17 15:34
@Simima píše:
A když dáváte kaši do mléka večer, ředíte to jak? Prostě dám 210 ml vody 7 odměrek um a pak ještě přisypu tu kaši? :zed:

Mléko nemusíš pak dávat. Já ho dávám večer jako rituál před spaním. Ano uděláš UM tak jak se má a pak přisypáváš kaši a mícháš dokud nemáš správnou konzistenci. Některé kaše můžeš dělat i jen do vody.

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 08.01.17 15:37
@Simima píše:
Takže než začnu mixovat, přidám prostě lžičku másla? Třeba ramu? Nebo úplně to obyč máslo třeba zlatá Haná?
A když dáváte kaši do mléka večer, ředíte to jak? Prostě dám 210 ml vody 7 odměrek um a pak ještě přisypu tu kaši? :zed:

máslo je máslo!!! ne žádný náhražky typu zlatá hana, rama apod!! jen kvalitní tuky, což je máslo a pak kvalitní oleje!!! vždyť to ostatní je fůra palm. oleje který je škodlivý pro tělo!
a na kaši je napsaný návod, neslyšela jsme o tom, že by se nějak mícha as um! kaše je kaše a um je um.

pikola
Neúnavná pisatelka 18939 příspěvků 08.01.17 15:41

Tak jsou mlecne kase a bezmlecne. V jedne je uz um a da se jen voda, druha se smicha s udelany um nebo cim chces. Precti si navod.
Tuk kvalitni jako maslo (musi na tom byt napsane maslo) nebo jsem davala oivovy olej. kapku.

laducha
Generální žvanilka 21502 příspěvků 08.01.17 15:46

@Simima Ještě mě napadlo…tady je deníček, kde je všechno dopodrobna rozepsané ;)
 https://www.emimino.cz/…ovani-13045/

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 08.01.17 20:22
@Simima píše:

Já dávala kapku oliváče.
Přesnídávky jsem dávala ze začátku ty 100% ovoce. Daly se pořídit v akci za celkem rozumnou cenu. A ty maj jen 100g, takže ty mi bezproblémů za ty dva dny snědla. navíc s ovocem jsem začínala až asi dva měsíce po zelenině/maso­zelenine, takže to už těch 100g zvládla.
Mléko dávám ráno a večer, ještě i teď v necelých dvou letech. Ale já mám nejedlíka. A mírama by tak asi odpovídala ročákovi=). Do roka jsem dávala mlíko po každém příkrmu, teda pokud toho nesnědla dost nebo mlíko už nechtěla.
Proto zírám na to množství kaše. Z 210 vody, to mi malá nesní ani teď. A ano, pokud je to nemléčná kaše a chceš z ní udělat mléčnou, tak dej vodu do toho UM a do toho tu kaši. Mléčnou kaši normálně dáváš rovnou do vody.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama