Spraví se mi "spodek", ikdyž je to pořád tak nehezké?

5
29.4.16 20:34

Spraví se mi "spodek", ikdyž je to pořád tak nehezké?

Dobrý večer,
mám hloupý dotaz, ale trápí mě a nemůžu na něj přestat myslet.
Byla jsem hodně šitá. Jak pipku, tak i zadek.
Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlala se podívat a když jsem se podívala, málem to semnou seklo. Stehy jsou nejspíše venku, ale spodek je hrozný, jak kdyby nebyla moje a mám problém po porodu s hemeroidama. Sice ošetřuji dubovou kůrou, ale pořád stejné. Jsem sice v polovině šestinedělí, ale bojím se., že se to nezlepší.
Také mam stále problém udržet moč. Není to tak hrozné, jak po porodu, ale bojím se i kychnout. Měla jste některá to samé či podobné? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6058
29.4.16 20:37

Moč mi uniká 3 roky po porodu, né vždy, nevím kdy…intimka je kámoš. :oops:
Jinak nech 6ti nedělí a více proběhnout a nestresuj, vše se hojí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
29.4.16 20:40

Na únik moči je dobré posilovat Kegelovy svaly a pořídit si venušiny kuličky (samozřejmě až je to po porodu možné.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4312
29.4.16 20:41

Teprve tři týdny po porodu to je krátká doba.
Já nechala kouknout manžela a díval se s takovým výrazem, že jsem si dodala odvahu až dva měsíce po porodu. Částečně se to spraví, někomu úplně. Já tedy mezi ty šťastné nepatřím, ale skoro 4 roky po porodu už si nepamatuji jak vypadala :mrgreen:
Druhý porod byl císař, tak tam mám jan jeden zásek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9911
29.4.16 20:41

Vsechno se to spravi.Mela jsem stejne problemy.Na pipku jsem nekoukala nemela jsem odvahu.

Příspěvek upraven 29.04.16 v 20:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
29.4.16 20:45

@Terezastu Neboj vse se jeste hoji. :-) Po porodu je jeste brzy aby to vse bylo ok. Je to prece jen velky zakrok. :-) Nech tomu cas. Ja jsem po porodu 4 mesice a jizva jde sice citit a videt ale jinak je vse pri starem a to jsem mela v sestinedeli take pekny strach, citila jsem se kvuli tomu hrozne atd. Pokud si byla hodne sita tak to bude trvat asi trochu dele ale urcite se to jeste o neco zlepsi. :-) Ja mela take problem s hemeroidy. V lekarne mi na to doporucily Preparation H. Muze se to pri kojeni. Je to na stejne bazy jako duboba kura ale zabyra to rychleji. :-) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
29.4.16 20:52

Ano, byla jsem šitá hodne, zvenku i zevnitř. Od porodu uplynulo 20 mesicu, jizvy silene, hemoroidy zůstaly. Ted čekám dalsi dite a po porodu asi plastika a operace těch hemoroidů :roll: s únikem moci zkušenost nemam, ale to by se mohlo ještě spravit - tři týdny po porodu jsou svaly ještě povolené. Jinak mne to nevadí vizuálně, ale cítím to fyzicky a to je na nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
29.4.16 20:52

Ja mela nastesti cisare, řečem, ze vše se spraví never, ale zas dávají naději…Kamoska nosí od porodu tena vložky, ma únik moci i pet let po a je nestastna, protoze ji to obtěžuje behem dne a navic ty vložky jsou tlustší a ona ma pocit, ze je limitovaná co se obleceni tyče. Bud ale rada, ze mas jen tohle, jsou prolapsy pochvy, vyhrezly konečnik, bolestivý sex atd.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
29.4.16 20:58
@Terezastu píše:
Dobrý večer,
mám hloupý dotaz, ale trápí mě a nemůžu na něj přestat myslet.
Byla jsem hodně šitá. Jak pipku, tak i zadek.
Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlala se podívat a když jsem se podívala, málem to semnou seklo. Stehy jsou nejspíše venku, ale spodek je hrozný, jak kdyby nebyla moje a mám problém po porodu s hemeroidama. Sice ošetřuji dubovou kůrou, ale pořád stejné. Jsem sice v polovině šestinedělí, ale bojím se., že se to nezlepší.
Také mam stále problém udržet moč. Není to tak hrozné, jak po porodu, ale bojím se i kychnout. Měla jste některá to samé či podobné? Děkuji.

Mě to trvalo několik let a i po 15letech to už není stejné. Ale neboj, spraví se to, budeš v pořádku. Řešíš to moc brzo, dej tomu čas.

• Citovat
  • Nahlásit
34044
29.4.16 20:59
@fashion_victim83 píše:
Ja mela nastesti cisare, řečem, ze vše se spraví never, ale zas dávají naději…Kamoska nosí od porodu tena vložky, ma únik moci i pet let po a je nestastna, protoze ji to obtěžuje behem dne a navic ty vložky jsou tlustší a ona ma pocit, ze je limitovaná co se obleceni tyče. Bud ale rada, ze mas jen tohle, jsou prolapsy pochvy, vyhrezly konečnik, bolestivý sex atd.

ať žije vaginální porod :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5371
29.4.16 21:00

@Terezastu neboj, hodně se to zlepší… Nebude to ale hned. Zkus se mrknout tak za měsíc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
29.4.16 21:08

@fashion_victim83 Já jsem třeba po dvou porodech a fakt se po obou všechno spravilo :nevim:
Neměla jsem teda velké šití, tam asi jizvy zůstanou, ale jinak jsem OK, neučurávám, možná nějaké lehké exteriérové změny :think: - nevím, zas tak ji nezkoumám :lol: Možná by to nastalo i tak - už mi není 16.

Takže šance na úpravu zpátky do normálu tu určitě je. Asi ne 100%, ale proč se děsit dopředu - když ani neskončilo šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
29.4.16 21:13

To víš že to bude dobrý, jizva se zatáhne, hemoroidy se po nějaké době vstrebaji ;)
Já mám za sebou dva porody, po prvním jsem o jizvě do konce šestinedělí nevěděla, ten únik moči - mas to tam ještě povoleny, to se spraví :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10215
29.4.16 21:15

3 týdny jsou strašně krátká doba. Já jsem taky byla hodně šitá a žádnou „hrůzu“ nepozoruju. Sice mám kousek špatně „ušitý“ ale jinak vypadá všechno normálně (jestli jako dřív nevím, to už si nepamatuju). Na ty úniky moči cvičit pánevní dno (stahovat a povolovat, jako když zadržuješ čůrání), zezačátku stačí jen pár opakování. Měla jsem po porodu strašně slabé pánevní dno, za pár dní cvičení se to zlepšilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
29.4.16 21:32

@Pipet však ja netvrdím, ze problémy ma každá-i kdyz bych se nedivila, kdyby spousta holek mela problem to říct dal…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat