Správná hodnota TSH při snížené funkci sž v těhotenství

46
23.2.21 06:42

Správná hodnota TSH při snížené funkci sž v těhu

Ahoj holky,
prosím jakou máte nebo jste měly hodnotu TSH v těhotenství? Prosím vy, co trpíte sníženou funkcí štítné žlázy.
Můj starý dr mi řekl, že to musíme srazit pod 2,5, bohužel ale onemocněl a jeho záskok mi to srazil na aktuálně 0,4. Prý je norma 0,1-2,5. Naposled tam byla ještě dr z jiného oddělení jako záskok a řekla mi, že 0,4 je pro druhý trimestr naprosto ideální. Já jsem ale začala mít nějaké potíže, které bych přisuzovala nízkému tsh, tak jsem jí žádala, jestli to nemůžeme trochu upravit, že původní dr se na vysokou dávku euthyroxu tvářil jen jako na dočasnou, až to bude pod 2,5. A ona, že tedy to mám přesně podle tabulek a že by to nijak neupravovala. Nakonec mi tedy lehce obden snížila dávku a že uvidíme za 3 týdny.

Prostě je 0,4 naprosto tabulkově ideální? 8o Nějak se mi to nezdá.
Na internetu čtu jako ideální 1-2.

Kolik jste měly vy?
Děkuji :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
153
23.2.21 07:57

To bude asi doktor od doktora…já jsem na začátku těhotenství před medikací měla TSH 5,4 a Letrox mi to postupně srazil na 1,5, ale na tuto hodnotu jsem se dostala až ve třetím trimestru. Nejdřív jsem měla Letrox 50, potom 75, silnější už ne. Podle Dr to tak stačilo, no, moc to nehrotila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
23.2.21 08:04

Je to norma. Mela jsem stejne hodnoty v tehotenstvi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467
23.2.21 12:09

Taky jsem se dočetla, že by mělo být 1-2 ve druhém a třetím trimestru. V prvním může být nižší, protože hch snižuje tsh.
Ze 3 jsme to sundali na na 1,2-1,4 a jsem spokojená, cítím se dobře a přibírám tak akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
23.2.21 16:58

Je to dost nízká hodnota. Chtělo by to ubrat léky.
Ona hodnota 0,4 pokud bys léky nebrala, už ukazuje problém naopak se zvýšenou funkci štítné žlázy.
Určitě to prokonzultuj s tvou doktorkou, myslím, že ti ubere léky a bude to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
24.2.21 07:16
@Daisyy1995 píše:
Je to dost nízká hodnota. Chtělo by to ubrat léky.
Ona hodnota 0,4 pokud bys léky nebrala, už ukazuje problém naopak se zvýšenou funkci štítné žlázy.
Určitě to prokonzultuj s tvou doktorkou, myslím, že ti ubere léky a bude to ok.

No prave jsem ji vcera volala, ze mam uz potize a ze bych rada ubrala leky a ona s tim vubec nesouhlasila, ze pry je to naprosto idealni hodnota :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat