Správná výchova dítěte a rodinné vzorce

2229
20.1.20 14:04

Správná výchova dítěte a rodinné vzorce

Ahoj holky, často tu čtu celkem drsné výměny názorů ohledně pravidel - trestů - svatba/nesvatba - postavení dítěte v rodině, jak si poradit při „neposlouchání“..
pokud máte více jak pár minut času, silně doporučuji videa na youtube s psychologem Markem Hermanem.. myslím, že to může hodně otevřít oči :srdce:
https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11897
20.1.20 14:10

Herman není psychlog.

Navíc plácá voloviny. Už jen koncept „správné výchovy“ pro všechny je mimo.

Drobný příklad vyvrácení jeho blábolů třeba tady

https://a2larm.cz/…u-v-cechach/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
20.1.20 14:11

Na to abych si u deti vydobyl autoritu nepotrebuji nejakyho hermana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 14:16

Já bych doporučovala otevřít si oči v rovině kritického myšlení. Ten pán má vystudovaný leda pajdák (i když se nechává označovat za psychologa) a mimo jiné to je lobbista za hazardní společnosti. Ty jeho žblepty jsou jen dojmologie, jeho vlastní představy, jak by měl vypadat svět, anekdotická evidence a nemá to podloženo žádnými výzkumy (resp. ty solidní výzkumy tvrdí úplný opak než to co on).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
20.1.20 14:20

Jak myslíte.. je mi celkem jedno, jestli vystudoval pedagogiku a zabývá se profesně učitelstvím a výchovným poradenstvím (což je praxe navíc), nebo zda vystudoval psychologii..
důležité je, co říká… nepřejímám nekriticky, jen to stojí za zamyšlení..
komu ne, toho nenutím.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22934
20.1.20 14:24
@Lucy75 píše:
Ahoj holky, často tu čtu celkem drsné výměny názorů ohledně pravidel - trestů - svatba/nesvatba - postavení dítěte v rodině, jak si poradit při „neposlouchání“..
pokud máte více jak pár minut času, silně doporučuji videa na youtube s psychologem Markem Hermanem.. myslím, že to může hodně otevřít oči :srdce:

Koukala jsem na jeho přednášku a tam svíčky ;-)
Je mi sympatický a dala jsem si ho do sledování. Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22934
20.1.20 14:26
@Ou píše:
Herman není psychlog.

Navíc plácá voloviny. Už jen koncept „správné výchovy“ pro všechny je mimo.

Drobný příklad vyvrácení jeho blábolů třeba tady

https://a2larm.cz/…u-v-cechach/

Tak jsem asi blbá, ale na mě působí, že ví, o čem mluví :nevim: Asi proto, že jsem máma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13296
20.1.20 14:31

@Ou ale no tak Ou, nebuď tak chytlavé a zkus přijmout, že jsou i jiné názory a cesty, než jen ta tvoje ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
20.1.20 14:33

@Russet on rozhodně ví, o čem mluví..
stačilo mi pár rozhovorů.. a je to hodně z praxe.. i jeho učitelské, i z problémů maminek a moderních rodin..
navíc jsem taky založená spíše tradičně, takže mi jeho pohled vyhovuje
neříkám, že musí každému ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
20.1.20 14:36

@Lucy75 podívala jsem se na začátek a protože mě to zaujalo, dokoukám to večer v klidu. Jestli je pan Herman psycholog, nebo ne, je mi docela ukradené, jen mě zajímalo, o jaké názory se jedná. Ale tady má spousta lidí patent na rozum a aniž by si to poslechli (video má tuším přes 40min :lol: ) tak už píše, že je to blbost. Prvních 8minut mě osobně tedy rozhodně jako blbost nepřišlo.
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
20.1.20 14:40

@Berry77 :potlesk: i další rozhovory jsou takto dlouhé.. prostě je to o Něčem..

taky celkem nechápu, jak někdo jistě psychologicky či pedagogicky vysoškolsky vzdělaný dokáže pojmem Blbost ohodnotit něco takového za minutu..
celkem by mne zajímalo Blbost v čem jako???
on mluví opravdu z praxe.. ¨
s Lucií Výbornou také dobrý zde..
tak zájemcům přeji třeba u práce u pc příjemný poslech rádia :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22934
20.1.20 14:41
@Lucy75 píše:
@Russet on rozhodně ví, o čem mluví..
stačilo mi pár rozhovorů.. a je to hodně z praxe.. i jeho učitelské, i z problémů maminek a moderních rodin..
navíc jsem taky založená spíše tradičně, takže mi jeho pohled vyhovuje
neříkám, že musí každému ;)

Nemusím se se vším ztotožnit, zatim jsem viděla rozhovor s tou slovenskou moderátorkou a kus z přednášky. Ale působí sympaticky. Na vlastním synovi vidím, jak moc je máma důležitá a jak hodně je znát, když já jsem klidná a v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22934
20.1.20 14:42
@Berry77 píše:
@Lucy75 podívala jsem se na začátek a protože mě to zaujalo, dokoukám to večer v klidu. Jestli je pan Herman psycholog, nebo ne, je mi docela ukradené, jen mě zajímalo, o jaké názory se jedná. Ale tady má spousta lidí patent na rozum a aniž by si to poslechli (video má tuším přes 40min :lol: ) tak už píše, že je to blbost. Prvních 8minut mě osobně tedy rozhodně jako blbost nepřišlo. :mavam:

Mně vyhrkly skoro slzy teda. Jak moc mi to přišlo pravdivý. Ale právě mám jisté dny. Hormóny…asi :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11897
20.1.20 14:46

@Lucy75

To že říká něco co chceš slyšet neznamená, že říká něco smysluplného. Zejména když je vcelku snadno ověřitelné že plácá. Potřebuje být slyšet, chce být „kontraverzní“, protože pak má větší publicitu, více předášek a může si na účtovat lepší hodinovku.

A stačí mu holt publikum, které nepotřebuje přemýšlet a nepotřebuje fakta. STačí trocha floskulí a trocha přehánění a nesmyslné generalizace, aby vyvolal pocit, že on je zrovna ten, co má návod na život.

Jako asi lepší, než kdyby prodával důchodcům energetické tarify a nebo masturboval před školačkama v parku. Ale ne o moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
20.1.20 14:51

@Ou co konkrétně ti přijde obchodní a kontroverzní? že neschvaluje otcovskou rodičovskou dovolenou a střídavou péči? já také příliš ne…

jaké máš vzdělání a praxi?? já mimo jiné pedagogickou fakultu a 26let praxe s kriminálníky včetně jejich dětí…

Proto mne neurážej rychlými soudy, že neuplatňuji kritické myšlení a patřím mezi publikum, které „nepotřebuje přemýšlet“, DĚKUJI.

Je celkem smutné, kolik se na e-mimi schází urážek i na běžná témata…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama