Správné nastavení foťáku pro pěkné fotky

13.8.15 11:31

Správné nastavení foťáku pro pěkné fotky

Zdrávím a pozdravuji :)
Byl by někdo schopný poradit mi se správným nastavením digitálního foťáku? Mám Nikon coolpix l110 - parametry: 12,1mpix, F 3,5-5,4, ISO 6400, ohnisková vzdálenost 28 - 420 mm. Kupovali jsme ho někdy před 4-5 lety, není to úplně aktuální model. Za celou dobu co ho mám se mi nepodařilo přijít na to jestli je schopen fotit líp než fotí. Fotky venku za hezkého počasí jsou pěkné, ostré, barevné (na naše neprofesionální potřeby samozřejmě), ale v místnosti i při focení s bleskem jsou fotky rozmazané, přesvícené, tak nějak nehezké. Nastavený máme automatický režim.
Uvažuji i o koupi nového foťáku (mam vybraný Panasonic LUMIX DMC-LX7, ten jsme vybrali hlavně kvůli nízké světelnosti objektivu) ale stojí dost peněz a pořád nevím jestli bude rozdíl v kvalitě fotek tak velký aby to stálo za to. Máme ale dvě malé děti a chci je fotit a mít kvalitní fotky než vyrostou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22312
13.8.15 11:43

Já sama dostala nedávno k narozeninám zrcadlovku a už teď vidím, že se budu učit celý život. Mám slíbené nějaké školení, tak se moc těším.
Co se týče toho, co zlobí tebe. V šeru se naučit používat ISO a já měla fotky z kompaktu s bleskem taky vždycky přepálené a vyřešila jsem to tak, že jsem si před blesk dala bílý papír a fotky byly jemnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2880
13.8.15 11:45
@mi.su.la.cz píše:
Zdrávím a pozdravuji :)
Byl by někdo schopný poradit mi se správným nastavením digitálního foťáku? Mám Nikon coolpix l110 - parametry: 12,1mpix, F 3,5-5,4, ISO 6400, ohnisková vzdálenost 28 - 420 mm. Kupovali jsme ho někdy před 4-5 lety, není to úplně aktuální model. Za celou dobu co ho mám se mi nepodařilo přijít na to jestli je schopen fotit líp než fotí. Fotky venku za hezkého počasí jsou pěkné, ostré, barevné (na naše neprofesionální potřeby samozřejmě), ale v místnosti i při focení s bleskem jsou fotky rozmazané, přesvícené, tak nějak nehezké. Nastavený máme automatický režim.
Uvažuji i o koupi nového foťáku (mam vybraný Panasonic LUMIX DMC-LX7, ten jsme vybrali hlavně kvůli nízké světelnosti objektivu) ale stojí dost peněz a pořád nevím jestli bude rozdíl v kvalitě fotek tak velký aby to stálo za to. Máme ale dvě malé děti a chci je fotit a mít kvalitní fotky než vyrostou :)

Fotky s vestavěným bleskem vevnitř jsou vždy špatné, vpředu přesvícené, vzadu tma. Je potřeba, aby všechno, co chceš na fotce vidět bylo stejně daleko, vychytat jak a stejně to nebude velká sláva. Můžeš zkusit vyšší citlivost (na maximu asi bude šum), krátké ohnisko (28 mm) a blesk vypnout. Není to na jednu radu, je potřeba si třeba přečíst nějakou knihu nebo je hodně i na netu a pak zkoušet, furt. Lepší foťák (zrcadlovka) pomůže, ale spolu se znalostí teorie plus spoustou pokusů. Asi bych začla cvičit s tím, co mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
13.8.15 12:05

Já mám jako pomůcku tavohouhle tabulku:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu