Správní řízení - domnělá autohavárie

Anonymní
4.5.17 10:16

Správní řízení - domnělá autohavárie

Dobrý den, maminky. Potřebuju radu - ideálně od nějakého policajta třeba… :-) Nebo z vašich zkušeností…
Přišel za mnou kolega, že jsem mu prý odřela auto (stála jsem ten den na parkovišti vedle něj). Má odřený nárazník (tu plastovou část). Mám červené auto a on tam prý viděl červenou šmouhu. Šli jsme se na to podívat - já tam červenou šmouhu neviděla (ale prý tam byla). Řekla jsem, že si toho nejsem vědoma - což nejsem - a že jsem to mohla být já, ale nemusela. Že mu podepisovat papír o nehodě nebudu (přišla bych o bonusy na povinném ručení).
Týden na to za mnou přišel, at´ mu to podepíšu nebo at´ mu dám 5 000 (to je jeho spoluúčast na havirjku, které má), že to nechá opravit a jsme si kvit 8o 8o Odmítla jsem, samozřejmě… :roll: Tak zavolal policii, nahlásil zpětně dopravní nehodu a prý to půjde do správního řízení… 8o :roll:
Nechápu to. Nemá důkaz… to za prvé. Nevíte někdo, jak se toto řeší? To jako někdo bude zkoumat, zda jsem tu šmouhu na autě způsobila já právě v den, kdy on tvrdí? :think: A kdo bude platit výlohy za to správní řízení? A kolik to - třeba dělá…? Jaký je postup…? :think:…a ještě - přijde vám to normální? Jeho chování…? :zed: :,(
Děkuji!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4543
4.5.17 10:19

A Tvoje auto je bez škrábance? Pokud tam,,viděl" červenou barvu, musela by jsi to mít někde škráblý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27299
4.5.17 10:20

A ty máš taky něco na autě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.17 10:21

zakladatelka

@Salorka na mým autě nic nevidím… já si myslím, že jsem to nebyla… pochybuju, že bych si nevšimla, že jsem mu odřela auto…

• Nahlásit
  • Citovat
7679
4.5.17 10:21

Myslím si, že se nemáš čeho bát. Nemá proti tobě žádný důkaz. Bude to tvrzení proti tvrzení..
Navíc ty máš auto v pořádku? bez škrábanců? Pokud ano, tak jsi v klidu. Nemůžeš někomu odřít auto tak, aby jsi ty ho měla 100% bez škrábanců. Navíc pokud by tvrdil, že jsi si to nechala přelakovat, tak taky neuspěje. Originál lak jde krásně poznat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.17 10:22

Nebo - takhle: na mým autě je x škrábanců - mám starou fabii, koupenou z druhý ruky… nemá neporušený lak. Ale nic novýho tam nevidím. čerstvý škrábanec tam není. Mám pocit, že na mě hraje nějakou ošklivou „habaďůru“ :,(

• Nahlásit
  • Citovat
4543
4.5.17 10:25
@Anonymní píše:
Nebo - takhle: na mým autě je x škrábanců - mám starou fabii, koupenou z druhý ruky… nemá neporušený lak. Ale nic novýho tam nevidím. čerstvý škrábanec tam není. Mám pocit, že na mě hraje nějakou ošklivou „habaďůru“ :,(

Pěknej kolega tedy… :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7679
4.5.17 10:33
@Salorka píše:
Pěknej kolega tedy… :roll: :roll: :roll:

To vypadá, že si to panáček někdě drápl a teď to potřebuje na někoho hodit, aby nemusel zaplatit blbých 5tis na havarijní :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 10:35
@Anonymní píše:
Nebo - takhle: na mým autě je x škrábanců - mám starou fabii, koupenou z druhý ruky… nemá neporušený lak. Ale nic novýho tam nevidím. čerstvý škrábanec tam není. Mám pocit, že na mě hraje nějakou ošklivou „habaďůru“ :,(

Habaďůru kvůli 5tisícům? :think: No někomu to za to možná stojí. Hele a nemstí se ti za něco? To by jsi si měla rychle ujasnit.

Jinak pokud nemáš škrábanec, těžko to dokáže. A navíc je divný, že by se lak z jeho auta tak rychle vypařil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
4.5.17 10:40

Vypadá to, že jsi to kolega vymyslel a auto škrábl někde jinde.
Když jsem jednou při parkování odřela jiné auto já, byla na něm jasná tmavěmodrá šmouha z mého auta. Pokud on nemá na autě žádnou barevnou změnu, nejsou na parkovišti kamery nebo nemá svědka, těžko ti něco dokáže.
Holt, jsou lidi, kteří volají policajty, i když je to jejich jasná vina, aby to uhráli alespoň na spoluúčast. :pocitac:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
4.5.17 18:49

Ptala jsem se přímo policisty-nehodáře. Pokud to policie předá ke správnímu řízení (za které se neplatí) bude to správní orgán zkoumat, tzn. že se pokusí zjistit zda jste to opravdu udělala. Ve většině případů (pokud se sama nepřiznáte) nic neprokáže (nemá jak) a vše se odloží. V tom případě nic neplatíte ani z pojistky ani vy (musela byste dobrovolně).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama