Sprchový kout - čiré, nebo matné sklo?

87
11.7.13 21:51

Sprchový kout - čiré nebo matné sklo?

Ahoj. Zařizujem dvě koupelny a vybíráme sprchové kouty a marně si lámu hlavu jestli zvolit čiré či matné sklo, mám totiž strach z údržby, máme dost tvrdou vodu a vodní kámen je prevít :cert: Čiré možná vypadá líp, ale praktičnosti nade vše. No nevím, budu ráda za vaše příspěvky jak jste spokojeni se svými sprcháči a údržbou hlavně po letech… Taky zatím zvažuju jestli otvírací dveře nebo zasouvací, které jsou lepší? díky za vaše názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10468
11.7.13 21:54

Tak za mě matné, na čirém bys nechala ruce, je tam vidět každá kapka. Já mám doma matné, babička čiré a nadává kudy chodí, já si stěžovat nemůžu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
11.7.13 21:56

Já mám možnost porovnání - v bývalém bytě jsme měli matné sklo a bylo super. Teď, v novém bytě, máme čiré a je to šílené :(. Zaschlé kapky jsou vidět po jednom osprchování, takže pořád pulíruju, protože ty oschliny nesnáším :(. Když se mydlíš sprchovým gelem a náhodou ti přistane na skle a ty ho neumeješ, vypadá po zaschnutí jako nějaký sopl z nosu. No čiré sklo bych nechtěla už ani za nic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
11.7.13 21:58

Ano, sklo matné a dveře otevírací - posuvné ani zadarmo! Drží se v těch drážkách špína.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
11.7.13 21:59

Rozhodně matné, kor, když máte tvrdou vodu, my taky a čiré bylo tím pádem naprosto mimo hru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
11.7.13 22:00

@Neluš Máme čiré s hydrofobní úpravou. Nic strašného na něm za ten rok používání nepozoruju. Umývám jednou týdně při běžném úklidu koupelny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
11.7.13 22:00
@snecek19 píše:
Rozhodně matné, kor, když máte tvrdou vodu, my taky a čiré bylo tím pádem naprosto mimo hru.

Souhlas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
11.7.13 22:01

Mám čiré a mám ho rok, vypadá skvěle do doby, než na něj cákne sprcháč nebo šampon (člověk se naučí to po sobě před koncem sprchování prostě opláchnout. Jednou za týden to přetřu a nastříkám sprejem proti vodnímu kameni a nic se neusazuje. Kdybych si vybírala teď, šla bych znovu do čirého, matného mi přijde na pohled laciné a nevkusné (tímto se nechci nikoho dotknout, chápu, že má každý jiný vkus). Sprcháč mám čtvercový a dveře zalamovací (zatlačí se, uprostřed se zlomí a zasunou ke straně) a spokojenost naprostá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5604
11.7.13 22:02

@Neluš Mám sklo čiré a údržba vpoho. Musíš si koupit na to přípravek jinak tam ten kámen budeš mít pořád. Přípravek HG sanita se prodává v prodeji dlažby a globus a věřím, že na více místech. Mám dva připravky. Jeden který používám jednou za dva měsíce a to na stékání kapek. Druhý na bežné mytí. Jiné přípravky by se neměly používat. V jiném bytě jsem používala cif a kámen se držel pořád, ale te´d luxus. Dveře mám posuvné-neztěžuji si, ale jak se mírně povolí tak dřou a jde to vidět jak se ten vrchní povlak ojel. Drhnutí nejde slyšet tak nevím kde je chyba asi nám ho dali nakřivo :mrgreen: Otevírací jsou asi menší zlo i pro údržbu. Spchový kout máme i hlubokou vankou, máme tři děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442

My dělali koupelnu nedávno, chtěli jsme původně matné, ale bylo nám doporučeno naopak čiré. Tak máme čiré. :mrgreen: S nějakou tou, co já vím - těhotenská demence :lol:, úpravou a není na tom vidět téměř nic. Jednou za týden to přejedu, spláchnu a je to jako nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1396

Rozhodně matné a otvírací dveře, máme čiré a posuvné dveře a nejradši bych na to vzala kladivo :cert: :cert: :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
11.7.13 22:04

Jak uz nekdo psal matne a otviraci dvere, nee posuvné :-).
Mame čiré sklo a přesto že máme zmekcovač vody v celím baraku, tak je to karastrofa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.13 22:06

Ahoj, mám čiré sklo s posuvem ( ne ale lamaci nebo jak to napsat ) :) dveře jsou na kolejnici, sprchový kout je velký. Kapky sice jsou vidět ale koupila jsem přípravek na sklo leifheit a je to super, myju ho 1× tydne a úplne to stačí… Čiré sklo mi přijde luxusnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5604
11.7.13 22:06

Holky a čím to myjete, protože já fleky nemám a to koupelnu myju převážně v pátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2738
11.7.13 22:16

@Neluš matné, měnili jsme z čirého :lol: přesně jak píšou holky, je vidět každá zaschlá kapka - i její cesta než zaschla :roll: :mrgreen: a obtištěné ruce atd.atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama