Sprej do nosu - akutní rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanule.Pa
Stálice 79 příspěvků 07.02.17 09:39
Sprej do nosu - akutní rýma

Ahoj,
jaký používáte sprej do nosu v případě akutní rýmy? Normálně to neřeším a rýmu si „protrpím“, ale teď jedu na důležitou služební cestu a nechci tam každých 5 minut smrkat..

Díky moc!

Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 45627 příspěvků 07.02.17 10:00

@Hanule.Pa vcera jsem si udelala priplach nosni sprchou a dnes je temer po ryme. Mam ji z DM, ale muzes si udelat pruplach i PET lahvi se slanou vodou. Doporucuji.

Amys
Generální žvanilka 20818 příspěvků 07.02.17 10:07

@Hanule.Pa Proti smrkání žádný sprej není. Spíš je to o tom, že jak jsou napuchlé sliznice, tak máme pořád pocit na smrkání, i když nos není vyloženě plný. Já bych v tomhle případě asi použila sprej s účinnou látkpou. Každému vyhovuje jiná základní složka, já třeba ráda používám Sanorin minimálně 1%, dá se sehnat i 2%. Není to na to, aby to člověk používal pořád, protože princip je v tom, že se tolik neprokrvuje sliznice a proto nenatéká, takže používat pár dní a pak přerušit. Ale na tohle je to ideální. Prostříkej si nos dostatečně dopředu, tím se nos uvolní a zprůchodní, pak to vysmrkáš a budeš mít nějakou chvíli pokoj. Můžeš to zkombinovat s nějakou vincentkou nebo mořskou vodou ve spreji (vše v lékárně). To bych pak udělala tak, že bych se pokusila vysmrkat, pak si prostříkla nos sanorinem, po chvíli po uvolnění vysmrkala a pak párkrát opakovaně prostříkla tou vincentkou a vysmrkala. To by na propláchnutí mohlo stačit i bez té konvičky.

Kathleena
Kecalka 112 příspěvků 07.02.17 16:20

Mám dobré zkušenosti se sprejem Ryma stop od dr. Weisse. Stříkneš si ho párkrát během dne a druhý den je po rýmě. :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kirschner se brání kritice za The Voice: Dělám to upřímně, ale ve vlasech se hrabu

I když už hraje přes dvacet let a na publikum je zvyklá, takovou nálož jistě... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >