Špringršpaněl, portugalský vodní pes, anglický setr?

13
14.4.21 18:24

Špringršpaněl, portugalský vodní pes, anglický setr?

Ahoj, zakládám druhou psí diskuzi, dopředu si vybírám a plánuji toho nejlepšího pejska pro mě, a tak se chci zeptat na zkušenosti s těmito třemi plemeny, máte je někdo doma?
Co jsem četla, měli by být zdraví, rádi se koupat, mazlit se, aktivní do přírody, toto vše je vítané :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
882
14.4.21 18:27

Mám irského setra, to je úplný kopírák toho anglického. Jsou to totální mazlíci, potřebují dost lidského kontaktu, bývají nekonfliktní a do přírody jsou jak dělaný. Potřebují opravdu hodně pohybu a zároveň to jsou těžcí gaučáci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
14.4.21 18:43

Taky bych do setra! Na druhou stranu, portugalec taky fobry a springery znam z minulosti. Těžko říct, jak jsou na tom teď. Setra anglana znám jednoho aktuálně, je úžasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5288
14.4.21 18:44

Jaké máš obecně zkušenosti se psi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.4.21 18:45
@meduzka23 píše:
Mám irského setra, to je úplný kopírák toho anglického. Jsou to totální mazlíci, potřebují dost lidského kontaktu, bývají nekonfliktní a do přírody jsou jak dělaný. Potřebují opravdu hodně pohybu a zároveň to jsou těžcí gaučáci. :)

děkuju, četla jsem, že anglický je ze setrů nejklidnější, jinak je to samo setr :D znala jsem irského, byl to miláček, jen měl jednu chybu-občas pánovi v lese vzal roha a oběhnul celé okolí, často ho myslivec varoval, že už si ho musí zkrotit, zklidnil se až na starý kolena, a to s ním chodil hodně a dlouho. Ale asi to chtělo víc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.4.21 18:48
@g.sandova píše:
Taky bych do setra! Na druhou stranu, portugalec taky fobry a springery znam z minulosti. Těžko říct, jak jsou na tom teď. Setra anglana znám jednoho aktuálně, je úžasný.

znala jsem taky a byl úžasný, jen měl neduh jako u známého co měl irského, občas utekl a bohužel si i kousnul, přibíhal s tlamou od krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.4.21 18:51
@vendulaaa píše:

11 let s dvěma pejsky, boloňáček a kříženec kokra a kavalíra. A hodně studuju výchovné metody, hlavně hrou. Malého pejska už nechci, pořád se o něj bát, že ho nějaký větší zakousne, proto si dopředu vybírám trochu většího pejska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.4.21 18:53
@vendulaaa píše:

jinak jsme věčně v lese, u vody nebo na dlouhých procházkách, i cestujeme, moji pejsci jsou hodně aktivní, i teď na starý kolena :D malý i doma stále nosí hračky, je neunavitelný. větší pes mě nemůže rozházet :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
14.4.21 19:02

@Lillian1 To ty lovecké pudy. Pes mě poslechne na slovo ale kolikrát mi i přes řvaní, pískání hodil čáru kamsi. Kolikrát se vrátil až po 15 minutách. To už jsem měla infarkt ale díky bohu se vždy vrátil. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
14.4.21 19:20

@Lillian1 mám kokra, oranžového bělouše. Ti mají tendenci přerůstat. Můj má 18 kg. Žádné pudy, drží se u mě, nikde neutíká, zvládá chalupy bez plotu. Mrkni na angl. kokra, nelíbil by se ti? Povahově ideál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53286
14.4.21 19:31

@Lillian1 spíš si řekni co psu můžeš nabídnout a dle toho vybrat plemeno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
14.4.21 19:48

@g.sandova Anglický kokršpaněli jsem měla celý život. Naprosto úžasné plemeno. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
14.4.21 19:50

Já mám anglického kokra. Je to zlatíčko. Kamarádka portugalského vodního psa a je taky úžasný. Ono spíš zleží na tom, co psovi můžeš nabídnout a co od něj očekávaš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.4.21 20:14
@g.sandova píše:
@Lillian1 mám kokra, oranžového bělouše. Ti mají tendenci přerůstat. Můj má 18 kg. Žádné pudy, drží se u mě, nikde neutíká, zvládá chalupy bez plotu. Mrkni na angl. kokra, nelíbil by se ti? Povahově ideál.

Kokřík je taky super, mám kokřího křížence, s kavalírem, zlatíčko, i když to s ním zamlada pěkně šilo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
14.4.21 20:23

@Lillian1 mam i kavalira. Trochu jiné povahy, ale skvělý oba. Mam i pudla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu