Spurt u 3 měsíčního dítěte na UM?

15.1.20 22:09

Spurt u 3 mesicniho ditete na UM?

Ahoj holky, mam 3 mesicni holcicku, ktera je plne na UM. Pripada mi, ze posledni dny pije pomerne velky davky, pije mi 5× denne, micham ted ze 150ml vody, cca pred tydnem to vetsinou ani nedopila, ted je prakticky po kazdym krmeni rev, ze chce jeste. Kdyz udelam ze 180ml, tak taky. Hrozne se po dopiti vzteka, ale trva to vetsinou jen chvilicku. Rikam si, ze je hladova, tak jdu treba z 30-60ml vody jeste dodelat dalsi mliko, ale nez to za tech par minut dodelam, uz nebreci. Kdyz ji ale pak flasku dam, vsechno co dodelam zase vypije a po dopiti je rev nanovo, uplne se vzteka, cela zrudne. Pripada mi, ze kdybych ji udelala na jednu davku pul litru, tak to snad vypije, a potom stejne bude rvat :D. Napadlo me, jestli neni v rustovym spurtu. Ale nejak mi nesedi, ze nechce jist casteji, pres den ji tak po 3,5 hod, v noci jen jednou, klidne spi od 8 az do 4 rano. Kdyby byla hladova nebo v tom spurtu, tak by asi nevydrzela spat tolik hodin v kuse, ne? Premyslim, co by to ale mohlo byt jinyho. Mate nekdo zkusenost, ze dite melo obdobi, ze se proste vztekalo jen z toho, ze se mu vezme flaska? Nechci aby to vyznelo, ze ji chci trapit hlady. Jen ji zas nechci prekrmovat, pribira dost, spis vic nez min, za posledni mesic 1 kg. Hlavne si nejsem jista, jestli je to vazne hlad. A jak jsem psala vyse - dodelani mlika prakticky bez efektu, po dopiti dodelavky breci znovu, pritom nekdy ji to uplne “brka”, jak kdyby byla prejezena. Po par minutach breku se uklidni, smeje se na me, neco brouka, chce si hrat… a dalsi jidlo chce treba az za ty 3,5 hodiny. Dekuji moc za zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

749
15.1.20 23:32

Mam obe deti na UM…růstovy spurt to klidne muze byt, muze plakat po jidle, protoze je proste z toho spurtu takova cela neklidna, asi to pro ni neni nic prijemneho, ono to obdobi zase prejde. Jí vam moc hezky. Ale drive jak po 3 hodinach bych znovu UM nedavala, ale to jiste vite, smichalo by se stare s novym a bolelo by ji brisko…V noci vam take pekne spi, vytvorila si krasne rezim. A s tim dodelavqnim jidla, davejte pozor, aby jste ji neprepijela, myslim, ze to prvni nakrmeni ji asi staci, kdyz se po tom za chvili uklidni…Dulezite je, aby prospivala. Podle toho co pisete, tak podle mne papa hezky, tak jak ma i spinka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
15.1.20 23:49
@Jiminka píše:
Ahoj holky, mam 3 mesicni holcicku, ktera je plne na UM. Pripada mi, ze posledni dny pije pomerne velky davky, pije mi 5× denne, micham ted ze 150ml vody, cca pred tydnem to vetsinou ani nedopila, ted je prakticky po kazdym krmeni rev, ze chce jeste. Kdyz udelam ze 180ml, tak taky. Hrozne se po dopiti vzteka, ale trva to vetsinou jen chvilicku. Rikam si, ze je hladova, tak jdu treba z 30-60ml vody jeste dodelat dalsi mliko, ale nez to za tech par minut dodelam, uz nebreci. Kdyz ji ale pak flasku dam, vsechno co dodelam zase vypije a po dopiti je rev nanovo, uplne se vzteka, cela zrudne. Pripada mi, ze kdybych ji udelala na jednu davku pul litru, tak to snad vypije, a potom stejne bude rvat :D. Napadlo me, jestli neni v rustovym spurtu. Ale nejak mi nesedi, ze nechce jist casteji, pres den ji tak po 3,5 hod, v noci jen jednou, klidne spi od 8 az do 4 rano. Kdyby byla hladova nebo v tom spurtu, tak by asi nevydrzela spat tolik hodin v kuse, ne? Premyslim, co by to ale mohlo byt jinyho. Mate nekdo zkusenost, ze dite melo obdobi, ze se proste vztekalo jen z toho, ze se mu vezme flaska? Nechci aby to vyznelo, ze ji chci trapit hlady. Jen ji zas nechci prekrmovat, pribira dost, spis vic nez min, za posledni mesic 1 kg. Hlavne si nejsem jista, jestli je to vazne hlad. A jak jsem psala vyse - dodelani mlika prakticky bez efektu, po dopiti dodelavky breci znovu, pritom nekdy ji to uplne “brka”, jak kdyby byla prejezena. Po par minutach breku se uklidni, smeje se na me, neco brouka, chce si hrat… a dalsi jidlo chce treba az za ty 3,5 hodiny. Dekuji moc za zkusenosti.

Taky jsem zrovna na pochybách, jestli je to u nás jen nějaká fáze, nebo spurt :lol: My máme chlapečka, který bude mít příští týden tři měsíce. Už dlouho byla jeho dávka 120ml a teď najednou ze dne na den by jedl furt, je schopný vypít 150ml a za hodinu dalších 90ml 8o, neskutečný, nechápu kam se to do něj vleze, už je to tak dva dny, je hodně spavý, ale i když vypije třeba těch 150ml, řve dál hlady, nevím no, já si hlavně myslela, že růstový spurt se objevuje jen u kojených dětí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 09:54

Ja driv nez po 3 hodinach mliko nedavam, pokud dodelavam, tak hned po dopiti, kdyz myslim, ze ma mala jeste hlad. Kvuli tomu michani stareho a noveho, jak pise Petaja. Prave mam trochu obavy z toho pripadnyho prekrmovani. Nase dr rikala, ze se prekrmit neda, ze se ma nabidnout vic, a ze kdyz dite ma dost, tak uz proste dal nepije… Ale mne teda pripada, ze to jde :grinning:. Ale ten plac po dopiti me na druhou stranu znervoznuje, kdyz uz ji nic nedam, tak si pripadam, jak kdybych ji trapila hlady. Hlavne driv to nedelala, i casto celou davku nevypila. To ted vypije vzdycky vsechno, co dostane… No snad se to brzy zase nak srovna. Jinak Marlovee, nase mala je ted co vic ji taky spavejsi. To jsem koukala, ze byva taky u spurtu. A myslim, ze asi nezalezi, jestli je dite na um nebo kojeny. Je to proste faze, kdy najednou rychle roste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama