Spustilo se vám po porodu mléko nebo ne?

Anonymní
7.10.20 22:05

Spustilo se vám po porodu mléko nebo ne?

Hezký večer, zakládám tuhle diskuzi, protože bych chtěla vědět, jestli jsou tu nějaké maminky, kterým se po porodu vůbec nespustilo mléko, a to ani když se o to snažil všemožnými způsoby. Já dělala úplně vše, abych se rozkojila, bohužel, mlika bylo vždy jen trochu. Příroda mi nadelila dost asymetricka prsa, tak si říkám, jestli to není tím. Teď čekám druhé mimi a mám strach, že MM zase nepřijde. :,( Po prvním porodu jsem u kojení mohla trávit veškerý čas, jenže s malým batoletem za zady už nepůjde hodiny zkoušet se rozkojovat… Tak z toho mám trochu vítr už teď. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4763
7.10.20 22:08

A co se stane když to nepůjde? Vůbec nic. Nestresuj se, i děti na um vyrostly, vždyť to sama vidíš na svém prvním. ;) Věř že ne pro každou ženu je kojení slast, a úžasný pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7985
7.10.20 22:12
@Anonymní píše:
Hezký večer, zakládám tuhle diskuzi, protože bych chtěla vědět, jestli jsou tu nějaké maminky, kterým se po porodu vůbec nespustilo mléko, a to ani když se o to snažil všemožnými způsoby. Já dělala úplně vše, abych se rozkojila, bohužel, mlika bylo vždy jen trochu. Příroda mi nadelila dost asymetricka prsa, tak si říkám, jestli to není tím. Teď čekám druhé mimi a mám strach, že MM zase nepřijde. :,( Po prvním porodu jsem u kojení mohla trávit veškerý čas, jenže s malým batoletem za zady už nepůjde hodiny zkoušet se rozkojovat… Tak z toho mám trochu vítr už teď. :(

Nedělej si z toho psycho už teď. Hlava je důležitá. Zkus se přenastavi do módu „prostě to půjde“. Udělá to hodně.

Jinak píšeš málo informací, nevíme, co přesně se u tebe dělo a jak došlo k tomu, že to nešlo. Jsou věci, které jsou na začátku vyloženě protikojící a když se ti toho sejde víc, tak si tím to kojení zazdíš, aniž bys měla tušení, v čem byl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6838
7.10.20 22:13

No tak dáš flašku. Já už s tím taky počítám, ze dam flašku, u prvního jsem neměla mlíko skoro vůbec. Stane se něco? Ne. Stresuješ se konkrétně proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
7.10.20 22:15

Hlavně se hodit do klidu a nenervovat se předem. Nemáš co pokazit. Když to nevyjde, dá se UM. Preju pohodový porod a zdravé miminko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
184
7.10.20 22:42

Jo, jo, spoustilo, litry a litry mléka,) - a za dva týdny téct přestalo a konec a flaška. Bylo to úplně stejné u obou dětí. Co nadělám, zkoušela jsem psí kusy - homeopatika, masáže, nahřívání, hadičky… nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24054
7.10.20 22:49

Uvidíš. Nestresuj se dopředu. Já jsem mléko měla vždycky, u prvního od 4 dne, u druhého necelé dva roky poté druhý den a u třetího po třetím dni. Tomu je 20 měsíců a kojím stále. Flašku ani dudlík nikdy nechtěl. Spíš teď řeším jak ho odstavit.
Velikost a tvar prsou na kojení nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
7.10.20 23:12

Mě vyvolávali porod 3 týdny před termínem a s rozkojováním jsem bojovala měsíc. Vymáčklo se ze mě pár kapek. Po měsíci jsem si řekla dost a vzdala to… A začla si užívat mateřství :srdce: :kytka:

Mám ale pár kamarádek, které poprvé nekojily a u druhého úplně bez problémů :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4545
7.10.20 23:47
@andelka83 píše:
Uvidíš. Nestresuj se dopředu. Já jsem mléko měla vždycky, u prvního od 4 dne, u druhého necelé dva roky poté druhý den a u třetího po třetím dni. Tomu je 20 měsíců a kojím stále. Flašku ani dudlík nikdy nechtěl. Spíš teď řeším jak ho odstavit.
Velikost a tvar prsou na kojení nemá vliv.

Nad tím jsem přemýšlela..velikost ani tvar nemusí mít vliv. Ale co vliv má, je množství mléčné žlázy. Někdo může mít jedničky, ale větší množství mléčné žlázy a někdo třeba trojky…kde je ale více zastoupen tuk než žláza. V porodnici mi říkali, že na to může mít vliv i genetika..přesto někde se to vylučuje…a říká se, že každá ženská může kojit.

Já jsem příklad, že ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4545
7.10.20 23:56
@Anonymní píše:
Hezký večer, zakládám tuhle diskuzi, protože bych chtěla vědět, jestli jsou tu nějaké maminky, kterým se po porodu vůbec nespustilo mléko, a to ani když se o to snažil všemožnými způsoby. Já dělala úplně vše, abych se rozkojila, bohužel, mlika bylo vždy jen trochu. Příroda mi nadelila dost asymetricka prsa, tak si říkám, jestli to není tím. Teď čekám druhé mimi a mám strach, že MM zase nepřijde. :,( Po prvním porodu jsem u kojení mohla trávit veškerý čas, jenže s malým batoletem za zady už nepůjde hodiny zkoušet se rozkojovat… Tak z toho mám trochu vítr už teď. :(

Mám děti 20 měsíců od sebe. První jsem kojila týden..poté záněty a zánik mléka. Druhé jsem se snažila kojit měsíc.. ukončeno díky zánětu, mykóze a syndromu bělavé bradavky. Nechápu, kde se vzal, když jsem 2 hodiny kojila a poté vždy hodinu odsávala. Psychicky vyčerpaná a velký spánkový deficit.

Stejnou otázku jsem si také pokládala. Jak to budu zvládat? Kojení zabere normálně 8 hodin denně…mě zabralo 16 hodin denně a to nepočítám odsávání :cert: Staršího syna jsem skoro neviděla…neměla jsem čas se o něj starat..starala se tchýně.

Zpětné si říkám, že jsem to měla ukončit dřív a být v pohodě a konečně se vyspat.

Bohužel je pro mě kojení vyšší level nebo toho nejsem hodna. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
8.10.20 05:32

Měla jsem to stejně. Nerozkojila jsem se, ikdyž jsem přikládala furt, odsávala, hodně pila, bylinky jsem pila. A stále jen 10 ml už za pár dní druhý měsíc. Říkala jsem si, že ten den co budou malé 2 měsíce (za 6 dní) končím se snažením, trávím tím šíleně moc času. Když je malá vzhůru tak na prsu, když spí tak snad nedělám nic jiného než zkouším odsávat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
8.10.20 07:20

U prvniho ditete jsem v porodnici 3dny mliko nemela. Doma ho pak bylo dost az jsem mela horecku a zanet obou prsou. Po 3 mesicich konec. Obrecela jsem to. Byl to pro me vicemene stres to kojeni, mala se od prsu odtrhavala a plakala a furt dokola. Ja byla nervni, dite taky i muj muz…Cekam druhe a vim ze uz se stresovat kojenim nenecham, v porodnici budu prikladat, doma taky…ale jak uvidim ze to proste nejde dam flasku. Neminim travit cas u odsavacek a caju a mit toho zase plnou hlavu a oci slz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
8.10.20 07:25
@Anonymní píše:

Mě se spustilo hned 2 nebo 3 den po porodu, já jsem to měla jednoduchých. Ale přítelova sestřenice dělala všechno možný a nerozkojila se, nevim čím to bylo, ani laktační poradkyně jí nepomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
8.10.20 07:45

U prvni dcery jsem se pres veskerou snahu nerozkojila a po dvou mesicich byla mala plne na UM…v druhem tehotenstvi jsem byla smirena s tim ze kojeni bude zase problem a psychicky byla pripravena na UM…no byla jsem mile prekvapena kdyz se treti den laktace rozjela a ja odchazela domu s plne kojenym miminkem…snad nam to dlouho vydrzi…jinak oba dva porody akutni sekci…nestresovala bych se predem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28735
8.10.20 11:12
@Anonymní píše:

Třeba to půjde samo. :think: I tady na emiminu jsou matky, a není jich málo, které první nekojily a u druhého jim to teklo samo.

Já bych se tím nestresovala. Sama víš, že na UM dítě taky vyroste, takže to může být jen „lepší“, ne? :mrgreen: Buď bude mlíko a budeš to mít lepší, zadarmo, pohodlný, nebo holt UM a budeš to mít jako s prvním. Nic horšího se díky Bohu a Henrimu Nestlé stát nemůže :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama