Spustilo se vám po porodu mléko nebo ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
1352
8.10.20 19:15

@Lucie_Sx já moc nechápu jak ti pomůže s kojením to když máš u porodu svojí porodní asistentku nebo dulu. Já měla normálně porodní asistentku co měla zrovna službu v porodnici a kojila jsem normálně. Přece ti žádný člověk nezaručí to že budeš kojit, ať už je s tebou třeba celý těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
8.10.20 19:29
@berry4 píše:
@Bábrdl tak ano, jsem jedna z těch, co odcházely z porodnice s 30 ml za kojení. A ano- vy nikdy kojit nebudete. A ano, nazývám se „masným“ typem krav, co nikdy kojit nebudou. A ano, po druhé i potřetí jsem se prostě začla tak nějak snažit, kojila jsem a dokrmovala, až jsem se vykojila v cca 6 ti týdnech na plné kojení. Mohla bych se na to vys*at, nějak jsem prostě chtěla kojit, tak aspon´na těch pár měsíců, do cca půl roku, kdy mi děti ten cecek prostě vyflusly a jaly se užívat stravy vařené, jsem ukájela své nízké pudy. Jim to stačilo, mě taky. :mrgreen:Příspěvek upraven 08.10.20 v 18:14

Určitě i takové případy jsou. Ono, když se to zlepšuje, tak je to super.

Ale i že těch ostatních to není (často) fakt o tom, že se na to vys… Ony se snaží. Moc se snaží. Měsíce dávají pro aspoň podumlat jakože „částečně kojí“.

Ale jak se ženská nerozkoji v tom šestinedělí, fakt minimum to dá na plné kojení :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
8.10.20 19:31
@Lucie_Sx píše:
Dost překrucuješ. Ale opravdu nemá cenu to pitvat, je to pro mě ztráta času.

Ta diskuze se dá dohledat… Další rady kromě správné polohy, kojení na požádání, tepla s kontaktu kůže na kůži nemás. Udělat studií úspěšnosti rozkojeni odmítalas. Tak co prekrucuju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 21:20

Holky děkuji všem za příspěvky. Já sice dulu neměla, ale měla jsem v porodnici skvělou laktační a pak i doma. Dle obou jsem měla kojící techniku v pořádku, nedělala jsem žádné chyby, kojila jsem na požádání, atd. Prostě vše bylo ok. Tak nějak instinktivně jsem si byla jistá, a i mi to laktační potvrdily, že jsem vše dělala dobře. A stejně nic. :( Já vím že nemá cenu se tím stresovat, ale to víte, kojit bych prostě moc chtěla. Tak uvidím, jak to dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
18935
8.10.20 21:51
@Kaktusanda píše:
@Lucie_Sx já moc nechápu jak ti pomůže s kojením to když máš u porodu svojí porodní asistentku nebo dulu. Já měla normálně porodní asistentku co měla zrovna službu v porodnici a kojila jsem normálně. Přece ti žádný člověk nezaručí to že budeš kojit, ať už je s tebou třeba celý těhotenství.

Myslim soukromou, ne z porodnice. Protoze rozumi i kojeni. Clovek ji zna, duveruje, citi se s ni dobre, veri ji.

@Bábrdl zase prekrucujes, nereaguju, nema to cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
9.10.20 08:00
@Lucie_Sx píše:
Myslim soukromou, ne z porodnice. Protoze rozumi i kojeni. Clovek ji zna, duveruje, citi se s ni dobre, veri ji.@Bábrdl zase prekrucujes, nereaguju, nema to cenu.

Já vím co si myslela, ale já měla normálně porodní asistentku z nemocnice a 3 den jsem plně kojila. Podle mě je to nesmysl. Za mě je kojení dobrá věc ale nemá cenu to lámat pře koleno. To co tu píšeš jsou nesmysli, který akorát stresujou prvorodičky, potom si myslí jak jsou špatné matky. Nemá cenu s tebou o tom diskutovat, meleš si pořád dokola to svoje. Já tomu nevěřím, takže naše diskuze je zbytečná, přesvědčit se nenechám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
9.10.20 10:24
@Bábrdl píše:
To musí dát každá v takové situaci, jinak by to mohlo dítě odnést zdravotně. Když má na jedno kojení vypít třeba 80ml a z jejích prsou vycucá 10 ml, po hodině dalších 10ml, pak dalších 10 tak je to za cca 3 hodiny -50ml, které détě nedostalo. Jak dlouho to může vydržet? :,( Navíc celou dobu řve, nebo vysílené spí. To fakt nejde.

No a ještě když prcek zjistil, že se snaží a snaží a mlíko nikde, tak se začal hrozně rozčilovat už jenom když poznal, že ho ukládam ke kojení, a už se ani nesnažil přisát. Prostě jen řval jak tur a pak vyčerpáním usínal, spal 20 min a pak se hlady budil. A takhle dokola. Děsně se mi ulevilo, když jsem mu dala flašku. A jemu taky. Něco šlo odsát, to dostával ve flašce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42699
9.10.20 10:39
@Anonymní píše:.
Hezký večer, zakládám tuhle diskuzi, protože bych chtěla vědět, jestli jsou tu nějaké maminky, kterým se po porodu vůbec nespustilo mléko, a to ani když se o to snažil všemožnými způsoby. Já dělala úplně vše, abych se rozkojila, bohužel, mlika bylo vždy jen trochu. Příroda mi nadelila dost asymetricka prsa, tak si říkám, jestli to není tím. Teď čekám druhé mimi a mám strach, že MM zase nepřijde. :,( Po prvním porodu jsem u kojení mohla trávit veškerý čas, jenže s malým batoletem za zady už nepůjde hodiny zkoušet se rozkojovat… Tak z toho mám trochu vítr už teď. :(

První jsem kojila 4 měsíce plně a pak sáhla po UM no měla jsem po něm sáhnout dřív, ušetřila bych si hodně nervů a stresu. U druhého jsem si rovnou koupila mlíko ještě před porodem, kdyby náhodou. Sáhla jsem po něm hodně brzy a ve 3 měsících jsem musela přestat že zdravotních důvodů, ale popravdě by to stejně o moc déle nešlo. Oba porody cisařem, první akutní a druhý plánovaný.
Prsa mám hodně velká a i to může být překážka při kojení. Nedávno se k tomu vyjadřoval nějaký plastický chirurg, že je většinou u hodně velkých prsů něco špatně a kojení nejde.
No a popravdě si nemyslím, že by MM bylo vsemocné. Koukni co jíme a jak žijeme. Stres, jídlo nezdravé… Na UM není nic špatného. Drž se a přeji zdravé miminko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18935
9.10.20 11:00
@Kaktusanda píše:
Já vím co si myslela, ale já měla normálně porodní asistentku z nemocnice a 3 den jsem plně kojila. Podle mě je to nesmysl. Za mě je kojení dobrá věc ale nemá cenu to lámat pře koleno. To co tu píšeš jsou nesmysli, který akorát stresujou prvorodičky, potom si myslí jak jsou špatné matky. Nemá cenu s tebou o tom diskutovat, meleš si pořád dokola to svoje. Já tomu nevěřím, takže naše diskuze je zbytečná, přesvědčit se nenechám.

Ale ja nepresvedcuju tebe :) . Vyslovne jsem napsala, ze rada je urcena tem, ktere chteji kojit a boji se ze to neklapne. Tak ze si to mohou pojistit jeste takto. Co je na tom k nepochopeni..?

@Ginuš píše:
První jsem kojila 4 měsíce plně a pak sáhla po UM no měla jsem po něm sáhnout dřív, ušetřila bych si hodně nervů a stresu. U druhého jsem si rovnou koupila mlíko ještě před porodem, kdyby náhodou. Sáhla jsem po něm hodně brzy a ve 3 měsících jsem musela přestat že zdravotních důvodů, ale popravdě by to stejně o moc déle nešlo. Oba porody cisařem, první akutní a druhý plánovaný.
Prsa mám hodně velká a i to může být překážka při kojení. Nedávno se k tomu vyjadřoval nějaký plastický chirurg, že je většinou u hodně velkých prsů něco špatně a kojení nejde.
No a popravdě si nemyslím, že by MM bylo vsemocné. Koukni co jíme a jak žijeme. Stres, jídlo nezdravé… Na UM není nic špatného. Drž se a přeji zdravé miminko

Co jime, jak zijeme… Tak muzeme rovnou i kourit a chlastat, ne, to uz je prece fuk.
(Chci tim rict, ze kazda vec vedouci ke zdravi je dobra, a MM tou veci je. Krm si cim chces, ale netvrd, ze dat UM je zdravotne to samy, protoze proste neni.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
9.10.20 11:32
@Lucie_Sx píše:
Co jime, jak zijeme… Tak muzeme rovnou i kourit a chlastat, ne, to uz je prece fuk.
(Chci tim rict, ze kazda vec vedouci ke zdravi je dobra, a MM tou veci je. Krm si cim chces, ale netvrd, ze dat UM je zdravotne to samy, protoze proste neni.)

Panebože co to plácáš jako umělé mléko je jako kouření a chlast? Prober se proboha, si jak nějaká fanatička. Myslím si že je stokrát lepší dát umělé mléko než když matka chce za každou cenu kojit a do toho kouří a chlastá, některé totiž nejsou schopné se omezit. Takže si tyhle kecy nech. Prosimtě a co si tím pojistíš? Velký hovno. Je to jen nejakej novodobej trend, nějaká dula a podobně ta ti tak pomůže když nastanou komplikace a laktacy ti taky nezpusti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
9.10.20 12:29

@Lucie_Sx Ty se mi zdáš… Teď prirovnavas UM k chlastu a kouření? To když nedostaneš každý den jednu budoucí matku do deprese, tak ti laktační liga strhne body?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
9.10.20 12:37
@Kaktusanda píše:
Panebože co to plácáš jako umělé mléko je jako kouření a chlast? Prober se proboha, si jak nějaká fanatička. Myslím si že je stokrát lepší dát umělé mléko než když matka chce za každou cenu kojit a do toho kouří a chlastá, některé totiž nejsou schopné se omezit. Takže si tyhle kecy nech. Prosimtě a co si tím pojistíš? Velký hovno. Je to jen nejakej novodobej trend, nějaká dula a podobně ta ti tak pomůže když nastanou komplikace a laktacy ti taky nezpusti.

Ano, je to fanatička.
A všimni si, že nikdy nereaguje na to, co odporuje její vizi světa. Když zakladatelka napsala, že měla laktační doma a ta jí řekla, že všechno dělá správně, tak na to nereagovala.

Oba umi poradit jen „zaplať si laktační“. A když to někdo udělá (i několikrát) a nepomůže to, tak uz to k tomu nic neřekne…maximalne te začne strašit, jaké je um zlo… asi lepší nechat dítě zemřít hlady

Doufám, že se ještě dožiji toho, že taková „pomoc“ skončí a bude normální laktační poradenství vycházející z reality a výzkumy podložených faktů a ten ublizujici a sektářsky prosazovaný názor, že "kojit může každá' vymizí.

Příspěvek upraven 09.10.20 v 12:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42699
9.10.20 12:38
@Lucie_Sx píše:
(Chci tim rict, ze kazda vec vedouci ke zdravi je dobra, a MM tou veci je. Krm si cim chces, ale netvrd, ze dat UM je zdravotne to samy, protoze proste neni.)

MM rozhodně není všemocné. A to co jsem napsala jsou slova lékařky. No a evidentně sis ani nedala práci s tím si přečíst celý můj příspěvek kde píši, že mám kojení zakázané. A věř že bych ráda kojila, je to pohodlnější a co si budem povídat i levnější. Ono to MM není všemocné a u mě miminu i ubližovalo. UM mě vyjde přes 2tis měsíčně a řešit ohřev vody na výlety atd taky zrovna není pohodlnost
Klidně si kuř a chlastej, to je tvoje věc ale nepřekrucuj to co píši já. Díky lidem jako jsi ty jsem se s prvním trápila s kojením. Copa o to že jsem se trápila já, ale i moje dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18935
9.10.20 13:24

Zensky, koukam, ze porozumeni psanemu textu ma u vas dneska dovolenou. Klidek.

@Ginuš píše:
MM rozhodně není všemocné. A to co jsem napsala jsou slova lékařky. No a evidentně sis ani nedala práci s tím si přečíst celý můj příspěvek kde píši, že mám kojení zakázané. A věř že bych ráda kojila, je to pohodlnější a co si budem povídat i levnější. Ono to MM není všemocné a u mě miminu i ubližovalo. UM mě vyjde přes 2tis měsíčně a řešit ohřev vody na výlety atd taky zrovna není pohodlnost
Klidně si kuř a chlastej, to je tvoje věc ale nepřekrucuj to co píši já. Díky lidem jako jsi ty jsem se s prvním trápila s kojením. Copa o to že jsem se trápila já, ale i moje dítě…

Ja ale nikde nepisu, ze je MM vsemocne. Pisu, ze kazdy maly kousek, ktery udelame pro sve zdravi, se pocita.
A jestli mad kojeni zakazane, tak to tu neres, ne? Tema vubec neni o tobe. Ty to mas jasne dany a tezko s tim muzes neco delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
9.10.20 14:46
@Bábrdl píše:
Oni ti ani nic jiného nezbude…
Představ si tu sitauci. Tvoje dítě žízní a hladoví, ty mu dáš jeden doušek resp. jedno sousto a pak ho necháš trápit se dál. :,( Dítě zoufale saje prázné prso, ale už nic neteče… Brečí, řve, pak vyčerpáním usne, aby se do půl hodiny hladové a žíznivé propudilo. Jak dlouho tohle vydržíš…

A pak přijde laktačka a vynadá ti, žes dokrmila, takhle se ti nikdy mlíko nespustí, že UM je mléko pro telata, ty máš dávat lidské, ale kde ho máš vzít ti latačka neřekne… jen znova oddrmolí, že máš být v teple, kojit na požádání a mít kontakt kůže na kůži.: :pocitac: :pocitac:

Takže vyvařuješ lahvičky, platíš za UM, pokaždé si úpřečteš ty jedovaté poznámky na krabici, jak strašně svému dítěti škodíš. Přijdeš ke kamarádce, ta vyndá, nakojí a zandá… Jo, život není fér. :nevim: Ale prostě proč se na kojení nalepila zrovna tahle laktační sekta :,(
Tak tohle jsem poslouchala od naší dětské doktorky. Mladej řval hlady jako kráva a já jako druhá kráva poslouchala kecy třetí krávy doktorky, která se mě snažila přesvědčit, že musím vydržet a půjde to. Blbost! Nešlo a nešlo. Nebejt manžela, který se naštval a došel do lékárny pro UM /na kterém byly jedovaté kecy :lol: /, tak se náš syn uřve hlady. A doktorka? Dostala jsem vynadáno, že nekojím. Ale čím když nemám mlíko mi už neřekla.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat