Srdcovitá děloha i subseptum

20
28.7.15 13:19

srdcovita deloha i subseptum

Holky, mam dotaz. Byla jsem včera na kontrole.. KET mi nevyšel, ale to už jsem věděla. Byla jsem ale u jiného doktora než normálně a ten mi řekl, že u nás nemusí být problém spermie (máme špatnou DNA fragmentaci),ale může to být v děloze- mám srdcovitou děloho a mám v ni septum zasahující do 1/3 dělohy. a že se mi může usazovat emryo přímo na tom septu a proto potrácím. Chodím do CARu už rok a tohle je po prvé co mi to někdo řekl. Přijde mi to jako docela zásadní informace.. Byla jsem, docela v šoku. Nemáte náhodou některá stejný problém?? předem moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

816
28.7.15 13:54

@szkipet Mě na toto přišel můj gynekolog při běžné prohlídce někdy v 19. letech. Měla jsem septum v pochvě i děloze a srdcovitou dělohu. Bylo to tak rozsáhlé, že si napřed mysleli, že mám dělohy dvě. Šla jsem na operaci, kde to odstranily. Bylo mi tehdy celkem necitlivě řečeno, že možná párkrát potratím, ale že s otěhotněním by neměl být po operaci problém. Potratila jsem jednou v 7tt, rok se snažily a po clostilbegytu teď opět těhotná ve 29tt. Ale to, že to rok nešlo podle mě nemělo s operací nic společného, ale s mou nepravidelnou MS a myslím, že ani ovulka nebyla. Je teda divné, že ti tuhle celkem podstatnou informaci nikdo neřekl dříve a dle mého laického názoru by to mohl být důvod potratů. Domluvila bych se s doktorem, zda by nebylo vhodné septum odstranit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
28.7.15 17:48

@ivulunka me prave nedoporucuji to odstraneni. Jsem z toho jelen :think: ale bojim se dalsiho tehotenstvi, aby se mi to nechtilo na tom septu. nevis, jestli to jde poznat, ze se to chytlo na tom septu??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
28.7.15 18:12

@szkipet A z jakého důvodu to nedoporučují odstranit? To nějak nechápu. No myslím, že by to mělo jít poznat když si těhu na utz. Ale nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
28.7.15 21:36

@ivulunka udajne kvuli tomu, ze mi to septum nejak drzi tvar.ze by se mi ta deloha nejak „rozjela“ ale byla jsem z toho dneska tak v soku, ze jsem se asi ani na nic ppradne nezeptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
28.7.15 22:02

@szkipet Aha, tak mi teda nic takového nikdo neříkal a to jsem to měla asi rozsáhlejší. Ale nejsem doktor a každý člověk je individuální. No určitě se na to pořádně poptej. Jaké by byly možnosti atd. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama