Srdeční vada "defekt septa síní" - vývoj

16.1.07 21:42

Srdeční vada "defekt septa síní" - vývoj

Ahojte,
mám 6. měs. holčičku. Na kardiu nám diagnostikovali „defekt septa síní“, velikost otvoru je v tuto chvilku velmi malá, a to 3mm. Opatření plus prevence nejsou zatím nijak nutné, kontrola v roce… I přesto, jaké máte zkušenosti s postupem a vývojem tohoto defektu v průběhu času? Zlepšení, neutrál, zhoršení? Nějaké související projevy? Moc díky za jakékoliv info…
Mafiánek + Julinka 6m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1207
17.1.07 04:20

Ahoj,

časem by se to mělo všechno jen lepšit, ke zhoršení by dojít nemělo. My jej máme také, na roční kontrole měřeno UTZ a velikost cca 8mm což je dost velké. Optaření zatím žádná, ve dvou letech kontrola a eventuelně konzultace na dětské kardio v Praze.

Ať se Vám daří

Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.07 19:39

Hamino, díky za info. Věřím, že se to nezhorší, naopak a na roční ko nás potěší :) Jestli ještě nakoukneš, mám otázku; robátko se narodilo s 8mm? Nebo se dírka zvětšila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
25.1.07 11:14

Holky co to presne je za vadu? Nase mala ma zase diagnostikovanou Ductus botoli /po narozeni se ji neuzavrelo srdicko/ a vyhrozuji nam operaci, ze se to uz samo nezaceli, tak aby ji to nekdy pozdeji neprasklo. V unoru mame jit na kardio do Brna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.07 18:56

Vyderko,
síňový defekt je vada, která se utváří už ve 12tt, resp. je už v těhu u plodu kódovaná predikce k jejímu vzniku, ale projeví se až po narození, kdy se má otvor uzavřít. A některým miminkům se prostě neuzavře. Tehdy je potřeba zjistit velikost otvoru kvůli případnýmu mísení krve a významnost zkratu, ke kterýmu tam dochází. Existují, hodně zjednodušeně řečeno, 3 varianty: do 1 roku se to samo zatáhne nebo otvor zůstává stejně veliký (nic se s tím nedělá, jen se sleduje na pravidelných kardio kontrolách, jak se to vyvíjí) nebo se otvor zvětší natolik, že je potřeba ho uzavřít operativně.
Jak to probíhá u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.07 18:59

A ještě jedna věc - jestli jsem dobře pochopila dr., tak pokud se to do roka nezatáhne, tak později samovolně už taky ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
28.1.07 11:17

No u nas to probiha tak na houby, ze doted jsme chodili ke kardiolozce, ktera malou vysetrovala UTZ cca 3/4hodiny a desne se divila, ze se ji to nelibi. Vzdycky zacala po 15ti minutach delat curbes, vrtet se a brecet, ze ji vlastne nikdy poradne nevysetrila.
Zadny zvlastni rezim nikdy nenaridila, mala prospiva od zacatku ukazkove. K miseni krve u ni nedochazi, protoze saturaci ma 100%.
Navic ji tam jeste nasla nejake atypicke vetveni plinice, jakoze tam ma o jednu zatacku navic, nez maji ostatni a byla z toho desne vyjevena.
Uvidime na klinice, tam ji snad budou vysetrovat v takove te oblbavce, tak uz by to konecne melo byt poradne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.10 17:07

Dobrý den, můžete nás prosím kontaktovat na e.mailu manželky (vgolasova@seznam.cz), měli bychom k Vám několik dotazů ohledně defektu septa síní. Dočetli jsme se na těchto stránkách, že jste měli před několika lety úplně stejný problém, který máme právě my. Jde nám o možnost si vyměnit několik pro nás důležitých informací.

Děkujeme moc

manželé Královi se synem Šímou ( 8 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monrom
18.3.12 22:51

U nás se otvor zvětšil. Nyní v roce a třičtvrtě na 11mm. Vada je významná a zkrat také. Tlaky v pravém srdci a plicnici velké. V létě jdeme na konzilium do Motola. Jinak dítě prospívá dobře, příznaky ani omezení nemá. Operace nás ale nejspíš nemine…

• Nahlásit
  • Citovat
marra
18.3.12 23:03

My mame pet let,vel.13mm,za rok kontrola na kardio,pokud nebude zlepseni,kontrola Zlin,operace.Omezeni mame.Ale nepatrne.

• Nahlásit
  • Citovat
JiřinaKolina
12.4.12 20:08

defekt septa síní

Dobrý den,prosím jak jAKOU MÁTE ZKUŠENOST S DEFEKTEM SEPTA SÍNÍ,co se týče operačního zákroku.DĚKUJI

• Nahlásit
  • Citovat
12.4.12 21:30

Ahoj,

koukněte na srdickari.cz tam těch zkušeností mají bohužel až moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2271
12.4.12 21:45

Ahoj, dceři zjistili defekt v 6 měsících.Měla 8mm a střední významnost.Kontrola za rok a 9mm, to jsem myslela, že mi odvezou :,( .Kontrola za rok a otvor byl 6mm, takže má tendenci se to samo uzavírat :dance: .Doktor mi řekl, že pokud to bude pod 4mm tak se to operativně neřeší.Kontrolu máme za necelé 2 roky.Bez omezení.Dcera je drak, lítá pořád a nikdy jsem na ní nepozorovala nic.Tak snad to bude dobrý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2050
12.4.12 22:40

Ahoj, my měli dvě jedna 5mm a druhá 3mm. Kontrolu jsme měli ve 3 měsících, protože jsme tam krom toho měli vad více, ale dírečky se začali zatahovat. V roce byly o půlku menší a ve čtyřech letech zmizely úplně, místo toho máme jiné vady :( ale nejsou životu ohrožující. Takže co se vyloženě dírek týče nám bylo primářem řečeno, že se ve velké většině samy zatáhnou a není potřeba to jinak řešit… Držím moc pěsti, ať to holčičce zmizí a jste zdraví jako rybičky :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bodlis
28.5.12 12:55

přeji všem vašim dětičkám ať jsou brzo zdravé. Já mám (již mohu říci měla jsem) defekt síňového septa a v minulých dnech mi jej uzavřeli v IKEMu v Praze. Jako dítěti mi zjistili srdeční vadu, ale věda nebyla tak daleko jako dnes. Tak mi to uzavřeli až nyní, kdyý jsem začla mít problémy s dýcháním. Jsem týden po zákroku a cítím se dobře.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama