Reklama

Srostlé stydké pysky z plen?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Saruska00
Povídálka 28 příspěvků 04.03.18 13:43
Srostlé stydké pysky z plen?

Ahoj holky,
Mám doma dvouletou holčičku, když jí byly čtyři měsíce, tak jí bohužel začaly srůstat stydké pysky. I když jsem promazávala, tak mi paní doktorka řekla, že promazávání nepomáhá a musíme na gynekologii na naříznutí. Doktorka si myslí, že to bylo způsobeno jednorázovými plenami. Dnes jsem znovu těhotná (v pátém měsíci) a čekáme znovu holčičku, nedělá mi problém začít u druhého miminka používat látkové plenky, ale myslíte, že to způsobily jen jednorázové pleny, nebo jsou tam i jiné faktory?
Moc děkuji za rady ;)

Reklama

Reakce:

Tejule
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 04.03.18 13:47

Ono když alespoň jednou denně pořádně roztahnes pysky od sebe a umejes třeba nějakým olejickem, neměly by se objevit synechie. Nesmíš se toho bát. Musíš si s tím dát práci. Určitě nic udělat nemůžeš - jses máma a máš cit…

Helileli
Závislačka 2750 příspěvků 04.03.18 13:48

Též jsem četla, že jednorazovky kvůli těm absorbcnim gelum vysají i vlhkost, která udržuje u holek správně prostředí vnějších i vnitřních pohlavních orgánů a můžou z toho být problémy, třeba srůstání, mykózy.
Další faktor je údajně kojení, dostávají z mléka od matky hormony, které udržují tyto věci v rovnováze.
Ale podle mě tam musí být i nějaké individuální dispozice.

Petule030
Kelišová 5725 příspěvků 04.03.18 13:49

Nejsem odborník, ale já teda nevidím důvod, proč by jednorázové pleny měly podporovat srůstání. Nebo naopak proč by v látkových mělo být líp.
No, třeba budete mít chlapečka a nebudete muset tohle řešit ;)

Dory22
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 04.03.18 13:51

Chce to řádně omývat pipku tzn, že roztáhneš,,pysky" a důkladně umyješ. Tak mi to bylo řečeno v porodnici u prvního koupání dcery.
Nemyslím si, že by to bylo z plen.

KKatka23
Echt Kelišová 7963 příspěvků 04.03.18 16:16

Když to budete poctivě oddělovat a umývat mezi těmi pysky, tak se vám to nestane, já mám dvě dcery - u obou prostě do roka to dělám denně, po roce už jen běžně umývám a občas zkontroluju, jestli to vypadá ok a obě holky dobrý :nevim:

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 04.03.18 19:30

Tak kdyby byla v látkových plenách tak by se to nestalo?
Nevím, ale prevence jen asi jedna a to důkladná hygiena, při ní roztažení.

Káťa19
Kelišová 6741 příspěvků 37 inzerátů 04.03.18 19:51

@Saruska00 ja bych doporucila nepouzivat vubec vlhcene ubrousky. Pak latkove plenky a na dovolene atd nejake eko pleny - nejlepsi jsou pry Naty.
Nemuzu si vynachvalit prirodni variantu vlhc. ubrousku od Eone :palec: https://www.emimino.cz/…-na-zadecky/
Micha se do lahvicky s vodou olej a pak strika na zadecek, setres papirovym kapesnikem nebo perlanem, ktery muzes nekolikrat prat

Káťa19
Kelišová 6741 příspěvků 37 inzerátů 04.03.18 19:53

Ony ty vlhcene ubrousky lepi a uz jsem to nekolikrat slysela, ze to muze zpusobit, navic je to chemie :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama