Šrotovací mlýnek na obilí

3
4.7.05 22:34

Šrotovací mlýnek na obilí

Ahoj,

mám prosbičku o radu.Nevíte,kde by se dal sehnat šrotovací mlýnek na obilí?
Dá se ještě v dnešní době koupit v nějakém obchodě,nebo na internetu? A kolik tak asi stojí?
Děkuji.
Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

528
4.7.05 23:05

Ahojky, nejsem si jistá, že to je přesně ten, co máš na mysli, ale krásný mlýnek na obilí mají na www.rozmaryna.cz v odd. „ostatní“. Mají i kamenný obchod v Praze na Smíchově. Už delší dobu mám na ten mlýnek zálusk, ale zatím mám smůlu, protože je dost drahý (tuším kolem 7000,– Kč) :( .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
5.7.05 08:57

www.mipam.cz umele i soju (malý zázrak normálně zalepí kameny) a větší zrna jako třeba kukuřici, používáme na mletí mouky pro bezlepku (meleme rýži i luštěniny) a maximální spokojenost.
Malá rada - mlýnek nekupuj bez nádoby na mouku. Koupila jsem bez toho, melu přímo do misky, ale aby se neprášilo všude, musela jsem přes něj uvázat plínku.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
5.7.05 09:02

Ruční mlýnek s kovovým šnekem za pár stovek se dá sehnat v bazarech nebo na inzerát, pokud je štěstí, ale z kovového šneku se prý vymýlají i nevhodné látky.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
5.7.05 23:11

Holky,
děkuji moc za rady. Stefinko - chtela jsem se zeptat,jaký typ máš ty,ME 5 nebo ME 3?
Právě,bych potřebovala takový moc dobrý na mletí i luštěnin.
Děkuji.

Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
6.7.05 11:31

Mám ten elektrický, větší zrna se melou postupně, nejdřív na hrubo, potom postupně jak potřebuješ. Z rýže mele mouku rovnou úplně jemnou jako pudr. Z luštěnin taky. Soju jsem mlela jednou, kluk je na ni bohužel alergický, tak ta je mastná, po ní se musí semlít něco suchého třeba rýže. Jinak zalepí kameny. Že to dokáže tam sice nepíšou, ale zkusila jsem. Ruční - to by asi byla pěkná dřina :)
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
6.7.05 13:00

Stefinko ,dá se na tom elektrickém mlýnku nastavit hrubost mletí? Kupovala jsi ho přes internet? Jestli ano,za jak dlouho ti přišel?
Samozřejmě uvažuji o koupi elektrického,ale psala jsi,že ho nemám kupovat bez misky.Ona k tomu není přibalená? V nabídce jsem ji neviděla.Snad jsem jí jen přehlédla.A máš ho z masivu nebo z překližky?
Nevím,který je lepší.Když už bych do něčeho takového investovala,tak chci samozřejmě ten nej… :)

Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
6.7.05 21:40

Ahoj Aničko, koukni na Country life, mají i levnější ruční. Taky na něj mám zálusk :D .

http://www.magazinzdravi.cz/modules.php?…

:oops: teď jsem si všimla, že je to ten samý jako na Mipam a dražší 8O . Ale v jejich velkoobchodě se dá koupit asi za 2800,–- (loňská cena).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama