Srovnávač životního pojištění

19.5.17 10:13

Srovnávač životního pojištění

Ahoj, můj muž včera přišel s tím, že mu na FB vyskočil nějaký program na srovnání životního pojištění (projistotu.cz). Já jsem odpůrce pojišťováků a obecně fin. poradců, protože jsem na jejich rady dvakrát dojela, ale na druhou stranu být nepojištěná :think: Když jsem si na ten web najela, tak to vypadá, že se můžu sestavit smlouvu sama a ještě k tomu vlastně dostanu zaplaceno. Zjistila jsem, že to co mi pojišťováci „radili“, dokážu i sama :lol:. A navíc ten pocit, že už nebudu živit žádného pojišťováka, ale dostanu část peněz zpět za chvilku mého času… k nezaplacení :D :D :D Máte s tímto programem někdo zkušenosti??? Pravda, dle FB to spustili teprve ve středu. Díky. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.5.17 10:19

Člověk může být nepojištěni životním pojištěním - nevidím v tom problém. Záleží na rodinné situaci. Není tohle náhodou reklama na danou stránku z tvé strany?!

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.17 10:23

No pokud bych se spálila po třetí, tak si to asi hodím. To si to radši vyhledám na internetu. Ale nikde žádná recenze není a kde jinde hledat, než mezi maminkama, které vědí vše, že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.17 10:40

Taky se mi to dnes zobrazilo… to tady bude lavina zhrzených poradců :mavam: palec nahoru

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.17 10:57

Já si myslím, že žádný srovnávač ti nemůže nabídnout individuální slevu, se kterou můžou poradci či přímo na přepážce dané pojišťovny operovat, aby tě nalákali. Někdy jsou takové slevy v řádu desítek procent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.17 11:05

No nevím, Paralenkačervená, ty jsi někdy viděla slevu u životního pojištění? Sem s ním :) U pojištění auta, baráku možná, ale u životka bych se hádala a to nejsem pojišťovák ;-) Rodinu mám u Allianz a tam nějaké slevy jsou, myslím pokud nekouříš a máš dobrou váhu, což my doma nesplňujeme :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.17 11:11
@Anonymní píše:
No nevím, Paralenkačervená, ty jsi někdy viděla slevu u životního pojištění? Sem s ním :) U pojištění auta, baráku možná, ale u životka bych se hádala a to nejsem pojišťovák ;-) Rodinu mám u Allianz a tam nějaké slevy jsou, myslím pokud nekouříš a máš dobrou váhu, což my doma nesplňujeme :lol:

Slevy jsou všude :)
Nejsem obchoďák :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13413
19.5.17 11:32

@malakarkulka82 neuvědomuju si která, ale některá pojišťovna (asi Česká nebo Kooperativa) má ve sloganu to sousloví „pro jistotu“ použito :think: co z toho programu teda vyleze - konkrétní hotová smlouva? Má nějakou hlavičku? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 11:57

Avrun, vyplnila jsem si jednotlivá pojištění (resp to vyplnilo za mě, když tam odpovíš na různé otázky), spočítala to a vybrala pro mě nejlepší pojišťovnu (ČPP). Nejlevnější byla Kooperativa, ale tam už nikdy (viz výše) :cert: Pak vyplnila osobní údaje a odeslala. Hned přišel email s tím, že mi do 24hodin přijde na email hotová smlouva. A do toho ještě volali, že chtějí upřesnit sporty, o které se snažíme :lol:. Co jsem pochopila, tak mi to pošlou taky kurýrem k podpisu. Každopádně dám vědět jak to dopadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.17 12:48

Jako poradce ve výslužbě můžu říct, že se tímto otevírá pandořina skříňka. Že by se konečně rádoby poradcům sáhlo na provize a že by klient z pojištění konečně něco měl :lol: :lol: :lol: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.17 13:55

Avrum: Tak mi to přišlo na mejl. Je to v podstatě smlouva ČPP, tak jako by ji udělal poradce, ale bez poradce :) Následující pracovní den mi přijde domů k podpisu a mělo by to být vše. Tak teď už jen zda vyplatí ty peníze, jak inzerují a zda se dovolám, když se něco stane (i když, já se poradci stejně nikdy nedovolala) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13413
19.5.17 16:27

@malakarkulka82 no mě by zajímalo, jak je to v tomto případě, když smlouvu předčasně zrušíš - budeš muset z té „provize“ něco vracet? protože poradci mají standardně vratky, obvykle při zrušení do dvou let (dříve celá provize a nověji její poměrná část).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 08:18

Mají to tam vysvětlené. Ten bonus dostaneš za každých 6 plateb, které posíláš na to pojištění. Tak že nic nevracíš a oni asi také ne. Ale jak říkám, mají to tam všechno docela dobře popsané, tak na to mrkni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13413
20.5.17 09:28

@malakarkulka82 ok, takže v podstatě „pay as go“ provize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 20:21

Nejsem pojišťovák, tak že nevím co to znamená :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie