Stáčení tělíčka na pravou stranu při poloze na bříšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MufTynka
Povídálka 40 příspěvků 10.01.18 19:03
Stáčení tělíčka na pravou stranu pri poloze na bříšku

Dobrý den maminky, chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenost stím, když je miminko na bříšku, tak stačí tělíčko k jedné straně(u nás práva) jakoby do luku? Naší holčičce jsou dva měsíce a nedělá to pokaždé, ale spíš jen když se jí zrovna nechce zvedat hlavičku. Někdy už zvedá opravdu hezky, skoro i pase koníky, to se ale přitom trošku převažuje také na tu pravou stranu. (Snad jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně). Příští týden se na to zeptám pediatra jen se bojím co mi na to poví, asi to není nic dobrého že? :(

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10112 příspěvků 10.01.18 19:18

Kluk se mi taky trochu převažoval k jedné straně, párkrát jsem s ním pocvičila na míči a už dobrý :mrgreen:

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 10.01.18 19:30

Chce to stimulovat a posílit, aby byly obě strany stejně silné. Ted je jedna slabší. Určitě to ukažte pediatrovi a nechte se poslat někam na vyšetření. Nebojte se, nic to není. Dá se to krásně srovnat.. A nemusí se hned jednat o (mnohými maminkami z důvodu pláče obávanou) Vojtovu metodu, ale opravdu jen správně zvolených pár stimulačních cviků přiměřených věku. To už by vám řekli odborníci, co a jak :)

Soňa Zacharová
Závislačka 3355 příspěvků 10.01.18 19:47

@MufTynka Stačí upoutat hračkou na levé straně. Děti mi to taky dělali teď jim jsou 3 roky a 2 roky a jsou zdraví a pohybově mega zdraví.

MufTynka
Povídálka 40 příspěvků 11.01.18 04:21

Myslím si, že motivace má dost, když dávám na bříško, dám vždy hračky kolem dokola do oblouku a různě je měním.
Hodně se snažím abych vše dělala správně a mám vše nastudované, všechny furt „peskuji“ ať správně chovají když Emmču někdo drží (i když babičky to občas bojkotují :D ) tak nevím s čeho by to mohlo být :zed: ale snad to není nějaký velký problém a cvičením se to upraví, děkuji vám za odpovědi :)

belladonna
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 11.01.18 08:01

Mně neuroložka radila ho dát v postýlce tak, aby měl maminku na té „slabší či opomíjené“ straně. Potom ty hračky a vždy k němu chodit z té slabší strany.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama