Strach ze sexu po porodu

Anonymní
7.6.21 00:02

Stach ze sexu po porodu

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli to některá z vás také zažila.
S Partnerem jsem 5 let a máme spolu 4m holčičku. V těhotenství cca od 5-6 měsíce jsem nemohla mít sex, kvůli zkrácenému děložními čípku a hrozil mi předčasný porod. Partnera
jsem se snažila uspokojovat jinými způsoby a nikdy nebyl problém. Ale teď jsem 4 měsíce po porodu a sex jsme stále neměli. Je to, ale pouze mojí vinnou protože nechci. Bojím se, furt mám v hlavě porod, byla jsem hodně šitá. Malá nešla ven tak jsem byla hodně nastřihá. Nakonec mi houpali po břichu, vytlačovali loktama a vytahovali „zvonem“ nebo co to je. Poté nešla odrodit placenta, 40 minut mě tam jen tak nechali a jen na mě čumeli a nic se nedělo, poté začali tahat a to byla neskutečná bolest. Poté jsem upadla do bezvědomí, jelikož jsem přišla o 900ml krve, byla vyčerpaná a bylo toho na mě moc a víc jak 24h nic nejedla.
Odvezli mě prý potom na ARO a tam mě prý vytahovali placentu. Probrala jsem se až na pokoji. Dávám to za vinnu právě tomuhle zážitku, protože mám strach, že budu znovu těhotná i když mám zavedené tělísko. Sex mi nic neříká, nemám na něj pomyšlení a jen pomyšlení a dělá se mi špatně. Přítel je, ale skvělý do ničeho mě nenutí, mazlime se a já ho vždy uspokojim, ale vidim na něm že mu to už nestačí i když mi nic neříká. Stojí při mě a podporuje mě, že to to upraví. Možna je tak chápavý jen proto, že se mnou byl u porodu. Nevím co mám dělat, sex je pro mě tabu, je mi nechutný.
Myslíte, že mám navštívit nějakého psychologa nebo se to upraví časem samo?
Děkuju za odpovědi a omlouvám se za anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2906
7.6.21 00:05

Ten terapeut není špatný nápad, hlavně čím to budeš oddalovat, tím větší v sobě vyrobíš blok. Zažila jsi trauma. Ale je škoda zanevřít na celý sex a kazit si tím život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
7.6.21 00:11

Určitě vyhledej odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
7.6.21 00:24

Určitě si najdi terapeuta.Je mi moc líto co jsi zažila, podle mě se to ale bez odborné pomoci nezlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63182
7.6.21 00:39

To je divné, že mu tvoje uspokojování nestačí, většina chlapu to ma raději než sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2906
7.6.21 01:33
@Venetia píše:
To je divné, že mu tvoje uspokojování nestačí, většina chlapu to ma raději než sex.

Ne, normální chlap je sakra spokojený, když je spokojená žena. Tady není a její chlap není vůl, má štěstí holka. Málo kterého chlapa uspokojí to, že se ženská nějak přemůže a uspokojí jen jeho, aniž by z toho sama něco měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
7.6.21 06:24
@Anonymní píše:
S Partnerem jsem 5 let a máme spolu 4m holčičku. V těhotenství cca od 5-6 měsíce jsem nemohla mít sex, kvůli zkrácenému děložními čípku a hrozil mi předčasný porod. Partnera
jsem se snažila uspokojovat jinými způsoby a nikdy nebyl problém. Ale teď jsem 4 měsíce po porodu a sex jsme stále neměli. Je to, ale pouze mojí vinnou protože nechci. Bojím se, furt mám v hlavě porod, byla jsem hodně šitá. Malá nešla ven tak jsem byla hodně nastřihá. Nakonec mi houpali po břichu, vytlačovali loktama a vytahovali „zvonem“ nebo co to je. Poté nešla odrodit placenta, 40 minut mě tam jen tak nechali a jen na mě čumeli a nic se nedělo, poté začali tahat a to byla neskutečná bolest. Poté jsem upadla do bezvědomí, jelikož jsem přišla o 900ml krve, byla vyčerpaná a bylo toho na mě moc a víc jak 24h nic nejedla.
Odvezli mě prý potom na ARO a tam mě prý vytahovali placentu. Probrala jsem se až na pokoji. Dávám to za vinnu právě tomuhle zážitku, protože mám strach, že budu znovu těhotná i když mám zavedené tělísko. Sex mi nic neříká, nemám na něj pomyšlení a jen pomyšlení a dělá se mi špatně. Přítel je, ale skvělý do ničeho mě nenutí, mazlime se a já ho vždy uspokojim, ale vidim na něm že mu to už nestačí i když mi nic neříká. Stojí při mě a podporuje mě, že to to upraví. Možna je tak chápavý jen proto, že se mnou byl u porodu. Nevím co mám dělat, sex je pro mě tabu, je mi nechutný.

Nedelej nic co nechces sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
7.6.21 06:36

Možná ten psycholog.. Plus pomalé zkoušení. Ono je super, ze byl chlap u toho a chápe to.. Ale přeci jen, po porodu už jsi dlouho a tělo se hojí vesměs dobře. Zažila jsem u druhého a kupodivu sex úplně v klidu to jsem měla 26 venkovních stehů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9211
7.6.21 07:16
@Anonymní píše:

Hrozný porod :( nedivím se že se sexu bojíš a 4m je sakra krátká doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
7.6.21 07:35

Já tě chápu, porod jsi měla hodně náročný. 4 měsíce není dlouhá doba. Já měla se sexem problémy i rok po porodu. U nás ale byl problém i v tom, že se doma nedokážu uvolnit.
A pokud už další dítě nechceš, tak co sterilizace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
7.6.21 08:48

Cože!!!???Kde jsi proboha rodila?!!! Mě taky loktama pomáhali a taky mi tam zustala placenta ale nechali mě jen cca 5 minut ležet jestli placenta sama neodtrhne a ooton jsem šla hned pod narkozu aby mi placentu vytáhli…Doktorku jsem poprosila zda jde placenta vyndat i bez narkozy a řekla mi že bych bolestí zešílela a dýl jak 10 minut počkat nemůžeme a musim pod narkózu…Hruza co jsi zažila a asi bych podala i stížnost!!! Jinak ja se sexu taky bala a prvni sex jsem měla az po 4 mesicich a bylo to v pohodě…Neboj se toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 09:56

@Venetia On neříká, že není spokojený, ale už ho znám nějakou dobu a poznám na něm, že by rád i normální sex. Však, který chlap ne..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 10:04

@Jitulinka.1 V Novém městě na Moravě
On přítel byl úplně vyřízený a začal jim nadávat ať se mnou něco dělají, nakonec vyhodili i jeho ze sálu. Volal mámě, pracuje na Neurologii jako doktorka. Když to s nemi řešila, že mi klidně mohli vytrhnou i dělohu nebo bych to nemusela přežít tak konstatovali s tím,.že je to přirozená cesta, že některé pacientky si dokonce přeji počkat pár hodin než jim odejde placenta sama.

• Citovat
  • Nahlásit
63182
7.6.21 10:05
@Anonymní píše:
@Venetia On neříká, že není spokojený, ale už ho znám nějakou dobu a poznám na něm, že by rád i normální sex. Však, který chlap ne..

ja mam stesti na ty co preferuji, to co ty nabizis…ale je dobre ze existuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 10:48

Ahoj, já jsem měla porod jenom o málo jednodušší než Ty, taky maleho brali po dlouhém snažení zvonem, šili mě skoro hodinu, dávali mi krev a hojení jak tam tak hemeroidu rozhodně netrvalo jenom šest neděl.

K prvnímu sexu jsem se s mužem musela nutit, on teda vůbec nenalehal, čekal by klidně i rok (měli jsem to fakt podobné jako vy). Ale já už pak cca po 4 měsících od porodu chtěla ten blok odstranit. Takže když jsme se jednou mazlili, tak jsem do toho prostě i přes nechuť šla a i když to nebylo nic moc, nastartovalo to náš sexuální život, který se asi po měsíci srovnal. Vím, že tohle není přístup pro každého, ale ráda bych zdůraznila, že mě manžel nenutil a já jsme do toho šla zcela dobrovolně a řekla bych že hlavně kvůli sobě.

Hodně mi pomohla masturbace a pak tyto mazlení a hlazeni, jo a taky hlídání. Když byl syn s Babičkou venku šlo se mnohem lépe uvolnit.

Pokud to nepůjde jsem určitě za, poradit se minimálně s gynokologem, případně pak sexuologem.

Přeji hodně štěstí a jsme ráda, že chápaví muzi nevymreli :) :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat