Stačí byt 60 m2 pro život s rodinou?

Anonymní
25.9.21 10:23

Stačí byt 60 m2 pro život s rodinou?

Ahoj, jdu si pro zkušenost. S partnerem bychom rádi do svou let dítě, nicméně chceme do té doby vyřešit vlastní bydlení, jelikož bydlíme v Praze a s cenou nájmu jsme zde již skoro na splatce hypotéky-a takové peníze uz je nam líto dávat jen tak někomu. Oba si uvědomujeme, že je opravdu důležité vybrat lokalitu že všech možných hledisek. Chtěli jsme dům, jenže na stavbu nového nemáme a na opravu starého za současné situace také ne. Plus potřebujeme ideálně vlakovou dopravu nějak rozumně do centra Prahy, oba zde máme docela dobrou práci. Nezbývá nám tedy než se porozhlédnout po bytě - macimalni strop ceny nemovitosti máme 5 milionů a za to koupíme být 70 m2 a víc vlakem okolo hodiny do Prahy anebo být 60 m2 na místech, kde se nám opravdu líbí a je to do centra Prahy třeba i o 15 minut blíže. Jak byste řešili? Volili byste větší byt dál od Prahy anebo menší ve vám blízké lokalitě? Předem děkuji za odpověď. Jinak je mi jasné, že tahle koupě nemusí být napořád a třeba se nám nakonec bude dařit finančně lépe (výhled partnerovi práce) a časem budeme moc jít do většího…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6258
25.9.21 10:28

Ten byt 60m2 je dvoupokojovy nebo tripokojovy? V dnesni dobe spousta rodin bydli 2+kk a davaji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
25.9.21 10:31
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro zkušenost. S partnerem bychom rádi do svou let dítě, nicméně chceme do té doby vyřešit vlastní bydlení, jelikož bydlíme v Praze a s cenou nájmu jsme zde již skoro na splatce hypotéky-a takové peníze uz je nam líto dávat jen tak někomu. Oba si uvědomujeme, že je opravdu důležité vybrat lokalitu že všech možných hledisek. Chtěli jsme dům, jenže na stavbu nového nemáme a na opravu starého za současné situace také ne. Plus potřebujeme ideálně vlakovou dopravu nějak rozumně do centra Prahy, oba zde máme docela dobrou práci. Nezbývá nám tedy než se porozhlédnout po bytě - macimalni strop ceny nemovitosti máme 5 milionů a za to koupíme být 70 m2 a víc vlakem okolo hodiny do Prahy anebo být 60 m2 na místech, kde se nám opravdu líbí a je to do centra Prahy třeba i o 15 minut blíže. Jak byste řešili? Volili byste větší byt dál od Prahy anebo menší ve vám blízké lokalitě? Předem děkuji za odpověď. Jinak je mi jasné, že tahle koupě nemusí být napořád a třeba se nám nakonec bude dařit finančně lépe (výhled partnerovi práce) a časem budeme moc jít do většího…

Menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7859
25.9.21 10:35

Za 5milionu si ve vesnici postavíš novej barák. To musíte žít nutne v Praze? Když už, tak bych počkala až se ceny ustaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979

Ja jsem bytovy clovek, vyrustala jsem v byte a i nyni v byte ziju a nemenila bych. Jako 60m2 je pro dva v pohode, pro par s malym ditetem v pohode. Se dvema detma uz to bude na palici. Ale pro zacatek bych do toho ur ite sla, zatim nemate ani 1 dite. Nema smysl resit, co bude treba za 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@jannina1 nás současný být je atypické 2kk, z kterého by šlo rozumnými stavebními úpravami šlo udělat menší pěkné 3kk. Pokud něco nekoupíme, tak v tomto bytě pravděpodobně zůstaneme, jelikož nás odsud asi jen tak nikdo nevyhodí, ale. prostorově na tom prostě budeme stejně jako s koupí bytu v lukrativní lokalitě u Prahy, ale budem strkat do cizího. Při mojí mateřské už mám asi nikdo hypo nedá a taky už nám není 20, abychom mohli v pozdější době splácet 30 let, takže budem závislí na tržní ceně nájmu:/

• Citovat
  • Nahlásit
179
25.9.21 10:38

Spis nez na metrech zalezi na rozlozeni a poctu mistnosti. My jsme az do mych 17-ti bydleli 6 lidi na 70m2 a nikdy jsem si nepripadala, ze ten byt je maly (byl 3+1)… Ale v 2+kk je to proste s detma obtizne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
25.9.21 10:39
@Anonymní píše:
@jannina1 nás současný být je atypické 2kk, z kterého by šlo rozumnými stavebními úpravami šlo udělat menší pěkné 3kk. Pokud něco nekoupíme, tak v tomto bytě pravděpodobně zůstaneme, jelikož nás odsud asi jen tak nikdo nevyhodí, ale. prostorově na tom prostě budeme stejně jako s koupí bytu v lukrativní lokalitě u Prahy, ale budem strkat do cizího. Při mojí mateřské už mám asi nikdo hypo nedá a taky už nám není 20, abychom mohli v pozdější době splácet 30 let, takže budem závislí na tržní ceně nájmu:/

Urcite jdete do vlastniho, to je to nejlepsi, co nyni muzete udelat. Ekonomicky nejrozumbejsi varianta. Taky jsem clovek, kteremu zalezi na lokalite. Na vesnici do baraku bych nesla ani za zlaty prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
25.9.21 10:39
@mackA159 píše:
Za 5milionu si ve vesnici postavíš novej barák. To musíte žít nutne v Praze? Když už, tak bych počkala až se ceny ustaly.

Tak jezdit denně do práce v Praze z nějaký vesnice asi není optimální. Co ušetří na bydlení, padne na dojíždění nemluvě o promrhaným času, který je k nezaplacení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.21 10:40
@mackA159 píše:

Kvalitní dřevostavbu bungalov dnes postaviš svépomocí bez patra při současné ceně materiálu minimálně za 3 mega. Pozemek rozumné rozlohy na rozumném místě i dál od Prahy seženeš od dvou milionů výš. Za 5 milionů postaviš leda v zapadákově a já fakt nechci strávit život jako taxikář mých případných budoucích dětí.
Ceny se možná zastaví, ale rozhodně nespadnou, případně ne o moc. Nam hypo dají teď, jindy ne, viz výš.

• Citovat
  • Nahlásit
21617
25.9.21 10:42

No taky přihlídni na to jak máš pak dostuný školky, školky, doktory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
25.9.21 10:42
@mackA159 píše:

Mužů se zeptat, kde v dojezdove vzdálenosti cca do te hodinky od velkého města (Praha, Brno) koupím pozemek a postavim za 5milionu dům? Beru hned:-) jsme 20min od Brna a cena pozemku stavebního tu nejde pod 4000,–Kč..a je to tu tak všude..k RD si představuju minimálně 500m pozemku, ideálně ale 1000..ale i těch 500 proste budou 2miliony za pozemek v te nejhorší vesnici kolem ( u nás ve vesnici běžne 8000kc/m2..a za 3miliony kvalitní RD nikdo dneska nepostavi tak, aby člověk mohl bydlet a svepomoci na to Kazdej nemá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
25.9.21 10:46
@Anonymní píše:
Kvalitní dřevostavbu bungalov dnes postaviš svépomocí bez patra při současné ceně materiálu minimálně za 3 mega. Pozemek rozumné rozlohy na rozumném místě i dál od Prahy seženeš od dvou milionů výš. Za 5 milionů postaviš leda v zapadákově a já fakt nechci strávit život jako taxikář mých případných budoucích dětí.
Ceny se možná zastaví, ale rozhodně nespadnou, případně ne o moc. Nam hypo dají teď, jindy ne, viz výš.

Mluvis mi z duse. Kazdodenni dojizdeni (kdysi jsem mela chlapa s barakem na vesnici) je neco priserneho. Zazila jsem a nikdy vic. Deti od urciteho veku potrebuji samostatnost v podobe samostatneho dojizdeni do skoly, do krouzku atd. Pokud clovek bydli nekde, odkud ty deti musi svazet, dokud si samy neudelaji ridicak, anebo teda pojednou nejakym silenym mimomestskym spojem, tak to je silenost. Jo, znam rodiny, ktere to tak delaji, ale nadavaji vsichni- deti, ze chcou bydlet ve meste a byt s jamosema, i rodice, kteri funguji jsko taxi. Ta radost z toho uzasneho domecku se zahy vytratila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6258
@Anonymní píše:

No tak do ciziho bych rozhodne nestrkala prachy. A ceny bytu budou nadale vzrustat, takze bych sla co nejdrive do vlastniho. Jestli v Praze nebo za Prahou musis rozhodnout sama, s tim jake moznosti mate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@ka2ka máme dvě preferovana místa. Obě maji hezkou přírodu okolo, školy, obchody, min. základní doktory, dokonce se tam i občas něco děje. Ale rozhodně žádné velkoměsto. Celé mládí žiju v Praze, ale vyrostla jsem na vesnici. Táhne mě to zpět na vesnici, ovšem mam rada i kulturu a mám strach, že na mateřské bych se stala vězněm vlastního vězení…asi to má ještě čas. Tahle městečka jsou kompromis.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat