Stačí k sušičce pračka 900 otáček? Případně poradíte set?

9868
27.6.08 02:10

Stačí k sušičce pračka 900 otáček? Případně poradíte set?

Ahoj,

definitivně jsem se naštvala po návratu z dovolené (hora nově špinavého prádla) a při pohledu na koš s nedožehleným prádlem z před dovolené a začínám vážně uvažovat o tom, že nebudu na koupi sušičky čekat až na návrat do práce - jsem si říkala, že teď to budu do té doby stíhat… Jenže nestíhám - jo, přiznávám že emimino na tom má svůj podíl. :oops: , navíc žehlení není zrovna moje zamilovaná činnost… A je nás jak psů a bude ještě hůř… A v zimě se nám hrozně potila okna, když jsem sušila doma… Prý je i na tohle sušička bezva. A máme psa a kocoury a jejich chlupy všude - prý je i na tohle sušička pomůže.

Jenže mám starší pračku, která má pouze 900 otáček při ždímání a já si říkám, že to asi nebude stačit. Nebo ano? Poradíte?

Případně nemáte některá tip na dobrý a cenově přijatelný set pračka+sušička? Ideálně s mezipultem na skládání prádla… A se spotřebou AAA - abych neměla požadavků málo…

A uvítám taky každý postřeh, nápad a cokoli jiného, co by mi mohlo pomoci s výběrem…

Předem díky, díky díky!!!!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9239
27.6.08 09:56

Ahoj,

my kupovali sušičku (žádnou super tu nejlevnější co byla) k pračce 800 otáčet a šlo to, sice prádlo muselo projít i cyklem jakoby dosušování aby bylo skutečně suché (to je v sušičce aby se suché prádlo nezmačkalo, fouká teplý vzduch jen sem tam a né už v kuse). Ale šlo to. Teď mám otáček 1300 a že by to byl až takový rozdíl to bych neřekla, ale jo prádlo je po nejteplejším programu suché a dosušování nepotřebuje takže mi to ušetřilo hodinu, ovšem já to stejně neběhám vytáhnout hned takže stejně dotáčí tak jak tak.
Já na sušičku nedám dopustit v našem pidi 2+1 nemuset stěhovat neustále sušák na prádlo je NÁDHERA. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
27.6.08 09:59

Holky, jak to tady čtu, tak nevím, jestli moje kamarádky kecaj, nebo co to mají za sušičku, ale každá mi tvrdí, že jsou to vyhozený peníze, že to prý mačká prádlo…já jsem totiž taky přemýšlela o pračce se sušičkou, ten rozložený sušák mi nepřijde moc estetickej a navíc v našem zatím malém bytě o něj pořád zakopávám…a já budu mít taky blbej dotaz, jak dlouho se to v ní suší? A dělá to nějakej rámus?

Lesi, promiň, že jsem zneužila Tvojí diskuzi :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
27.6.08 10:18

Nene, nevadí mi to ani malinko

stejný názor jsem taky slyšela - od známé, co má 2in1 - pračku se sušičkou v jednom… Ono i asi záleží ajk moc jsi pečlivá - pokud musíš mít vše úplně dohladka sušička tě asi nadchne míň než někoho, kdo to tak neřeší… Já žehlím,ý ale občas prádlo taky jen poskládám… Takže mně asi sušička pomůže.

Navíc mě děsně deptají fusekle a kalhotky - ty než pověsím, tak pravidelně šílím… A to máme 70 ponožek týdně - kalhotek zatím míň, ale až Eli odroste plínkám… Holky jsou čuňata, takže trička jdou u nás jak na běžícím páse… A když převlíkám postele, nebaví mě povlečení - na to jsem cvok, prostě ho nevyžehlené nemám ráda…

A ta moje hora prádla mě fakt nebaví… Je ještě z doby, kdy jsem vymalovala obývák - nějak jsem to zapinkala a nemohu se z toho odžehlit…

Prostě jsem sušičky okukovala jen jakože do budoucna a teď jsem nakrknutá a chci už pomalu vybírat konkrétně. A snad ji v dohledu pořídíme…

L.

PS: Setkala jsem s radou, že se sušičkou je dobře mít hodně věcí na ramínkách - prostě se hned ze sušičky pověsí a dají do skříně - a chvilku nechat otevřeno aby se to vydýchalo - že je to nejrychlejší a nejjednodušší. Máte někdo zkušenost? Zdá se mi to logické, pověsit na ramínko je rychlejší než poskládat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
27.6.08 10:28

No Lesi, tak to by asi u mě byl trošku problém, jsem v tomhle trošku pan Monk :oops: a žehlím pečlivě do hladka a koupila jsem si megadrahou žehličku, která vyžehlí i sebemenší záhybek a co se týče ramínek, tak to by byl taky oříšek…prádlo na ramínkách zabírá místo, ale je to logický, že je lepší to pověsit, než to složit do skříně..to by asi taky mohlo trošku zatuchnout…no takže nic…já asi sušičku zatím oželím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
27.6.08 10:35
Pavlička píše:
No Lesi, tak to by asi u mě byl trošku problém, jsem v tomhle trošku pan Monk :oops: a žehlím pečlivě do hladka a koupila jsem si megadrahou žehličku, která vyžehlí i sebemenší záhybek a co se týče ramínek, tak to by byl taky oříšek…prádlo na ramínkách zabírá místo, ale je to logický, že je lepší to pověsit, než to složit do skříně..to by asi taky mohlo trošku zatuchnout…no takže nic…já asi sušičku zatím oželím…

70 ponožek týdně na tebe, pane Monku :D Ale ne, ono je opravdu třeba si dobře rozmyslet, co od spotřebiče očekáváš… Já očekávám nositelné prádlo, které nebudu muset věšet a žehlit. Tak snad je to pravé pro mně.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
27.6.08 10:42

Lesi, suška s pračkou 2 v jednom, ani se nedivím, že kamarádka nebyla nadšená. Měla jsem možnost si ji na dovolené jednou vyzkoušet, a prádlo jsem vytahovala vlhké a bylo třeba jej dosušit. Mmch, na jeden cyklus má neuvěřitelnou spotřebu vody - až tisíc litrů! 8O Potřebuje ji k chlazení či k čemu…
Brácha sušku měl a moc nadšený z ní nebyl, zmenšovala mu oblečení.
Kamarádka ji má, nadšení velké.
Tož si vyber, že :lol: , když ti tu poskytuju tak blbé rady.. :lol: Jen hlavně nebrat tu 2v1. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
27.6.08 10:45

No tak já teda nejsem zrovna pečlivka na žehlení a když vytáhnu ze sušičky hned tak většinu věcí prostě jen poskládám. S ramínkama to je pravda ovšem k tomu bych potřebovala víc místa (ale šulím tak žehlení i některých mužových košil a jde toooo) :lol: Viktorčiny trika na ven a na doma (a že jich má spotřebuuuu) ani Sofčiny věci po skončení šestinedělí NEŽEHLÍM. A to fakt jen zastavím pračku jako po těch 1300 otáčkách je to jak krávě z tlamy - a přeházím do sušičky až zastaví ještě teplé poskládám a HOTOVO. Ale opravdu pračku se sušičkou dohromady Nebrat. :?
Kravál - to asi záleží na značce ta naše je hlučná asi jako pračka (při praní né ždímání) ale opravdu máme takovou levnou obyčejnou. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
27.6.08 10:49

Lesi, počet otáček je dostačující 8) Možná jen budeš muset volit delší program :?

Ideální je prádlo ze sušičky hned skládat příp. pověsit. Má to logiku :arrow: prádlo je ze sušičky nahřáté a uchová si tvar, ve kterém zchládne. Samozřejmě, že žehlení se to nevyrovná, ale minimálně polovinu práce to ušetří určitě :wink:

Add sušička a pračka 2v1. Sušit lze maximálně polovinu vyprané dávky, Pokud se dá prádla víc, je pomačkané :roll:

Petta, co má vyzkoušených několik druhů sušiček a doma nemá ani jedinou :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
27.6.08 10:50

Skříní teď nemáme moc, ale až se vrátím do práce budeme stěhovat ložnici do vedlejšího pokoje, naše dosavadní skříně dostanou i s místností Kunhůtky a my budeme mít nové - a mám v merku parádní 5 metrů dlouhou sestavu přes celou jednu zeď :o A dát tam tyče bude asi podstatně levnější než vnitřní vybavení…

Takže místa na ramínka bude habakuk :D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
27.6.08 10:52

Jen tedy počítat s tím, že z toho jde horký vzduch - máme to na uzavřené chodbě a teď v létě je to na zdechnutííííí. (No ale zas já mám ve zvyku naházet v jeden den tři, čtyři pračky a hned i sušičky -čímž mám prádlo skoro na týden vyřešeno, krom plín teda- tak se nemůžu divit že mi to zvedá teplotu v místnosti). No zas v zimě skoro nemusím topit. :lol:

Jo a nám program trvá tak hodinku. :wink:

A ručníky a podobné jsou tááááák krásně měkoučkééééé. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6260
27.6.08 13:03

Lesi, při třech dětech se ti ani nedivím, že chceš sušičku 8) U nás je to obdobně…
Máme ji necelý rok a až na to vedro, jak píše Iva, je úžasná. Jsem z ní nadšená. Nežehlím téměř vůbec, a to je věc, kterou z duše nenávidím.
Kupovali jsme set (myslím sušička + pračka zvlášť) AEG/Electrolux na 7 kg prádla a musím říct, že jak pračku, tak sušičku plně využívám téměř denně.
Program, na který většinou suším, trvá asi 1,5 hodiny. A otáčky - většinou ždímu na 1000 a dobrý.

Jo, jdi do toho :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
27.6.08 13:44

Lesi,

asi takhle já sušičku mám a je to bezva. Kupovala jsem ji právě z důvodu malých prostor, přeskakování sušáků a mokrý okna. Otáčky bohatě stačí, já mám pračku s 800 ot. Prostě čím víc to vyždímáš, tím rychleji se to vysuší. Do čeho bych nešla, je set, říkají, že prádlo z toho není tak suché jako ze sušky zvlášť. Pak co se týče chlupů tak je to dobrý, všechny chlupy a všelijaký vlasy to z toho perfektně vyfouká. Pak je dost velký rozdíl mezi kondenzační a odvětrávací. Odvětrávací rozhodně NE! Veškerou vlhkost ti to vyfouká do bytu, kdežto kondenzační ti tu vlhkost zkapalní a vodu pak vyleješ, případně zaliješ kytky. Rozhodně bych šla do AEG. Tak to je můj názor. Já bych bez ní nemohla existovat, zvlášť s dětma, ráno hodím do pračky a v poledne už je to vypraný i suchý :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
27.6.08 14:22

set je zvlášť sušička a pračka - ale od jednoho výrobce…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
27.6.08 21:02

Ahoj, my si koupili set od Bosh,stálo to 30tis.a jsem spokojená.Když koupíš set máš to na sobě,což šetří místo.Sušení trvá asi hodinu,odstředujeme na 1400ot.Sušička si sama dobu sušení upravuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama