Stačí miminku pokračovací UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
trikulka
Nováček 4 příspěvky 06.08.19 11:55
Stačí miminku pokračovací UM?

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o Vaši zkušenost. Malý akt. 7 měsíců je od narození na UM, pije Bebu Comfort HM0. Počáteční mlíko pil spíš méně, ale prospíval v pohodě, neřešila jsem. V 5ti a půl měsících jsme začli masozeleninové příkrmy, baštil krásně. V šesti měsících chytil od staršího virozu, příkrmy jsme museli vynechat, byla jsem ráda, že aspoň něco vypije. Teď aktuálně jí zpátky masozeleninu a asi týden a půl kaše. Obojí s chutí a plné porce, není třeba zapíjet mlékem. Nyní k mému dotazu. Máme pokračovací UM stejné značky. Prcek vypije na každé pití 180ml, tzn. 3× denně plus 2× v noci!!! U počátečního mlíčka v noci nepil vůbec. Růstový spurt nemá, takhle se láduje už dva a půl týdne. Pravda je, že se začal plazit a je celkově dost aktivní. Stačí mu výživově Beba? Je to normální, že začne pít znova i v noci? Myslela jsem, že 2. mlíko je sytější… Máte někdo podobnou zkušenost? Předem děkuji za rady.

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 18253 příspěvků 06.08.19 12:11
@trikulka píše:
Dobrý den. Chtěla bych poprosit o Vaši zkušenost. Malý akt. 7 měsíců je od narození na UM, pije Bebu Comfort HM0. Počáteční mlíko pil spíš méně, ale prospíval v pohodě, neřešila jsem. V 5ti a půl měsících jsme začli masozeleninové příkrmy, baštil krásně. V šesti měsících chytil od staršího virozu, příkrmy jsme museli vynechat, byla jsem ráda, že aspoň něco vypije. Teď aktuálně jí zpátky masozeleninu a asi týden a půl kaše. Obojí s chutí a plné porce, není třeba zapíjet mlékem. Nyní k mému dotazu. Máme pokračovací UM stejné značky. Prcek vypije na každé pití 180ml, tzn. 3× denně plus 2× v noci!!! U počátečního mlíčka v noci nepil vůbec. Růstový spurt nemá, takhle se láduje už dva a půl týdne. Pravda je, že se začal plazit a je celkově dost aktivní. Stačí mu výživově Beba? Je to normální, že začne pít znova i v noci? Myslela jsem, že 2. mlíko je sytější… Máte někdo podobnou zkušenost? Předem děkuji za rady.

Hustší nebo sytější není. Je tam jiný obsah živin. Přijde mi úplně normální, že pije i v noci, syn taky v noci mléko chtěl. A v osmi měsících se už stavěl. Takže výdej měl a byl akorát.

semisova
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.08.19 12:14

Já si myslím, ze naopak je nejsytejsi 1 mliko. Přece jen, dite je primárně jen na něm. U 2 mlika se už bere ze ne starší půl roku a má mliko jako doplněk k prikrmu. Můj nyní 9 mes už je na mliku jen v noci ráno a večer a je pravda, ze poslední měsíc se začal budit cca ve 2-3 hodiny ráno a vytahne 180-200 ml mlika. Kolem půl roku naopak přestalo noční pití, pil naposledy cca 7-8 večer a pak až 6-7 ráno když vstaval. Ale dávala jsem 1 asi do 7 mes, měla jsem zasoby a syn mi moc prikrmy nejedl.
Teď vidím, ze když má třeba v šest skoro cely lipanek a v osm jde spat s lahvi 180 mlika 2 vydrzi taky do rána. Nebo řeším na noc mlikem Hami na dobrou noc. Obsahuje zahuštění. Nebo do klasického mlika máme Hami nebo Kendamil dam par lžic kase.

stinga
Echt Kelišová 9002 příspěvků 06.08.19 12:25

@trikulka dcera pila UM v noci do dvou let

trikulka
Nováček 4 příspěvky 07.08.19 06:02

Děkuji za reakce. Můj druhý synek také pil v noci dokonce až do téměř tří let, byl to extra nejedlo a v gastroenterologický poradně mi úžasná paní Dr. jasně řekla, že pokud jsem ochotna k němu vstávat, ať mu to pití UM umožním, že má spousta vitamínů a ať reakce okolí vůbec neposlouchám. Mě jen teď u mrňouska přijde zvláštní, že toho mlíčka potřebuje najednou tolika. Nejsem si právě jistá, zda mu vyhovuje. Možná je to ale normální a mám být ráda, že pije a nehloubat o tom :)

Váš příspěvek
Reklama