Stáčí nožky 17 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdeňka86
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 07.11.14 11:07
Stáčí nožky 17 měsíců

Zdravím maminky, chci se septat. Malý má 17 měsíců a stáčí špičky k sobě. Co myslíte, spraví se to? Nebo řešit rehabilitaci či ortopedem.
Chodí od 13 měsíců a papučky na doma nenosí.
Díky :mavam:

Reakce:
vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 07.11.14 11:38

Za konzultaci s odbornikem nic nedas :kytka: dcera ma taky 17 mesicu, chodi teda teprve dva mesice, ale na jednu nohu trochu smajda, detska rikala, ze ortopedi takhle male deti pry nechteji, pokud nemaji zavaznou vadu, a lepsi je resit to pres neurologii a rehabilitaci takze jsme objednane a uvidime, co reknou.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 07.11.14 11:55

My toto řešíme s ortopedem od malinka, o tom že děti na ortopedii nechtějí to není pravda. Dcera chodila na kontroly s kyčlema a už tenkrát nás ortopedka upozornila, že má hodně vtočené nožičky, spičky a že to je dané i hodně z dělohy. Takže jsme od malinka masírovali a chodili co půl roku na kontroly. Pak nám později kdy chodila ukázala i protahování nožiček aby se to spravilo. Špičky měla jakž takž srovnané kolem 3-4 let a bylo mi řečeno že do 6 let to zatuhne a pak už se s tím nedá nic dělat. Teď pro změnu řešíme nohy do X :-D

Mladší syn taky vtáčí špičky, takže cvičíme taky ale nikam jsem s ním nechodila, jen dělám stejné cviky jako u dcery.

Takže já bych zašla.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 07.11.14 12:07

Obecně, se říká, že do 2,3 let neřešit, ale z vlastní zkušenosti doporučuji někam zajít. Minimálně bude totiž dítko pod dohledem a pravidelně chodit na kontroly. Obě děti byly poprvé taky v roce. Starší syn vytáčel od začátku špičky, chodit začal ve 14 měsících, ale když stál, tak se mi jeho postoj zkrátka zdál nepřirozený. Je pravda, že do 2,5 let s ním nikdo nic nedělal, jen jsme chodili co půlrok na kontrolu. Až v těch 2,5 letech dostal vložky s korekcí a nakonec má teda valgózní postavení v kolenou (nohy do X) a zborcenou klenbu. Mladší naopak začal chodit už v 9 měsících a když jsem tam byla na kontrole se starším, tak si doktor všiml, že má nožky do O. Takže ten má zase pravý opak, vychýlení z osy o 5 cm, prý jako následek brzkého chození a neúměrné zátěže na klouby. Ten má brát dál vitamín D a za půl roku na kontrolu.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 07.11.14 15:46

Ne, nesparví se to, začni to řešit nejlépe včera. Objednej se na ortopedii, naše holka to má taky, prošla rhb, dostala na půl roku dlahy na nohy a nosí ort. vložky. Jí denně Vigantol. Je to trošku lepší, ale myslím si, že do budoucna z ní modelka nebude.

JaPaS2
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 08.11.14 21:00

Maminky, prosím, píšete, že je třeba s nožičkami cvičit. Jaké cviky, prosím? S malou jsem byla před půl rokem u ortopeda, vše prý v pořádku, ale malé se teď nohy hodně zhoršily. K ortopedovi asi půjdu. Dcera má 26 měsíců.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 08.11.14 21:08

U kluka jsem si všimla asi před 2 měsíci - kontrola na rehabilitaci ok - naboso prý chodí normálně. Změnili jsme boty, ale efekt žádný. Přijde mi, že to dělá víc, když je unavený a nezvedá tolik při chůzi nohy.
Nicméně ho budu hlídat, má stejně jít ortopedii v rámci prevence kyčlí, tak se pozeptám tam a případně nechám nadále „sledovat“.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 09.11.14 17:25

No ony se ty cviky dost blbě popisují je lepší když ti je někdo předvede, ale pokusím se. My jsme od malinka cvičili, že dítě sedí čelem ke mě, já mu chytnu kotník a patu a zafixuji v pravém úhlu a aby se pata nevytáčela od kotníku do strany. a pak druhou rukou zatlačíš pod kloubem na palci směrem ven a tím se vlastně protáhne ta zkrácená vnitřní strana nožky. Pak jsou ještě cviky s balonkem, občas dávám i bačkorky obráceně i když o tom úplně přesvědčená nejsem. Určitě i pomáhá nenechávat sedět dítě na patách tak že sedí vlastně zadečkem mezi nožkama, mělo by sedět na patách. Dcera to nedělala, ale syn jo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >