Stačí tyto známky na maturitní obor?

31
21.6.21 09:20

Stačí tyto známky na maturitní obor?

Ahojte maminky dcera pokazila vysvědčení. Bude mít známky: Čeština 3
Angličtina 3
Dějepis 2
Přírodopis 2
Zeměpis 1
Chemie 2
Matematika 3
Občanka 1
Němčina 3
Fyzika 3
Výchovy 1

Nemá žádnou čtyřku ani pětku, ale přesto se tyto známky v 8.třídě nehodí. Chce na maturitní obor typu zdravky, ekonomky apod. Příští školní rok bude chodit na přípravu na přijímačky (z češtiny a matiky). Má šanci se někam dostat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1274
21.6.21 09:21

Já si myslím, že hlavní váhu mají přijímačky ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9860
21.6.21 09:22

No to by musela sakra zabrat. Na zdravku možná jo. S 3 z matiky na ekonomku ani náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9860
21.6.21 09:25
@LennyL1 píše:

To jo, ale ty přijmacky jsou odrazem toho co se naučí ve škole a pokud má takový znamky tak má co dohánět. Navíc u primacek je každej ve stresu a kolikrát pokazí i to co dobře zná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
21.6.21 09:28
@LennyL1 píše:

To ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
21.6.21 09:32
@JancaS84 píše:
No to by musela sakra zabrat. Na zdravku možná jo. S 3 z matiky na ekonomku ani náhodou.

Zabere. Uvědomuje si že to pokazila. Bude chodit na přípravy i v 1.pol 9.třídy.
Ona má pěkné známky když chce má z testu matematiky za 1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6167
21.6.21 09:34

Když si to zaplatí, dostane se všude. Otázkou je, jestli tam vydrží. Na zdrávku by chodit neměla, mohla by někoho zabít. Na ekonomku klidně, on jí to někdo spočítá. Jinak to opět považuji za trolla, co tu pořád zakládá debaty o škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6649
21.6.21 09:37
@JancaS84 píše:

Tak na zdravku asi jak kde. Mám deváťačku, která sice jde na zdravku, ale na specializovaný obor, kde je základ chemie a biochemie. Měla na vysvědčení jednu dvojku a podle výsledků přijímaček i známek, které jsem viděla, byli všichni dost vyrovnaní. Rozhodně se nedostal nikdo, kdo neměl vyznamenání. Známky tvořily 40%. A několik dceřiných spolužaček jde na zdravky (na praktické sestry nebo lycea), všechny měly vyznamenání a i tak to pro některé bylo tak tak :nevim: Byl hodně velký převis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
21.6.21 09:37
@Uslava píše:
Když si to zaplatí, dostane se všude. Otázkou je, jestli tam vydrží. Na zdrávku by chodit neměla, mohla by někoho zabít. Na ekonomku klidně, on jí to někdo spočítá. Jinak to opět považuji za trolla, co tu pořád zakládá debaty o škole.

Proč by někoho zabíjela? 8o Ona se učit umí když chce a uvědomuje si že osmičku pokazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
21.6.21 09:39
@bartsch píše:
Tak na zdravku asi jak kde. Mám deváťačku, která sice jde na zdravku, ale na specializovaný obor, kde je základ chemie a biochemie. Měla na vysvědčení jednu dvojku a podle výsledků přijímaček i známek, které jsem viděla, byli všichni dost vyrovnaní. Rozhodně se nedostal nikdo, kdo neměl vyznamenání. Známky tvořily 40%. A několik dceřiných spolužaček jde na zdravky (na praktické sestry nebo lycea), všechny měly vyznamenání a i tak to pro některé bylo tak tak :nevim: Byl hodně velký převis.

U nás na zdravce je to smíšené.. někdo má průměr 1 a dostal se a někdo má průměr 1,7-2,0 a dostal, protože měl napsané přijímačky poměrně slušně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
21.6.21 09:39
@kaktusik1 píše:
Zabere. Uvědomuje si že to pokazila. Bude chodit na přípravy i v 1.pol 9.třídy.
Ona má pěkné známky když chce má z testu matematiky za 1.

Určitě má šanci. Ale měla by ty trojky stáhnout. 3 ze základních předmětů, potřebných k přijímačkám a maturitních, už na ZŠ je blbý.
Já měla v 7 třídě hrozné vysvědčení, puberta no. Ale 8,9 už se to jen zlepšovalo, žádná 3. Přesto jsem neudělala přijímačky z matematiky. Na gympl tedy. Ale jiné SŠ nebyl problém. Záleží tedy i na návalu, některé školy nemají až takový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6649
21.6.21 09:40
@Uslava píše:

Koukala jsem i na výsledky soukromé zdravky… brali 30 a hlásilo se přes 90 :nevim: Na soukromé ekonomce byl limit průměr 2. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2693
21.6.21 09:41

Takže jedničku jen ze zeměpisu a z výchov :roll:.
Gratuluji ukázkový studijní typ!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6649
21.6.21 09:43
@kaktusik1 píše:
U nás na zdravce je to smíšené.. někdo má průměr 1 a dostal se a někdo má průměr 1,7-2,0 a dostal, protože měl napsané přijímačky poměrně slušně.

S 3 z matematiky a češtiny bude mít co dělat, aby přijímačky opravdu napsala slušně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
21.6.21 09:44
@ropucha 02 píše:
Takže jedničku jen ze zeměpisu a z výchov :roll:.
Gratuluji ukázkový studijní typ!

Lholt měla z testů většinou dvojky a trojky když na to kašlala. Dvojky jsou špatné známky? Řekla bych že dvojky není potřeba zazlívat a z těmi trojkami to pokazila to uznávám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat