Stačí vyšší odborná škola k učení v mateřské školce

Anonymní
4.10.20 17:37

Stačí vyšší odborná škola k učení v mateřské školce

Dobrý den, můj dotaz zní… můžu učit v mateřské školce po vystudování vyšší odborné školy s titulem DiS. (obor předškolní a mimoškolní pedagogika) nebo je potřeba mít titul Bc. z tohoto oboru?
Děkuji mockrát za Vaše odpovědi!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23138
4.10.20 17:38

Tak pokud vím, většína učitelek má jen střední, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.10.20 17:43

Ano, ale většinou se jedná o starší ročníky. Navíc já bohužel nemám zaměření na předškolní pedagogiku, ale mám vystudované všeobecné gymnázium. Zajímalo by mě proto zda je po gymnáziu potřeba vysoká nebo stačí jen vyšší :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23138
4.10.20 17:45

Podívej se na tohle, mělo by to být platné
https://www.msmt.cz/…pracovnicich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
4.10.20 17:53

Určitě ano, v této době. Ale co si budeme povídat, bakalář z vysoké vypadá líp… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31708
4.10.20 18:00

V současné době stačí maturita, ale v praxi většina mladších učitelek nějaký titul má, VOŠ nebo bakalář. Jde o o posun dětství, mě by taky vadilo, kdyby mi ve školce učila moje děti devatenáctiletá holka po maturitě. Jiných zájemců o tuto práci s vyšším vzděláním je dost.

Pro absolventy gymnázia je i dvouletá nadstavba na středních pedagogických školách, druhá maturita jen z odborných předmětů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
4.10.20 18:42

Ano, stačí a stačí i jen střední pedagogická škola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50556
4.10.20 19:15

@Pears206
Ta mlada ucitelka a cerstva maturantka si muze postupne dalsi level skoly dodelat. Momentalne ji legislativa nenuti. Hur je na tom dite, ktere ma omezenou a nafoukanou matku, ktera si vidi na spicku sveho nosu. Osoba, ktera se ofrnuje a povysuje nad tu mladou ucitelku, tak ta je daleko horsi 8).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
4.10.20 19:19

@Tery1999 Vyssi odborná, nebo nástavbové maturitní studium

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31708
4.10.20 21:26

@Kelsey Ten posun dětství není můj výmysl a několikrát to zaznělo i tady v diskuzích. Bez výhrad s tím souhlasím. Naštěstí jsem se nikde s tak mladou zabou v MŠ nesetkala, ono je to totiž dost preferované povolání a toto studium si dělá jako tercialni vzdělání mnoho žen na mateřské nebo jako DPS. A Ty dostávají přednost i u zaměstnavatelů. Neptala jsem se Tě na názor, každý máme nějaký. A budeš se divit, nejde mi o ten titul, ale o věk a s ním spojeny vývoj osobnosti/osobnostní nezralost. Osobnost se vyvíjí i za touto věkovou hranicí. Az budu chtít, aby za moje dítě převzala odpovědnost osmnáctiletá nebo devatenáctiletá slečna, seženu si „ópérku“. Jednu takovou slečnu, studentku nejvyššího ročníku gymnázia, mám v záloze, kdybych nutně potřebovala krátké odpolední hlídání. Od předškolního vzdělávání ale očekávám úplně něco jiného :mrgreen:

Nebylo by od věci respektovat cizí názor a smířit se s tím, že některé věci vidíme každý jinak :nevim: Asi jde mimo Tebe, že otázka vysokoškolského vzdělání učitelů MŠ, je pravidelně diskutována odbornou veřejností a že jsme jedna z mála zemí, která terciární vzdělání učitelů MŠ zatím nepožaduje. Doufám, že se to v dohledné době změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama