Staffordšírský bullterier, děti a povaha

2291
3.1.21 13:59

Staffordšírský bullterier, děti a povaha

Ahoj všem, zvažujeme pořízení pejska. Děti zatím nemáme ale v blízké době plánujeme. Z ruzných zdroju jsme vyčetli že staffbull je ideální nanny dog a má skvělou povahu, je přátelský, dá se vycvičit, zvládá jak sportovní aktivity tak ležení vklidu v pelíšku..
Na druhou stranu zas někde píšou, že naopak jsou těžko vycvičitelní, skákaví, že tím mohou dětem ublížit apod..
Máte prosím někdo jakékoli zkušenosti s tímto plemenem? i co se týče třeba zdravotního stavu apod? Budu vděčná za cokoli. Případně klidně i za doporučení nějakého jiného children friendly plemena, idálně s jednodušší udržbou srsti, ne příliš velikého.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9425
3.1.21 14:06

Zasadni je, jestli do bytu/domu a jak mocse psovi hodlate venovat.
Tohle neni pes, ktery bude lezet na gauci a obcas s vami obejde barak nebo park.

A pak je u jakehokoliv plemene dulezity vyber konkretniho chovatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
3.1.21 14:35

@Lucie_Sx Děkuji :) máme barák a přítel má zkušenosti s ovčákem - včetně výcviku. Jinak v týdnu určitě zvládneme krětší procházky (plus samozřejmě venčení) a o víkendu více sportovních aktivit. Co jsem četla, tak je to spíše vnitřní pes a pobyt v době, kdy jsme v práci by snad doma měl také zvládnout? Samozřejmě pdorobněší informace bychom si ještě zjistili, ted je spíš o to, zda je to plemeno vůbec vhodné.. dotazy mám asi amatérské, jsem začátečník, zkušenější je v tomto partner.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
3.1.21 15:25

@Lucie_Sx Právě naopak, tohle je typ psa který se vám přizpůsobí. Když budete lítat po venku tak bude lítat s vámi, když budete ležet na gauči tak bude ležet s vámi.

Staffbulla máme a máme také 2 malé děti. Na procházky chodíme všichni ale jsou dny kdy se nám nechce a tak leží prostě s námi. Feny jsou obecně klidnější než psi. Mějte na paměti že je třeba toto plemeno hodně socializovat co se psů týče, a také mějte na paměti že socializace může být taky úplně k ničemu. :lol: Jsou to psi co mají svou hlavu, nemají rádi jiné psi a většinou se to v dospívání projeví i když budete mezi psi chodit denně, málo s kterým si sednou.

Naopak ale lidi naprosto milují. Děti zbožňují a nechají s sebou dělat de facto všechno, mají posunutý práh bolesti a tak jim to prostě nevadí, to ale neznamená že dítě nechám psovi skákat po hlavě! To nikdy! Je třeba psa učit že dítě je malinké a že se mu nesmí ublížit ale totéž se musí učit dítě.

Pes je to určitě na doma, venku by mu to přes zimu určitě nesvědčilo. Nemá rád když je sám dlouhou dobu (samozřejmě když budete v práci tak to zvládne v pohodě), myslím tím že by byl sám nonstop třeba právě před domem. Je to velice kontaktní pes. Je to mazel a miluje celou rodinu.

Jak jsem už napsala miluje děti, naši dceru zachránil když byla miminko. Jsou nerozlučná dvojka, nedám na Staffbully dopustit, jsou to miláčci. Se starším synem je to to samé, leží spolu v posteli, on obě děti hlídá když jdeme po venku. Když jsme dceru přivezli z porodnice okamžitě hlídal postýlku a velice pečlivě si vybíral jestli k ní někoho kromě mě a manžela pustí.

Hodně štěstí s výběrem, nemějte strach jsou boží.  :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
3.1.21 15:28
@baru-ska píše:
@Lucie_Sx Děkuji :) máme barák a přítel má zkušenosti s ovčákem - včetně výcviku. Jinak v týdnu určitě zvládneme krětší procházky (plus samozřejmě venčení) a o víkendu více sportovních aktivit. Co jsem četla, tak je to spíše vnitřní pes a pobyt v době, kdy jsme v práci by snad doma měl také zvládnout? Samozřejmě pdorobněší informace bychom si ještě zjistili, ted je spíš o to, zda je to plemeno vůbec vhodné.. dotazy mám asi amatérské, jsem začátečník, zkušenější je v tomto partner.
Děkuji

Spousta plemen je vhodných. Jde o preference a to, co tomu psovi můžeš nabídnout.
Za mě je stafbul pes, který potřebuje nejen procházky, ale i zaměstnat hlavu a tělo - nějaký sport, výcvik, aktivitu, a to nejen o víkendu. Sice ne moc (jako třeba ohaři), ale i tak - netuším, jestli by mu to takto stačilo.
Psi, kterým stačí jen vyvenčit a proběhnout, jsou hlavně společenská plemena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
3.1.21 15:30

@Le_lenaz A myslíš, že jim stačí jenom „vyvenčit a proběhnout“? Já mám pocit, že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
3.1.21 15:38
@Lucie_Sx píše:
@Le_lenaz A myslíš, že jim stačí jenom „vyvenčit a proběhnout“? Já mám pocit, že ne.

Já mám zase pocit že procházka po práci třeba hodinu + samozřejmě kratší venčení a víkendové dlouhé procházky jim stačí. Je to společenské plemeno, není to žádný honič ani nic extra sportovního. Má své sporty které se s ním dělat můžou ale nemusí. Pro něj je důležitější ta vlízkost rodiny než denně 4 hodiny venku. Ale to je každého názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
3.1.21 15:52

K dětem a lidem obecně mazlík, k ostatním psům zcela nevhodný. Co on bere jako hru, jiný pes považuje za útok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
3.1.21 17:48

@Dicentra27 z toho mám právě aktuálně největší strach.. že mi pujde po jiných psech, když budeme na procházce :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
3.1.21 17:49

@Lucie_Sx @Le_lenaz děkuju za názory. ted jsem to zkusila nadnést rodičum na návštěve že o tom uvažujeme, a každý se hned zhrozí, že bojový plemeno.. asi opravdu budí i mimo jiné srach :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
3.1.21 18:01

@baru-ska mam 3letou fenku a 6letou dceru a nemohla jsem vybrat lepsi rasu. Mam ji v byte a je to typ psa, ktery prospi cely den a je nadsena a zaroven uslapne 15km a je take nadsena. Predsudky lidi vuci bull plemenum budou mit porad, moje okoli take melo a ted se predhani, kdo me ji bude hlidat, kdyz potrebuji. Pokud chcete stafbula se zarucenou povahou a vse co o nich mate nacteno, tak rozhodne s PP, jnak to je mix bull plemen a nikdy nevite co z toho bude. Jo, a k ostatnim chlupacum je nekonfliktni, ale je fakt, ze nejvic si pohraje s bull plemenem, mezi nima je to proste trochu jiny styl hry. Pro podrobne info, chovne stanice atd doporucuji skupinu na FB, stafordsirsky bulterier CR/SK ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
3.1.21 18:18

@misutka0 moc děkuu za názor, takhle to zní uplně ideálně.. opravdu mám největší strach když třeba přijde návštěvy s dětmi nebo třeba i se psem, jestli to nějak slučitelné a venku, když bych ho pustila, jestli nebude konflikt s ostatními psy.. takže vy máte fenku.. taky jsem řešila, jestli fenku nebo psa :) díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
3.1.21 18:33

@baru-ska jo,fenku, pry jsou jemnejsi k detem. Ale pokud nemate deti, tak urcite s pejskem deti navstevovat, at si zvykne na to jejich provokovani atd, ale opravdu ne nadarmo jim ang. kralovna dala do nazvu baby dog/nanny dog. Ucenlivy jsou taky dobre, ale ja s ni zacla chodit do skolicky dva dny po prijezdu domu. A jako jediny nebyly v minulosti pouzivany na psi zapasy z bull plemen, ale stale pisi o papirovem psu. Prukopnikem v CR tehle rasy je Martin Říha, ten je take v te fb skupine a cokoliv byste chtela vedet, tak rad odpovi, popr. dalsi chovatele a zaroven M.Riha vydal nekolik knih o tomhle plemenu a jsou to skvele knihy pro zacatecniky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
3.1.21 18:40

Mám 4 letého staforsirskeho bulíka + 5 letou krizenku a jedno díte ( 3.5) prakticky ho vzali za členy smečky, od malička ho hlídali, dávali na něj pozor ikdyz spal v kočáře.
Oba jsou zlatí ale jsou vycvičení. Jsou to gaucaci, hodně závislí hlavně na mně ( jsem doma, na mateřské, teď home Office a pak bude zase druhá mateřská). Ikdyz máme malou zahrádku tak se s nima chodí 4× až 5 x na procházky… Člověk se jim musí venovat- hlavně těm bulikum. Oni u sebe toho člověka potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
3.1.21 19:11

@misutka0 to by se mi právě líbilo, kdyby se uměl přizpůsobit klidnějším a aktivnějším dnům :) a děkuju za tip na pana Říhu
@epsice to mě taky trošku děsí, jak se to dá skloubit s malými dětmi :mrgreen: další dítě do baráku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat