Stáhnout dceru ze školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:14
Stáhnout dceru ze školky?

Ahoj, bude to trošku elaborát, ale opravdu bych byla moc vděčná za každý názor. Dcera od září začala chodit do školky. Za tu dobu odchodila jestli dva týdny dohromady… Je tam nejstarší, má 4 roky a dali jí to té nejmenší třídy, kde jsou děti 2,5 až 3,5 roku. Toto mi řekla sama učitelka a těch cca 2,5 - 3 roku je tam nejvíc. Akce nemají pro ty nejmenší skoro žádné, hračky co jsem tam koukala tak kostičky a skládačky také pro ty nejmenší, takže si tam skoro s ničím nevyhraje a ani jí nebaví si s těmi malými hrát. Což o to, ale od prvního dne každý den problém. Chodí jen do oběda a co pro ní přijdu tak to je jen ona nechce jíst, to nejedla, to nejedla…ona se vztekala to jako dělá i doma? No dobře. Dva týdny za tu dobu byla nemocná. Ale ve školce se objevily vši. Takže jsme jí nechali týden doma, hlavu dali do pořádku. Další týden jsme jí odvedli a za deset minut telefon, že si máme pro ní přijít, že má za uchem hnidu. Jo jasně, bylo to bílé smítko z trička :zed: no tak už jsme jí tedy ten den vzali domů a odhlásili jí na týden a radši zase patlali přípravky, kdyby náhodou. Pak tam šla zase a když jsem pro ní přišla, tak že prý je stále zavšivená, že jí mám nechat doma a něco s tím dělat. Na mojí odpověď, že hlavu opravdu kontroluju, když jsem něco v hlavě našla ihned jsem to odstranila. Tak prý asi ne pořádně. Přitom tu hlavu opravdu kontroluju a nenacházím tam lautr nic! A to koukám na denním světle, vyčesávám, svítím baterkou proti světlu, jestli třeba nenajdu hnidu a prostě nenacházím ani já ani manžel nic!! Navíc dcera tam pokaždé řve, vyloženě tam nechce chodit a ráno jí táhnu násilím, kdy mě prosí maminko, prosím nech si mě doma já tam nechci. Pokaždé jí tam ode mě rvou buď na sílu nebo mě s ní nechají ve třídě kdy se mě drží a řve. Dneska třeba jsem jí přivedla, hodně plakala, ať tam jsem s ní, že se bojí a učitelka nic. Sedí u stolu a lepí si s holčičkou obrázek a nic. Tak jsem se dceru snažila tam něčím zabavit a vůbec. Tak asi po několika minutách si pro ní přišla jedna asistentka a vzala jí si hrát a já mohla odejít. Ostatní děti už tam nepláčou, takže se jim jedna řvoucí nejstarší moc nehodí. Když jsem si pro ní přišla nechali mě stát na chodbě než odešli ostatní rodiče, pak až ke mě pustili dceru a na mě vlítla ředitelka, že dcera tam chodit nesmí, jelikož je stále zavšivená. Tak jí říkám, že jsem jí v hlavě prostě už nic nenašla a ona že má, ale kde to už mi jaksi neukázala. V pondělí jsem právě říkala učitelce, že už dcera musí chodit pravidelně, že prvního nastupuju do práce. Takže dneska, den před mým nástupem toto. Tak jí říkám ale bohužel, ona musí chodit, já s ní od zítra prostě být zas doma nemůžu. Tak že bohužel, ať se zařídím. Co se nás týče, tak manžel dělá na dvě směny. Já nastupuju teď na tři měsíce na zaučení na plný úvazek do 30 km vzdáleného města a v mezičase slíbila když bude manžel v práci a než se vrátí nebo až půjde do práce a než se já vrátím hlídat babička. Po těch třech měsících už budu u nás ve městě, cca 10 minut busem na 4 hodiny denně v různých časech ( třeba od 8 do 12, nebo 14-18 nebo tak různě), takže bych byla v práci někdy i když už bude doma ze školky nebo když by byl i manžel v práci, takže by babička pomáhala i tam. Ale to už méně, kdybych třeba šla na 13h v manželově ranní, tak dopoledne bych s ní mohla být doma a pak dát k babi kde by manžel za dvě hodiny vyzvedl. Takže prostě uvažuju nad tím, že jí z té školky stáhnu úplně, ty tři měsíce babička říkala, že nějak zvládneme a pak že bych v případě, že bychom to nevykryli sami s manželem v některé dny a babička by třeba opravdu nemohla si buďto zaplatila dvouhodinové hlídání v dětském centru (cca 140,– na ty dvě hodiny kde mají zahrnuto i pití) nebo poprosila mojí 14letou sestru, která malou miluje a je opravdu spolehlivá a dala jí vždy za to nějakou korunu nebo prostě si zaplatila ověřenou paní na hlídání u nás doma, což by mě vyšlo jak jsem koukala na ty 4,5 hodiny (práce+cesta) na nějaké 350-400. A až by měla dcera za dva roky povinnou školku, tak bych jí dala do soukromé, která je sice dražší a je přes celé město, ale přístup je tam skvělý a je fakt výborná. Jsme bez auta, takže by jí neměl kdo tam vozit, protože bus tam nejede a za ty dva roky už auto určitě mít budeme. Navíc tady v té opravdu vyloženě pořád něco hledají, ať jí musím nechat doma, takže platím školkové do větru a to samé stravné, které mi vrátí až na konci roku, ale i když tam není, musím platit v plné výši. Tak co myslíte? Mám jí radši stáhnout nebo jí tam nechat? Já bych volila druhou variantu, ale ráda bych názory i jiných matek. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Crystal87
Generální žvanilka 23899 příspěvků 31.10.18 13:21

Stáhla bych.Tvoje dcera se jim tam evidentně nehodí a jen si vymysli důvody,aby ji poslali domů.Pristup strašný. :cert: :cert:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:25

Nejdriv bych zmenila skolku. Ja mam dite ve tride nejmladsi, bavi ji to tam, obcas rano fnuka, ucitelka mi rekne, ze ji nejak zabavej hned a ze muzu v klidu jit. Taky meli vsi, tak jsem volala, rekla ze tam ma ty breberky, ucitelka poprosila at ji privedu fakt az hlava bude ok a ze dekujou za spolupraci a budou se tesit az priijde. Nechtela chodit ze zacatku na prochazkach, ale rikali, ze to nevadi a deti se rozchodi, ze je mala, at to neresim… ted uz ji to jde lip. Proste at jde o cokoliv, tak se chovaji slusne a mile, az jsem z toho paf… takze pristup, co maji u vas, by me s*al. Nevim jak jinde, ale tady na Praze 8 bylo 5 skolek co v zari nabirali… takze si myslim, ze i jinde budou mit volny fleky, ikdybych to mela mit dal od baraku, dite bych z te vasi odhlasila

Dragonflyy
Povídálka 49 příspěvků 31.10.18 13:27

Je mi moc líto, jak se k vám chovají. Taky bych dcerku stáhla, ale ne kvůli nim, ale kvůli ní. Vždyť ji to znechutí a nebude chtít chodit potom nikam :pocitac: Nemáte možnost jiné školky v okolí?

anupati
Kelišová 5964 příspěvků 5 inzerátů 31.10.18 13:27

Nedočetla jsem, ale moje máma je ředitelka školky a zcela jasně mi říkala, že NESMÍ dětem prolízat kvůli vším hlavu. Nejsou zdravotníci, aby mohli s dítětem manipulovat jinak, než pedagogicky, případně poskytnout první pomoc, v přípědě potřeby, k čemuž prolízání hlavy kvůli vším opravdu nepatří. Takže máš možnost si na ně zadupat a pohrozit stížností zřizovateli. Takže jako první krok, bych chtěla mluvit přímo s ředitelkou a slušně, ale rázně jí sdělila, že dceři nevyhovuje věkový průměr třídy, zda s tím lze něco dělat a pak že si chceš stěžovat na chování personálu a jestli si máš tedy stěžovat oficiálně…a uvidíš,no… :nevim:

sediza
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 31.10.18 13:27

Nechte si potvrdit od lékařky, že dcera vši nemá. S potvrzením jí dejte normálně do školky. Jinak bych si zařídila, aby dcera chodila do skupiny, kde jsou starší děti- je tam taková (vyšší třída?) Pokud ne, dala bych dceru do jiné státní školky. A snažila bych se jí hodně namotivovat, že tam určitě bude mít fajn kamarády, nové hračky atd. atd.S babičkou být může, ale v tomto věku už děti kolektiv potřebují. Jde o to, že pokud vy ty vši opravdu máte a jen je nevidíte, chápu, že se Vás učitelky snaží zbavit. Pokud vši nemáte, štve je něco jiného, možná to, že dcera tam brečí a chtějí mít klid - nevím. To vědí jen ony. Sedla bych si s ředitelkou - domluvila schůzku bez přítomnosti dítěte a v klidu si o tom pohovořila. Obě byste měly navrhnout, jak si představujete lepší adaptaci dcery na prostředí školky.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 31.10.18 13:27

Do takové školky bych ji nedávala, jiná poblíž není? Třídu pro starší tam nevedou?

anupati
Kelišová 5964 příspěvků 5 inzerátů 31.10.18 13:32

Jo, tak jsem to dočetla. Ty už jsi s ředitelkou mluvila a ona takhle? Tak to je mazec. Škoda, že jsi se nechala. Takže už z principu bych na ní nastoupila, že si budu stěžovat zřizovateli. Že jsou těžce neprofesionální. U nás neexisutje, aby učitelka nešla při příchodu dítě přivítat, plačící vyloženě převzít. A že se dcera vzteká nebo něco nejí, tak to by jaxi neřešily nic jinýho s rodičema…prostě záminky. A podle reakce bych zvážila stáhnutí a následné ofiko podání stížnosti, protože kdy si zase vyberou další oběť?

růžový achát
Závislačka 4684 příspěvků 31.10.18 13:44

Stěžovala bych si u zřizovatele školky.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 31.10.18 13:45

Poohlídla bych se po jiné školce.Doma bych ji nenechávala, dítě potřebuje kamarády, kolektiv. Dcera je jedináček?
Jinak bych si ještě dnes zašla pro potvrzení k doktorce, že dcera vši nemá, donesla to školky a oznámila jim, že dceru dám jinam.

terien
Echt Kelišová 8024 příspěvků 31.10.18 13:46

Ty už jsi to tu řešila ne? Nějak nevidím zásadní rozdíl mezi 3,5 letym dítětem a 4 letym, aby spolu nemohly být ve třídě. Taky se mi nechce věřit, že by učitelky opakovaně poukazovaly na zavšivené dítě, které žádnou veš nemá, to se přece dá velice lehce dokázat. Pravda bude asi někde uprostřed že. Každopádně bych z této školky dceru odhlásila, evidentně jste si nesedli a jsou to zbytečné nervy pro obě strany.

cecetka
Kelišová 7339 příspěvků 31.10.18 13:50

Ty jo, chudak holcicka :?

růžový achát
Závislačka 4684 příspěvků 31.10.18 13:53
@terien píše:
Ty už jsi to tu řešila ne? Nějak nevidím zásadní rozdíl mezi 3,5 letym dítětem a 4 letym, aby spolu nemohly být ve třídě. Taky se mi nechce věřit, že by učitelky opakovaně poukazovaly na zavšivené dítě, které žádnou veš nemá, to se přece dá velice lehce dokázat. Pravda bude asi někde uprostřed že. Každopádně bych z této školky dceru odhlásila, evidentně jste si nesedli a jsou to zbytečné nervy pro obě strany.

Muj syn měl v jedne pražské školce takove čarodejnice, že ma z nich dodnes trauma a zomu je 13 … ja tomu věřim.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 31.10.18 14:00

Zajimala by me vypoved i z druhe strany. Mama uci ve skolce a co od ni obcas slysim, ze si rodice dovoli, je az neuveritelne. Tim to nemyslim jako utok proti tobe. Stezuji si i ostatni rodice?

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 31.10.18 14:01

Hrůza!! 8o takovéhle jednání ze strany učitelek je velice neprofesionální, takže za prvé: učitelky NESMÍ prohlížet dětem hlavy. Za druhé: nechte si vystavit potvrzení od lékaře, že dcera vši nemá a smí do kolektivu dětí. Za třetí: došla bych za ředitelkou a zkusila si domluvit, zda by nemohly dceru přesunout do oddělení ke starším dětem? Nejen, že je největší mezi nejmladšími, ale evidentně jste si tam nesedly ani moc lidsky, klidně bych ředitelce řekla, jak se učitelky chovají, že se ti to nelíbí.. pokud by nešlo, zvažovala bych změnu školky. V blízkosti jiná není? Ve čtyřech letech už není tak malá, aby měla chodit do školky s odporem, naopak. Takto staré dítě většinou sociální kontakt s vrstevníky vyhledává a je žádoucí. Byla by škoda s tím nic nedělat nebo to zbytečně prodlužovat a zadělávat pak na nějaký blok. Držím palce :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >