Stáhnout na čas ze školky při narození miminka?

196
20.1.09 21:12

Stáhnout na čas ze školky při narození miminka?

Hezký večer,

mám dotaz na maminky, kterým se narodilo dítko v době, kdy starší chodilo (chodily) do školky. Zejména pokud chodilo prvním rokem, kdy nejvíc stonají.
Stáhli jste děti nějaký čas před narozením sourozence a pak i po narození ze školky? Kvůli nemocem, zažití režimu atd.?

díky za vaše zkušenosti !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2047
20.1.09 21:34

Ahoj, zatím jsem je teda nestáhla, ale zvažuju to. Jsme neustále nemocný. Jeden týden jsou ve školce a další dva týdny doma. Pak to chytí mimčo a pak já. Je to hrozný kolotoč a už na to nemam nervy. Vrátim je tam na jaře. Není dobrý pro tak malé miminko, aby bylo neustále nemocný. A to ho izoluji od dětí jak jen to jde a stejně mi to je prd platný :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
20.1.09 21:34

Ahoj,

pokud je mimčo kojený, mělo by první půl rok mít protilátky od Tebe, takže by stonat nemuselo vůbec i přes školku. Problém nastává spíš pak - u nás to bohužel platilo beze zbytku. Ad režim - u nás vodí ráno manžel, takže pro mě bylo mnohem pohodlnější mít dopoledno jen mimčo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
20.1.09 21:46

ahoj Adélo,
když se nám narodila dcerka, byly synovi přesně 3 roky a pár dnů po narození začínal předškolní docházku. Ani jsem neuvažovala o tom, že bych to měla opozdit, naopak myslím, že režim jsme si tím pádem vytvořili o to lépe - já byla klidnější, že mi malý čertík nevisí pořád nad miminkem a mám čas si všechno udělat, syn zase netrpěl nedostatkem pozornosti - ve školce si vyhrál a doma jsem se mu pak věnovala s větší pečlivostí ( aby se necítil opomíjený kvůli miminku). Choroby jsou sice možnou hrozbou, ale jde o to jim spíše předbíhat - pokud se do školky dostane něco, poprosit učitelky, aby to sdělily včas kvůli miminku, nechat starší dítě pár dnů doma, než přejde epidemie. Já vím, lehce se to říká, hůře uskutečňuje. Tak hlavně žádné nemoci!
Maggie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
20.1.09 21:57

No já spíš zvažuju, že si je nechám doma kvůli aklimatizaci na novou rodinou situaci, ale tak max. týden 14 dní. Pak honem honem do normálních kolejí, už se těším, jak budu samam doma jen s mimískem, to bude oáza…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
20.1.09 22:10

Jinak musí dodat, že kojím a stejně to mimčo chytí. Ale zase je brzy zdravý, než starší sourozenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20193
21.1.09 09:04

nepíšu teda z vlastní zkušenosti ale sestra porodila v září, kdy její 3letý syn začal akorát chodit do školky. Docházku do školky nepřerušili a bylo to v pohodě. Je pravda, že obvykle vodí synka do školky švagr, takže sestra mohla být nerušeně doma a pak ho odpoledne vyzvedla a šli procházkou domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.1.09 11:29

Bára první - loňský rok, prakticky promarodila. Takže jak to šlo, ve školce byla. Původně jsem si jí htěla kvůli zdraví nechat doma dřív, ale bylo to dost o nervíky:D Takže ze školky jsem jí stáhla pár dní před porodem (dochodila týden a středu na to jsem porodila). Důvod byl ale hlavně ten, že jsem už nebyla schopná ráno vstávat a sedat do auta a vozit jí tam, byla zima, na chodnících led - nic moc pro mě. A na 12hodinu se táhnout zpátky.

Doma měla zůstat 3-4 týdny, nakonec se to kvůli nemoci odložilo do konce šestinedělí )ale ono to tak vyšlo). Pak marodila stále. Mladší taky, ale ne od ní, alébrž klidně i začala sama a pak lehla Bára.

No a od září mi marodí jen mladší. Momentálně mám doma Báru víc kvůi Anetě, aby něco nepřitáhla, bo nám už hoří u zadku poslední termín očkování hexy a všichni marodíme. Tak budu ráda, když zvládnem být zdraví ad oočkujem (termín opravdu hoří, bo je to už 6m od poslední dávky). Pak tam mastí zpátky.

Obě maj sníženou imunitu (ačkoliv Bára je teĎ nemocná poprvé od září).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.09 11:30

Ahoj, když nastoupil starší syn v září do školky, měl 3r a 4m a mimísek půl roku. S nástupem plískanic nám vždycky domů přinesl rýmu, ze které byl za pár dní fit, ale mladší to většinou chytil (je stále kojen, téměr bez příkrmů) a já jsem ho musela pak trápit neustálým odsáváním a to mi už rvalo srdce. Jednou mu dokonce píchali obě ouška. Tak jsme se na školku vykašlali, dám tam syna až na jaře. Teď jdeme dopoledne na procházku i s mimčem a většinou potkáme děti ze školičky na procházce (jsme na vesnici), tak se s nima syn proběhne a pohraje si (protože děti má rád) a žádnej bacil si domů neneseme. Je to sice pohodlnější mít dopoledne jen mimčo, ale u nás tři dny ve školce vžycky znamenaly tři týdny rekonvalescence. Tak ať jste zdraví. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
2390
21.1.09 12:07

Tak u nás starší začal chodit do školky když malé bylo měsíc,samozžejmě přitáhl domů nemoci a malá to vždy chytla.U ní se to projevilo vždy o den,nebo dva dřív než u staršího,ale dr. říkala,že se to u malých projeví vždy o něco dřív.Rozálce už dvakrát píchali obě uši(jsou jí teprve čtyři měsíce) a to je plně kojená.Takže jsem také Ondru stáhla ze školky a nastoupí až na jaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
21.1.09 13:09

souhlasím s Maggie, nevynechavala bych skolku. Ve skolce se mu venují, kdyz by byl doma furt by ho zlobil a ja bych byla akorat jeste vic nervni nez v sestinedeli je vubec mozny.
stihla bych uklidit a uvarit, atd …
a pak odpo jit pro nej prochazkou a povidat si zazitky ze skolky, proste takova idylka. Kdyby byl doma a ja se musela starat o brecici mimi tak by tam se mnou nebyl spokojeny a byl by zlobivy…
to je muj nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
21.1.09 13:12

a ty nemoci … tak my jsme zatim nebyli od zari nemocny … a tak ani ten mladsi nic nechytil.
Asi je to o imunite … jsem rada ze jsme zdravý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.1.09 13:15

Tak jako kdyby to bylo pro mě jednoduché logisticky (školka u nás není a manžel jezdí v sezoně do práce velmi brzy), tak by Bára byla chodila hned. Já si totiž myslim, že je sice hezký že si dítko musí zvyknout na novou situaci, ale to taky pak může znamenat, že si zvykne, že je doma a proč najednou zas do školky.

Proto jsem Báru dala v těch 3 letech do školky hned.

No ak dyž pak šla po porodu, sama se rozhodla, že tam bude i spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
21.1.09 23:32

Syn chodil po narození brášky do školky normálně, nestahovala jsem ho. Ba právě jsem chtěla, aby chodil, aby bylo jasné, že narozením brášky se nic nemění, je nás sice o jednoho víc, ale vše poběží stejně. Navíc je takový, že kdyby viděl, že občas se dá do školky i nejít, tak by mu to nabouralo režim a někdy by smlouval, že zůstane doma, třeba když se mu nebude ráno chtít vstávat. Ráno ho vodil manžel a odpoledne jsem vyzvedávala já a spojili jsme to s procházkou.
Ale je pravda, že syn má dobrou imunitu a nemocný moc nebývá. Kdyby byl pořád na hromadě, tak bych ho do školky asi taky nedávala.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama