Stáhnout žádost o adopci nebo nechat i když chceme zase do IVF?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.5.22 05:08

Stáhnout žádost o adopci nebo nechat i když chceme zase do IVF?

Ahoj, přes 4 roky se snažíme o miminko v době kdy jsem byla už úplně zoufalá a na dně jsme si podali žádost o adopci, MUDr. Machač nám teď ale dal další naději na vlastní dítě a co si budeme povídat, každá bysme si to přála. Jenže on tvrdí, že to určitě půjde, ale nám už IVF předtím nevyšlo a embrya se nechytaly, možná to bylo i stresem nevím, ale teď přemýšlím, jestli by nebylo lepší upřímně na kraji říct, že se ještě budeme zkoušet snažit, ať nám tu žádost pozastaví, než čekat kdy se ozvou a pak třeba říct, že vlastně miminko teď převzít nechceme. Zase se bojím, kdybysme pak chtěli žádost obnovit, aby si neřekli, že už nám to znova neschválí a tak mě zajímají názory ostatních co by dělali, i když vím, že rozhodnout se musíme sami, ale tady holky vždy pomohly ujasnit si v hlavě to, co zrovna řeším, děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21835
20.5.22 05:20

Zadost ponechat bezet dal :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 05:33
@cecetka píše:
Zadost ponechat bezet dal :hug:

A co byste pak řekla, kdyby se třeba ozvali, že mají miminko a vy byste byla uprostřed léčby, ale nevěděla, jestli se podaří? Vím, že je teď asi předčasné to řešit ale i tak, radši jsem připravena na všechny možnosti. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
22949
20.5.22 05:51
@Anonymní píše:
A co byste pak řekla, kdyby se třeba ozvali, že mají miminko a vy byste byla uprostřed léčby, ale nevěděla, jestli se podaří? Vím, že je teď asi předčasné to řešit ale i tak, radši jsem připravena na všechny možnosti. :srdce:

a to se vylučuje? podstupovat léčbu a mít naději na dítě s adopcí? Přinejhorším by jste měli dítka dvě. V druhém případě by se taky mohlo stát, že žádost stáhneš a léčba bohužel nevyjde a nebudeš mít nic :think: Která varianta je pro tebe snesitelnější? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43118
20.5.22 06:33
@Anonymní píše:
Ahoj, přes 4 roky se snažíme o miminko v době kdy jsem byla už úplně zoufalá a na dně jsme si podali žádost o adopci, MUDr. Machač nám teď ale dal další naději na vlastní dítě a co si budeme povídat, každá bysme si to přála. Jenže on tvrdí, že to určitě půjde, ale nám už IVF předtím nevyšlo a embrya se nechytaly, možná to bylo i stresem nevím, ale teď přemýšlím, jestli by nebylo lepší upřímně na kraji říct, že se ještě budeme zkoušet snažit, ať nám tu žádost pozastaví, než čekat kdy se ozvou a pak třeba říct, že vlastně miminko teď převzít nechceme. Zase se bojím, kdybysme pak chtěli žádost obnovit, aby si neřekli, že už nám to znova neschválí a tak mě zajímají názory ostatních co by dělali, i když vím, že rozhodnout se musíme sami, ale tady holky vždy pomohly ujasnit si v hlavě to, co zrovna řeším, děkuji :srdce:

Nechala bych to běžet, pokud jste se už jednou rozhodli, že adopce je pro vás. Jinak budete působit dost nevěrohodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11762
20.5.22 07:09

A co bys udělala, kdybys byla v procesu ivf, přidělil by vám dítě k adopci a ty jsi pak otěhotněla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16485
20.5.22 07:39

Pokud má být adoptované dítě jenom náplastí na to, že nemůžeš mít vlastní, tak se na adopci vykašli úplně. Divím se, že jste procesem prošli.

Já osobně bych se spíš připravila na variantu, že by mohli vyjít obě možnosti a děti by mohly být dvě. To by přeci bylo krásné, nemyslíš? O dítě očividně hodně stojíš, chápu, že motivací k adopci je u spousty párů nemožnost mít vlastní dítě. Ale kvůli jiskřičce naděje si můžeš zabouchnout dveře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
20.5.22 07:54

A když by se ozvali, že pro vás mají miminko, bylo by tak špatné mít případně děti dvě? A navíc, pokud byste už jedno dítě měli a stále chtěli zkoušet i „biologicky své“ dítě.. nebyla bys pak méně ve stresu? Když už byste jedno dítě měli? :)
Znám takový pár, který se snažil deset let, pak vyšla adopce a ona do roka od adopce přirozeně otěhotněla. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.22 07:58

Znám jeden manželský pár, který se léta snažil o dítě a nic. Podali si žádost o adpoci a když si domů přinesli adoptované miminko, paní zjistila, že je těhotná. Byl to pro ně šok, děti jsou tak necelý rok od sebe, ale jsou moc šťastní za to, že mají dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10428
20.5.22 08:04
@Anonymní píše:
A co byste pak řekla, kdyby se třeba ozvali, že mají miminko a vy byste byla uprostřed léčby, ale nevěděla, jestli se podaří? Vím, že je teď asi předčasné to řešit ale i tak, radši jsem připravena na všechny možnosti. :srdce:

To nejhorší, co se ti může stát - budeš mít miminka dvě. Tragedie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9185
20.5.22 08:21
@Michelle_M píše:
To nejhorší, co se ti může stát - budeš mít miminka dvě. Tragedie?
;) nejhorší, co se může stát je, že žádost stáhne a IVF nevyjde
jen blázen by stahoval žádost o adopci v tak nejisté situaci..
i kdyby byly děti dvě, pořád lepší, jak žádné…
navíc Nikdy nevíš - i když otěhotníš, jaký to vůbec bude mít výsledek..
takže s námi v adopčním kurzu byla taky těhotná paní ;) prostě během adopčního procesu přirozeně po x letech otěhotněla.. a byla šťastná
ono stejně než dojde na „přidělení“ bílého zdravého mimina, tak to trvá i tři roky..

a kdybys náhodou dítě mezitím porodila, oni stejně váš adopční požadavek upraví a „posunou vás dolů“, protože přednost by měli (až na vyjímky) úplně bezdětní rodiče..

takže prosím tě NIC neruš a nech to na osudu, nech běžet obě varianty.. vím, o čem mluvím… :kytka:

PS : my žádost podávali v době, kdy jsem měla před třetím (a posledním) cyklem IVF a i proto jsem se psychicky po všech těch letech konečně srovnala a nebrala to ivf už tak strašně tragicky a vážně, prostě jsem věděla, že dítě mít budeme, ať tak či tak..
extrémně moc mi ta myšlenka pomohla ve všem dalším, jak v další hormonální stimulaci, kterou jsem vždy dost špatně nesla, tak v celkovém fungování a obnovení životního optimismu, který jsem v té době už měla v mínusových hodnotách..
takže vem i tohle v potaz…i díky tomu, že budeš kvůli podání žádosti o adopci takto „v klidu“ se vám třeba ivf může povést..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1496
20.5.22 08:59

Cekala bych, ze se tenhle scenar resi uz pri pohovoru o adopci, takze jste si rekli predem, co byste delali. :think:
Dokud neporodis, nemas jistotu, takze bych nic nezastavovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
20.5.22 09:30

Může se ti stát, že IVF nevyjde. Adoptujete si dítě. A pak otěhotníš přirozeně. Co potom? Jestli jste otevření tomu, mít rádi adoptivní dítě i tehdy, když byste měli vlastní, tak žádost nestahuj. Jestli máš pocit, že to adoptivní pro tebe ztratí cenu a budeš mít raději to vlastní, tak žádost stáhni a další už nepodávej. I při normálním otěhotnění můžeš mít jako prvorodička dvojčata a člověk se s tím musí nějak popasovat, ačkoli by si raději užíval jen jednoho. Dá se to zvládnout krásně, pokud člověk chce. Tak doma proberte, jak to máte. Podle toho se rozhodněte. Těch případů, kdy se člověk stane adoptivním rodičem a pak otěhotní přirozeně i v naprosto beznadějných případech, je opravdu nezanedbatelné množství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3710
20.5.22 10:42

Kamarádka adoptovala miminko, asi po 10 letech snažení. Do roka otěhotněla :hug: A mají dvě krásné děti, sourozence. Nikdo by nepoznal rozdíl, milují je stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat