Stáhnutí mezer mezi zuby? Po extrakci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:32
Stáhnutí mezer mezi zuby? Po extrakci

Ahoj
Mám otázku zda se po extrakci zubů stáhne trošku mezera.
Necelý měsíc po extrakci šestky dole
A je strašná mezera mezi 5-7 ckou.
Zda se to trošku stáhne k sobě.

Reakce:
rubeola
Stálice 69 příspěvků 04.12.18 16:05

Zuby se budou postupně do mezery sklánět, ale nikdy tu mezeru nevyplní. Spíš je lepší to definitivně vyřešit můstkem, implantátem nebo snímací náhradou. Záleží kolik vám je a jak je na tom celý chrup :)

paandatko
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 4 inzeráty 04.12.18 16:07

Ja mela mezeru 3 roky a nic se nezmenilo. Ted tam mam novy zub. Spis se casem, nevim jak dlouho, zacnou bocni zuby do mezery naklanet a pokud chybi dolni 6, tak horni nema protiskus, tak se zacne vysouvat. Mamka prisla o 5,6, dr. ji rikala, ze se to neposune a jak se to posunovalo, ma i krivou pusu. :-(

Mičule
Kelišová 5708 příspěvků 04.12.18 18:09
@Anonymní píše:
Ahoj
Mám otázku zda se po extrakci zubů stáhne trošku mezera.
Necelý měsíc po extrakci šestky dole
A je strašná mezera mezi 5-7 ckou.
Zda se to trošku stáhne k sobě.

To jsou dotazy. Po extrakci tam má byt co nejdříve náhrada. Jak bylo již výše napsáno, tak po delší době se tam opravdu mohou vedlejší zuby sklonit, horní sestoupí níž a ve výsledku může tvořit překažku ve volné artikulaci (pohyby do stran a dopředu a dozadu při rozmělňivání potravy). Nejjlevnější varianta náhrady je vždy na pojišťovnu. Tj. Celokovový můstek, doplatíte si max. Par des8tek korun za kov, případně je možnost si nechat udělat snímací provizorium bez obrušování vedlejších zubů. A došetřit např. Na implantát. Nebo keramický můstek. Takto to určitě nenechavejte. Pacient který si přijde pro nahradu po x měsících nebo letech je pro mě noční můrou. Jsem zubní technik.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 01:00

@Mičule ted nevím přesně jak to je jestli můstek nebo korunka ale ze se neco uchycuje na zdravě zuby kolem ti právě nechci

Mičule
Kelišová 5708 příspěvků 05.12.18 10:35
@Anonymní píše:
@Mičule ted nevím přesně jak to je jestli můstek nebo korunka ale ze se neco uchycuje na zdravě zuby kolem ti právě nechci

Pokud jsou vedlejší zuby zdravé, tak to chápu, a implantát je vždy tou nejlepší variantou. Ale drahou. (Tak 25tis. ) Proto píšu, lze si nehat vyrobit snímací- rozuměj vytahovací - náhradu. Než si našetříte. Něco jako pidi protézu, jak ji jistě znáte. Jde právě o to, aby se ty zuby do té mezery nesesunuly. Jinak je pak další ošetření komplikované, někdy i nemožné bez ortodontické léčby. (Klidně i 40tis).
Každý chybějící zub se musí nahradit. Znám dost lidí, co chodili " s dírou" a „nic se jim s tím nestalo“ jak říkali. Některým opravdu ne. Ale pak znám taky x případů, kde došlo k fatálním problémům (jednalo se už tedy o víc zubů) u mladých lidí a měli celý skus na … Vidět krasnou 30letou ženu, která z profilu má „bradu u nosu“… vypadala jak stařena. No hrozné. Nechci strašit. Jde mi o to vam vysvětlit, že teď řešíte problém malý, za chvíli by mohl být daleko větší.
Investovat peníze do zubu je smysluplné. Úzce to souvisí i se zdravím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:17

Já jsem se po ztrátě šestky dole taky vyhýbala můstku - nemám sice zuby nijak posunuty (u zubaře jsem byla minulý týden, zub je pryč rok), ale mezera se nestáhla a horní zuby se trochu vysunují, protože nemají zespod oporu. Na jaře si nechám udělat keramický můstek - cca 7tis. Nemám na to, ale nějak to poskládám…musím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >