Stáhnutí výpovědi, nenastoupení do nového zaměstnání

Anonymní
9.9.18 12:24

Stáhnutí výpovědi, nenastoupení do nového zaměstnání

Zdravím,
v létě jsem vyhrála výběrové řízení do nové práce a dala výpověď ve stávající. Ještě jsem ve výpovědní lhůtě a novou smlouvu jsem nepodepsala…
Nicméně se mi znovu objevila úzkostná porucha, se kterou jsem se kdysi léčila a nedokážu nastoupit do nového, jsem ráda, že jakž takž funguju :? :,(
Chtěla bych stáhnout výpověď ze zdravotních důvodů a stejně tak to oznámit v budoucím zaměstnání, ale hrozně se bojím reakcí, popř. že nebudou tento důvod akceptovat (nechci sdělovat o jaké konkrétní zdravotní důvody jde). Máte nějaké návrhy, jak postupovat (ano vím, že můj zaměstnavatel nemusí akceptovat stáhnutí výpovědi, nicméně s vedoucím mám dobré vztahy (i když on není ten, kdo o tom rozhoduje).
Děkuji
Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Everyone
9.9.18 12:43

jít za vedoucím a říct mu to? :think:
Nicméně co mu chceš povědět jako důvod stažení výpovědi..

• Citovat
  • Nahlásit
355
9.9.18 13:09

Zkusila bych se zeptat, jestli je možné zrušit výpověď, za to nic nedáš. Jen bych ale nezminovala tu uzkostnou poruchu, spíš bych to svedla na unáhlené rozhodnutí, kdy jsem si vlastně uvědomila, že měnit práci nechci. Bude to možná vypadat divně nebo nedospěle, ale z mého pohledu líp, než pravý důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
9.9.18 13:12

No, příprav se na to, ze skoncis. Nikdo si nechce z firmy delat holubnik a milostive čekat jak se zaměstnanec zrovna vyspí a rozmysli :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
9.9.18 13:13

Já v bývalém zaměstnání stáhla výpověď jednou. Podávala jsem jí kvůli hrozným podmínkám na pracovišti, což jsem řešila i se svou nadřízenou, které to ale bylo lhostejné. Nakonec se díky přístupu ředitelky podmínky změnily, takže jsem později zašla přímo za ní s tím, že důvod mojí výpovědi nadále netrvá a ráda bych zůstala. Problém s tím neměla ani ona ani nikdo jiný, ohledně důvodu výpovědi jsem byla od začátku upřímná. Záleží jaké máte ve stávajícím zaměstnání vztahy, pokud dobré, tak si nemyslím že by se stažením výpovědi byl problém. A v „budoucí“ práci se asi nikdo divit nebude, dneska to tak že nenastoupí ač jsou na tom domluveni dělá překvapivě hodně lidí :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.18 13:29

@Alkata ty jsi se asi nikdy nelecila s psychickými potížemi, že?

• Citovat
  • Nahlásit
2102
9.9.18 13:31

Asi bych rekla, ze jsem si uvedomila, ze soucasna prace je lepsi. Pokud reknes ze zdravotnich duvodu, mohli by si myslet, ze jsi bud tehotna nebo nemocna a nechces do nove prace z duvodu ze planujes odchod na nemocenskou/materskou. To ti asi vypoved nestahnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
9.9.18 13:31
  1. dosavadní zaměstnavatel nemusí vyhovět, ani kdyby zaměstnanec měl milion důvodů, zkusit to ale můžete.
  2. dokud není podepsaná nová prac.smlouva, stačí jen sdělit, že nenastoupíte.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.18 13:47

Zapomněla jsem napsat, že s vedoucím problém není, už jsem s ním mluvila. Záleží ještě na vedení…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat