Reklama

Stáhnutí výpovědi, nenastoupení do nového zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 12:24
Stáhnutí výpovědi, nenastoupení do nového zaměstnání

Zdravím,
v létě jsem vyhrála výběrové řízení do nové práce a dala výpověď ve stávající. Ještě jsem ve výpovědní lhůtě a novou smlouvu jsem nepodepsala…
Nicméně se mi znovu objevila úzkostná porucha, se kterou jsem se kdysi léčila a nedokážu nastoupit do nového, jsem ráda, že jakž takž funguju :? :,(
Chtěla bych stáhnout výpověď ze zdravotních důvodů a stejně tak to oznámit v budoucím zaměstnání, ale hrozně se bojím reakcí, popř. že nebudou tento důvod akceptovat (nechci sdělovat o jaké konkrétní zdravotní důvody jde). Máte nějaké návrhy, jak postupovat (ano vím, že můj zaměstnavatel nemusí akceptovat stáhnutí výpovědi, nicméně s vedoucím mám dobré vztahy (i když on není ten, kdo o tom rozhoduje).
Děkuji
 Děkuju

Reklama

Reakce:

Everyone
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 09.09.18 12:43

jít za vedoucím a říct mu to? :think:
Nicméně co mu chceš povědět jako důvod stažení výpovědi..

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 09.09.18 13:09

Zkusila bych se zeptat, jestli je možné zrušit výpověď, za to nic nedáš. Jen bych ale nezminovala tu uzkostnou poruchu, spíš bych to svedla na unáhlené rozhodnutí, kdy jsem si vlastně uvědomila, že měnit práci nechci. Bude to možná vypadat divně nebo nedospěle, ale z mého pohledu líp, než pravý důvod.

Alkata
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 09.09.18 13:12

No, příprav se na to, ze skoncis. Nikdo si nechce z firmy delat holubnik a milostive čekat jak se zaměstnanec zrovna vyspí a rozmysli :think:

Uživatel je onlineSerpentini
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.09.18 13:13

Já v bývalém zaměstnání stáhla výpověď jednou. Podávala jsem jí kvůli hrozným podmínkám na pracovišti, což jsem řešila i se svou nadřízenou, které to ale bylo lhostejné. Nakonec se díky přístupu ředitelky podmínky změnily, takže jsem později zašla přímo za ní s tím, že důvod mojí výpovědi nadále netrvá a ráda bych zůstala. Problém s tím neměla ani ona ani nikdo jiný, ohledně důvodu výpovědi jsem byla od začátku upřímná. Záleží jaké máte ve stávajícím zaměstnání vztahy, pokud dobré, tak si nemyslím že by se stažením výpovědi byl problém. A v „budoucí“ práci se asi nikdo divit nebude, dneska to tak že nenastoupí ač jsou na tom domluveni dělá překvapivě hodně lidí :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 13:29

@Alkata ty jsi se asi nikdy nelecila s psychickými potížemi, že?

hani28
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 09.09.18 13:31

Asi bych rekla, ze jsem si uvedomila, ze soucasna prace je lepsi. Pokud reknes ze zdravotnich duvodu, mohli by si myslet, ze jsi bud tehotna nebo nemocna a nechces do nove prace z duvodu ze planujes odchod na nemocenskou/ma­terskou. To ti asi vypoved nestahnou.

Celeana
Stálice 81 příspěvků 09.09.18 13:31
  1. dosavadní zaměstnavatel nemusí vyhovět, ani kdyby zaměstnanec měl milion důvodů, zkusit to ale můžete.
  2. dokud není podepsaná nová prac.smlouva, stačí jen sdělit, že nenastoupíte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 13:47

Zapomněla jsem napsat, že s vedoucím problém není, už jsem s ním mluvila. Záleží ještě na vedení…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >