Stahujete děti ze školky kvůli nemocem,když máte tu možnost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.19 09:34

Stahujete děti ze školky kvůli nemocem,když máte tu možnost?

Maminky, hlavně co jste třeba na rodičovské s mladším nebo máte prostě možnost si dítě kdykoliv nechat doma, děláte to/má to smysl, že si dítě ze školky necháváte doma? Kdykoliv na školce visí leták s oznámením, že je v kolektivu nějaká často infekční nemoc, mám sto chutí dát u dveří otočku. Pak si zase říkám, má to cenu? Nechci hysterčit, ale nemocí už jsme si užili a docela se děsím nadcházející sezony. Já jsem právě ještě doma s mladší, takže v tomto ohledu problém není. Starší bude předškolák až příští rok.Na školce občas visí že tam něco řádí, momentálně 7 nemoc, což je prý taky libůstka a já pak mám akorát nervy z toho, kdy to propukne u nás. Jasně, od všeho ho uchránit nemohu, ale druhou stranou mě hlodá, když jsem doma, mohu ho ochránit aspoň částečně. Jasně že to může chytit kdekoliv ale jakmile je to tam napsané, mám vždy sto chutí ho tam nedávat. Co myslíte, má tohle stahování cenu nebo jak to máte vy? Děkuji za názory. Prosím anonym, chodí sem hodně známých i ze školky, děkuji za pochopení

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28199
19.11.19 09:37

Ne, nikdy. Jestli tam ta nemoc je tak už by ji stejně chytil. Kupodivu kromě noha ruka pusa nemoci jsme nikdy nic neměli a nějak enormně doma taky nemocná nebyla, jen nějaké rýmy v zimě a chřipku chytila na prázdninách u babičky :nevim:

Příspěvek upraven 19.11.19 v 09:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
19.11.19 09:38

Tuhle možnost nemám, ale kdybych měla, tak ano kvůli 7.nemoci nechám třeba týden doma. Stejně tak kvůli vším, kdybych měla dlouhovlasou kudrnatou holčičku. Ale kvůli neštovicím zase třeba ne, ty bych chtěla, ať si děti prodělají v dětství.
Jinak mě tohle fascinuje, moje děti chodí do školky už 4.rokem a jediné, co nám tam za ty roky takhle „řádilo“, byly právě loni neštovice, jinak nikdy nic co by nám učitelky oznamovaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
19.11.19 09:38

Kdybych to delala tak ve skolce neni nikdy. Takze ne nedelam. Navic deti jsou nejvic infekcni PRED vpuknutim nemoci, takze jeste pred tim oznamenim na nastence. Pak uz je to vlastne jedno.

Jedine bych to udelala kdyby nas cekala dovolena/operace nebo tak. To jo preventivne. Ale i tak je nejvetsi semeniste bacilu mhd…takze je to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
19.11.19 09:39

Ne. Mam tri deti a u kazdeho neco radi. To bych byla doma neustale.
Udelala jsem to mozna jednou, kdyz jsme syna z neceho vypiplali a za dva dny jsme meli odjizdet na jarni prazdniny, tak jsem si ho ty dva dny nechala jeste doma. Ale to jsem byla jeste na rodicovske.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28733
19.11.19 09:40

Ne nemá to cenu, stejně se nakazí dřív než ta nemoc propukne a někdo to oznámí :nevim: u nás teď jede ruka, noha, pusa a starsi už to dones ze školky :roll: tak se modlím ať to neprenese na menšího (i když si teda moc neděje nedělám)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 09:40

@Popokatepetla tak buď to tam nemáte nebo to prostě neoznamují, zase co oči nevidí, to srdce nebolí že…u nás pořád něco visí(vši, roupi, impetigo,7 nemoc…)zajímavé, že neštovice tam nekdy nebyly a přitom jsem se pak dověděla že jim tam řádily půl roku od zimy, my je pak chytli na konci šk. roku :D což mi samo nevadilo, mají je za sebou

• Citovat
  • Nahlásit
864
19.11.19 09:41

My mame ted triletaka, co začal čerstve chodit do školky a doma trimesicniho. Pokud tam bude vyset podobné oznámení, otocku udelam a malyho si nechám doma. Nevidím důvod, proč bysme meli zbytečně chytat nemoci, které nemusíme. Proto tam to oznámení dávají, předpokládám, aby varovali rodiče, že je tu ta možnost. Kdybych pracovala, tak to je pak o něčem jinem.

Příspěvek upraven 19.11.19 v 09:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25740
19.11.19 09:42

Jsem ochotná dítě nechat doma třeba kvůli spálové angíně, ale ne kvůli nějaké nemoci na kterou pak získá doživotní imunitu. Dítě potřebuje imunitní systém trénovat, jinak mu hrozí, že se zvrhne v alergie a autoimunitní nemoci. Navíc pokud máš doma menší dítě, trénuje si zároveň imunitu i to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28733
19.11.19 09:45

@Zoui to oznámení už je spíš jenom takový upozornění, co člověk může čekat že u dítěte propukne :D pokud už je několik dětí, co maj nemoc rozjetou, tak to znamená že už přišla s infekčním dítětem do styku minimálně celá třída, infekční nemoci jsou většinou nejvíc infekční před propuknutim příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
19.11.19 09:48
@Anonymní píše:
@Popokatepetla tak buď to tam nemáte nebo to prostě neoznamují, zase co oči nevidí, to srdce nebolí že…u nás pořád něco visí(vši, roupi, impetigo,7 nemoc…)zajímavé, že neštovice tam nekdy nebyly a přitom jsem se pak dověděla že jim tam řádily půl roku od zimy, my je pak chytli na konci šk. roku :D což mi samo nevadilo, mají je za sebou

No děti ze školky nikdy žádnou z těhlech infekčních nemocí nepřinesli a i se s většinou rodičů znám (jsme menší vesnická školka), takže tohle by se rozkřiklo. :nevim: možná jsme prostě měli jen štěstí no :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35372
19.11.19 09:53

Ne, nikdy jsem nestahovala i když jsem mohla. Dcera skoro nic ani nenosila, ani neštovice ve školce nechytla a ze tam radily každý rok. Prinesla je až v 1. třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
19.11.19 09:56

Tak jsem asi jedina, ale já jo. Zatím teda stále chodím do prace. Ale u starší jsem směňovala (nejdřív na polovicni),teď mám také poloviční a vždy když mám volno, tak byly, jsou doma. Respektive teď jen mladší, starší uz je ve škole. Oba to miluji a věřím že i díky tomu školku zvládají bez pláče skvělé. Až budu doma s miminkem, tak také syn denně chodit nebude a při infekčních nemocech bude doma. pokud to půjde, tak i třetí nebude chodit denne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12229

Tak mladší syn je od roka v jeslích a během roku, co tam chodí, se jim tam veselé střídá spálová angína, 7. Nemoc, zánět spojivek a moučnivka. Sedmou nemoc mi domů přinesl hned po porodu mladší dcery, takže jsem lítala od novorozeněte k němu, protože plakal za mámou. Sama jsem k tomu měla angínu a čtyřicítky. Nestahuji, posiluji mu imunitu a letos kromě rýmy ještě neměl nic. Byl by doma opravdu pořád. A navíc si myslím, že než to ve školce vyvěsí, už to mezi dětmi vesele řádí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5777

U nás ve školce většinou žádná oznámení nebývají. Jedině ty vši, ty bývají často a ty oznamují. Ale spálovou angínu, neštovice a podobně nikdo neoznamuje, zrovna ta spálová angína tam byla vloni na jaře dost. Děti zatím ničím neonemocněli, ale nemoc ruka noha pusa jsem dostala já. Co se týče stahování dětí ze školky, tak tu možnost nemám, kdybych měla tak bych stáhla jedině v případě, že bych měla doma malé miminko a nebo pokud by dítě mělo nějaký zdravotní problém, případně v plánu nějakou operaci…Jinak bych neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat