Stále častější noční krmení - dát příkrm či UM? 5 měsíc

3.2.20 10:03

Stále častější noční krmení - dát příkrm? UM? 5 Měs

Ahoj, chtěla bych se zeptat, naší holčičce je 5 a půl měsíce. Ve 3 měsících mi prospala celou noc, potom se postupně začala budit jednou v noci na kojení, dvakrát.. A teď krmíme přesně na minuty každé tři hodiny celou noc, a je to opravdu hladem, protože je na ni vidět, že chce spát, a vysaje ze mě vždycky všechno mléko. Tak se mi nabízí otázka, začít už dříve s příkrmy? Ale vyřeší to její problém? Říká se, že je to ze začátku jen o testování potravin a to dítě toho moc nesní. A nebo dát na noc umělé mléko, které je sytější než to moje, ale zase tím půjde do háje moc tvorba mléka? Co byste udělali vy? Mockrát děkuji za rady :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2412
3.2.20 10:07

UM bych nedavala. Prikrmy už klidně můžeš. Teď se doporučuje od ukoncenyho 4 měsíce i u plně kojenych děti. Ale každý 3 hodiny je ještě dobrý. Uvidíš jestli to pomůže u dětí se spánek mění každou chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 10:09

UM nedávej! Můj syn pije od pěti měsíců v noci i co dvě hodiny, to je úplně normální. S příkrmem klidně začít můžeš, pokud vypadá, že by si dala, když jíte vy, ale oprvadu zpočátku toho sní málo, a navíc v poledne, takže noční kojení to rozhodně neovlivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3431
3.2.20 10:16

Jsme na tom podobně, mám skoro půlroční holku, co se celý den i noc koji po 2 hodinach. Do toho má uz 2 přikrmy, zeleninu na oběd a kaši na večeři, ale nepomohlo to nijak. Ona stejně vždy do hodiny po tom jídle chce prso. UM jsem na noc nezkoušela, já jsem vždycky ráda, že aspoň chvíli spí, takže ji dám to prso, ať je klid, ale stejně to asi budu muset nějak vyřešit, protože ona sama vypadá, že se prsa nevzdá nikdy :) bohužel tedy neporadím, jen soucitim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 10:37

Děkuju, ja doufala za nějaký zázračný návod ale on asi neexistuje :D :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
3.2.20 10:49

@VlkVeva Je to úplně normální, ten spanek se bude měnit ještě několikrát a jak roste, tak chce taky více jist. Co 3 hodiny je ještě dobrý :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
3.2.20 10:49

Pokud je v pořádku váha vydržela bych. Dcera se od šestinedělí budila jen na jedno kojení a od spurtu který měla ve 3mesicich se budí co dvě hodiny.(uz měsíc a půl). Už sem si docela zvyklá, ale chodím spát s ní v 8hodin večer, abych byla přes den použitelná i pro staršího syna.Ale samozřejmě je to na tobě. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
3.2.20 10:53

Mám 9měsíční. Do 5 měsíců spala celou noc. Teď 2apůl měsíce v noci chce prso snad každou hodinu. :think: Tak spím s ní v posteli. A to baští celý den jídlo (celý banán, velká presnidavka, brambor se zeleninou a masem, jogurty, husté zeleninové polévky atd) a má k tomu i prso. Já to přičítám růstu zoubků :nevim:. U malého jsem to takhle extrémně neměla. Snad se to brzy vrátí do normálního stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
3.2.20 10:54

Já bych být tebou zkusila dát Nutrilon. Moje malá se taky v půl roce budila hladová, tak jsme zavedli UM a bylo po hladu. Fanatické zastánkyně kojení neposlouchej a řiď se svými pocity :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12260
3.2.20 11:00

@VlkVeva je to normální, kojila jsem 2 děti přez 2 roky a budily se několikrát za noc, ať byly najedene nebo ne.Obe holky jsem měla u sebe v posteli, nemusela jsem vstávat.
Někdy jsem kojila 2×, ale i 6-10× :nevim:
A všechny mé kamarádky co koji, to mají podobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 11:02
@monzaj píše:
Pokud je v pořádku váha vydržela bych. Dcera se od šestinedělí budila jen na jedno kojení a od spurtu který měla ve 3mesicich se budí co dvě hodiny.(uz měsíc a půl). Už sem si docela zvyklá, ale chodím spát s ní v 8hodin večer, abych byla přes den použitelná i pro staršího syna.Ale samozřejmě je to na tobě. ;)

Nám to přesně taky začalo po tom 3měsíčním spurtu a právě jsme ve fázi, že abych to zvládla, tak bych měla chodit spát s malou. Jenže to je pro mě za první úplně nepředstavitelný, protože to je jediný opravdu můj volný čas a za druhý po večerech píšu diplomku. Ale je to tak no, musí člověk asi udělat nějakou oběť, protože ja třeba dneska v noci fakt u každého kojení usnula s ní v náručí, což je i dost nebezpečný… Já ji právě nemám na noc v posteli a přenášim ji do postýlky, takže usínat nemužu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
3.2.20 12:27

Já mám taky 5měsíční holčičku a taky se mi budila několikrát za noc, potom jsme šli k doktorce která nám po zvážení doporučila dávat jako „předposlední jídlo“ nemlečnou kaši, třeba rýžovou, takže já dávám okolo 17:00 kašičku, nechám ji tak hoďku slehnout pak koupeme, cvičíme a cca ve 20:00 zalejzame do peřin kde usne u prsa a spí celou noc, občas se vzbudí okolo půlnoci na kojení ale to je fakt málokdy :) já jsem s příkrmem neváhala ani minutu, miminko tě potřebuje odpocinutou a tímhle nic nezkazíš, spíš naopak, obě budete spokojenější. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 12:28

@VlkVeva
Tak si ji nech v posteli, snadná pomoc. Když se malý začal taky budit takhle často, záhy jsem ho přestala dávat do postýlky. Pokud bych se měla něčeho vzdát, tak té diplomky, rozhodně ne kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 12:35

Tak ja psychicky nedala ten spurt a v cca 4 mesicich jsem zacala davat na noc ridsi kasi s UM. s kojenim to slo sice z kopce (ale to uz se mi zdalo ten mesic, ze mu to nestaci, on se v noci nebudil, tak se mi omezilo mleko) ale spinkal celou noc jako predtim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
3.2.20 16:39

@VlkVeva s postelí to mám stejně -take prenaším a dokud sem nechodila spát s ní tak to byl problém. Nadšená, že chodím spát v 8taky nejsem, ale syn je nadšený a já vyspalá tak to tak prostě beru. Ono to není do nekonečna ;). Hold je to teď potřeba. Je nutné psát diplomku každý večer? Já pomáhám manželovi s papíry a většinou dělám o víkendu kdy mi manžel pomůže s dětma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama