Stále kupuji dudlíky...co vy?

15.1.10 08:52

Stále kupuji dudlíky...co vy?

Ahoj, zdravím vás. Malé je 19 měsíců a má dudlíček v podstatě od porodnice. Dnes mě napadlo se vás zeptat, jestli také tak často kupujete dudlíky jako my. Kdybych to sečetla, tak měla víc dudlíků než celá Afrika asi. Neustále jsou ztracené, neustále se hledají, jeden den jich má doma pět, další den žádný. Já tomu prostě nerozumím a je to pro mě záhada.
Sestrina dcera má už asi 5 měsíců stále ten samý dudlíček, naše malá jich za posledních pět měsíců, když to sečtu poztrácela určitě přes třicet. A to máme ty korálky na držení…a nic :nevim: Už jsme i zkoušeli, že prostě nejsou, ztratila sis je, tak smůla, ale nemáme moc nervy ji v noci poslouchat, tak koupíme další. Ale už mě to nebaví. Jenom mě zajímá, jestli má vaše díte v jejím věku (19 m) jeden dudlík a když ho ztratí, tak smůla, není, nebo koupíte další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2475
15.1.10 08:57

Ahoj,
tak my máme díťátko o kousek starší a kupujeme dudlíky přesně jako ty,ráno je jich tu 5 a večer už nemůžeme žádný najít,a nějaké vysvětlování nezabírá,nemám trpělivost vydržet pláč tak jdeme a koupíme další,přez den si s nima spíš jen hraje a využíváme hlavně na spinkání,nemám srdce na to mu ho vzít a nedat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.10 09:01

Anleo, ona ho má v postatě taky jenom na spaní - zkošela jsem je přes den dát na poličku, aby tam večer byly…a div se, oni tam nebyly. :nevim: Nechápu, kdo nám je tu žere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
15.1.10 09:03

Ahoj…hehe,tak to je zajimava zahada :-)
Muj syn mel teda jen jeden zhruba na pul roku, nez ho opotreboval a koupili jsme novy..A oddudlikovali jsme nejak kolem 19-20 mesice........A to docela nenasilne, rekla jsem mu, ze ho odnesl bubak (upozornuju, ze pro Sebika bubak neznamena straseni, jen jakasi podivna bytost)do sve diry. Parkrat si jeste samozrejme vzpomnel, ale do tydne byl klid :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
15.1.10 09:04

To znám, dudlíky se pořád ztrácely, měli jsme jich doma minimálně 5 a i to bylo málo.
Vždy, když bylo akutně potřeba, nemohla jsem jak na potvoru žádný najít :twisted:

Naštěstí nám problém odpadl, už cca od roku máme oddudlíkováno :palec:
Využila jsem příležitosti, že si na něj pár dní nevzpomněl a všechny jsem vyhodila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
15.1.10 09:04

No, 30 jsme jich sice nekupovali, ale tak 10-12 určitě a to při ceně Aventů taky není taková legrace…Souhlasím, že dudlíky jsou stejně záhadné jako propisky!! Ať je jich doma kolik chce, stejně za pár dní už není nic k nalezení. U nás třeba se venku neztratilo nikdy nic. Všechno se někam ztratí doma :nevim: Nechápu. Ale už 2× se nám podařilo objevit dudlík zázračně třeba po 4 měsících :potlesk: Řekla bych, že nějaké vzaly za své v tom období Matýska, kdy si hračky schovával do odpadkáče…než jsme to po pár dnech vypátrali, tak jsme o pár věcí přišli :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
15.1.10 09:06

:-D jen jdu tak kolem a musim se smát když to čtu :-D , zatím mimčo nemáme, ale předpokládám, že patříte do rodin se skřítkama jako my :-D , zatím se nám teda neztrácejí dudlíky, ale ponožky a malé lžičky :-D - spotřeba neuvěřitelná. asi to bude stejný druh skřítků zlodějů takže se těším :-( jak budu kupovat dudlíky jako vy :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
15.1.10 09:08

Vojta dudlíky neztrácel - měli jsme miminkovský jeden oblíbený (i když v šuplíku jich bylo víc - dárečky) a pak ten větší ve dvou exemplářích. Dudel měl pak už jen na noc a oddudlíkoval se někdy ve 23 měsících prostou domluvou 8-o Šárka má od narození zatím stále ten samý jeden dudel, v půlroce jí koupíme nový větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
15.1.10 09:09

Maty měl dva dudlíky v postýlce, třetí na šňůrce v pouzdře na cesty. No spát bez dudlíku bylo nepředstavitelný už od porodnice! Čas od času jsem je měnila a různě točila, ale určitě jsme jich neměli tolik jako vy. Pokud 30, tak za celou dobu používání.
Kolem toho 19./20. měsíce už měl v postýlce jen jeden a pěkně rozkousanej. Novej jsem měla koupenej, ale tiše jsem čekala, co bude. Jednou po spaní za mnou nešťastně přišel s tím jeho „Dívej!“ Tak jsem mu ukázala, jak je dudlík ošklivej, že by ho měl jít vyhodit. Se zděšením jsem sledovala, jak ho fakt hodil do koše a ještě si zatleskal 8-o Večer před spaním se jen s pláčem zeptal na dudlík, a když jsem mu řekla, že ho vyhodil, rozesmál se, zatleskal si a během chvilky spal 8-o
Být tebou bych množství dudlíků zkusila omezit na minimum, nevyměňovala a zkusila vyčkat. Myslím, že je třeba, aby se dítě vzdalo dudlíku samo, potom ale už nesmíš ustoupit!
Později bych možná začala dudlík postupně stříhat, jak někdo radí, to mi přijde jako geniální nápad!
Ale myslím, že pokud má dítě dudlík jen na spaní, tak do tří let bych se s ním nehádala a nechala mu ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
15.1.10 09:20

MadGirlNancy nebydlíš náhodou u nás? Já měla včera 6 dudlíků na poličce a dneska tam není žádnej. Ale oni se časem najdou. Asi tak před měsícem jsem našla v úložným prostoru pod postelí dva dudáky po Vojtíškoj, ten nedudá už přes půl roku. Manžel jednou začas psychicky nevydrží a koupí jich tak pět najednou (stejně jsou za chvíli ztracený.Vojta když byl už starší, tak si dudlíky „uklízel“ do koše. Štěpánek je má taky jen na spaní, přes den je prakticky nemá tak nechápu, jak se můžou ztrácet.U nás teda zaručená místa, kde dudlíky najdu, jsou u počítače, pod postelí,za skříňkou u přebalováku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
15.1.10 09:29

My jich nekupujeme tolik, ale taky „záhadně“ mizí, naštěstí jsme se naučili, kde hledat: v kuchyni mezi sporákem a linkou, v předsíni v botě, v bazénku mezi míčkama a v koši na špinavé prádlo, tam je rve těmi mezírkami. Do odpadkáče v kuchyni si zatím „uklízí“ jen míčky a autíčka, zatím jsme snad všechno zachránili.
Máme od půl roku celkem tři, používáme je jen na spaní a ven do kočárku, protože jak strašně slintá, tak by jinak měl u pusy rampouchy :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
15.1.10 09:35
Ywett píše:

Kolem toho 19./20. měsíce už měl v postýlce jen jeden a pěkně rozkousanej. Novej jsem měla koupenej, ale tiše jsem čekala, co bude. Jednou po spaní za mnou nešťastně přišel s tím jeho „Dívej!“ Tak jsem mu ukázala, jak je dudlík ošklivej, že by ho měl jít vyhodit. Se zděšením jsem sledovala, jak ho fakt hodil do koše a ještě si zatleskal 8-o Večer před spaním se jen s pláčem zeptal na dudlík, a když jsem mu řekla, že ho vyhodil, rozesmál se, zatleskal si a během chvilky spal 8-o

…to je krásný… :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.10 09:40

Kako-m, my je take nachazime na nejruznejsich mistech. Asi zatim nejvetsi ulet byl, kdyz jsem nahrivala troubu na buchtu a nepodivala se do ni :zed: :zed: :zed: a za chvilku smrad - no pekl se tam dudlik :cert: od te doby vsechno zkontroluju trikrat…to mi pripomina, ze jsem uz nekolikrat s pradlem z pracky vyndala takove mnaminky jako treba zubni pastu nebo pouzdro na cocky. Ale doma mame FAKT normalne uklizeno, vsak to znate :lol:

No jsem rada,ze v tom nejsme sami, to vite, kdy mam nekolikrat v tydnu vyplaznout 70Kc za dudlika… A jsem rada, ze nejsme az takovy blazni a vecer to manzelovi prectu, bude rad :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
15.1.10 10:14

jukni na metřík a stále dudlujeme :oops: ale snažím se to hodně omezovat na noc/spaní/auto/akce typu mudr (moje, přijít k pedidr s dudlanem, zabije mě..). už byl několikrát s dudlákem jen na spaní, ale vždycky se vrátil zpátky :( když měl dudláky přes den, stále si jen někam schovával.. pořád jsme hledali. pak si je začal naštěstí nacházet sám.. ale asi před 2 m jsem našla avent, který nepoužíváme snad od ledna.. :mrgreen: no a největší láska našeho dvouleťáka? dva dudláky buď najednou v puse, nebo jeden v ruce a střídačka .. :mrgreen:

jinak já jsem celkem opatrná na plast/dírky/škrbábance/nečistoty v dudlákovi, takže taky stále měníme - dudlíky, savičky, lahve - už jsme jich měli extrémně moc, proto jsem asi v 15m přešla na DM dudlíky (dřív netoleroval zkosené..). 5m bych dudlík nenechala ani omylem, přijde mi to jaksi nehygienické a ten plast, no, časem se na něm udělají mikrotrhlinky a mohou se uvolňovat jeho části..

jojo, ponožky se mi taky ztrácejí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
15.1.10 10:32

Jsme na tom stejně,ale úplně stejně.Poslední dobou jsme odbourali dudlík přes den,dávám je do košíčku na místo kam malý nedosáhne,ale přes noc se stejně záhadně ztratí,takže pak zase koupit nový a za nějaký týden se ten předchozí někde najde,ale ten nový zase ztratí,prostě začarovaný kruh :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama