Stále lehce zvýšená teplota u dospělého

Anonymní
29.11.20 17:12

Stále lehce zvýšená teplota u dospělého

Zdravím, jdu si pro radu, jestli někdo nemá podobné zkušenosti. Jde o to, že jsem celý den ok a pak najednou cítím hrozné horko ve tvářích, ruce mám ale ledové, zima mi není. Změřím si teplotu, 37-37,3. Druhý den nic. Za dva dny třeba znovu. Je to takto nárazové a trvá to už několik měsíců. Byla jsem u dr, říkala, že to mohou být návaly, ale u toho by nebyly teploty (je mi 33), vzala mi krev a moč a až na lehounce zvýšený bilirubin v krvi nic (a to je prý normální, zvýšený ho má prý hodně lidí). Hodnoty na štítnou žlázu i borelie jsou ok. Nevím, co s tím, co dělat dál, chtít podrobnější testy - tzn. navštívit lékaře znovu, nebo to může být psychické, jako že se moc pozoruju? Celkově jsem taková podražděná, vše mě rozčílí, rozhodí, vše mi „vadí“. Mmch test na Covid negativní. Zrovna teď „to“ mám - úplně ledové ruce, vařící tváře, 37. Vím, že někdo má 37 běžně, ale já to tak neměla nikdy, až poslední dobou..
Děkuji za anonym, zdravotní údaje..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.11.20 17:22

Taky to mám, nenašla jsem důvod. Nepamatuju, kdy jsem měla vůbec normální teplotu. Ale jak to přeleze lehce 37, hned to cítím a není mi dobře. Je fakt, že mám Crohna, i když teď tak nějak napůl v remisi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 17:36
@Anonymní píše:
Taky to mám, nenašla jsem důvod. Nepamatuju, kdy jsem měla vůbec normální teplotu. Ale jak to přeleze lehce 37, hned to cítím a není mi dobře. Je fakt, že mám Crohna, i když teď tak nějak napůl v remisi.

A jak dlouho to máš? Nemám to denně, ale několikrát do týdne jo.. Crohna nemám..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 17:54
@Anonymní píše:
A jak dlouho to máš? Nemám to denně, ale několikrát do týdne jo.. Crohna nemám..

Bývá to pár dní po sobě a pak třeba dva týdny je to dobrý.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 18:05
@Anonymní píše:
Bývá to pár dní po sobě a pak třeba dva týdny je to dobrý.

taky to tak mám. Nejvíc to cítím k večeru, většinou v klidu přijde ten „nával“. Ruce máš teplé?

• Citovat
  • Nahlásit
17030
29.11.20 18:09

No, já to mívám několik let. Cítím se při zvýšené teplotě unaveně a je mi zima. Začalo mi to po mononukleóze, jinak žádnou AI nemoc nemám. Poslední dobou je to ale o něco lepší, bylo období, kdy jsem mívala i 37,6, tento podzim mívám častěji pod 37. Covidem to není :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 18:12
@Margery píše:
No, já to mívám několik let. Cítím se při zvýšené teplotě unaveně a je mi zima. Začalo mi to po mononukleóze, jinak žádnou AI nemoc nemám. Poslední dobou je to ale o něco lepší, bylo období, kdy jsem mívala i 37,6, tento podzim mívám častěji pod 37. Covidem to není :mrgreen:

Děkuji. Mononukleozu jsem neměla, ale pozitivní EBV v krvi ano.. Prý jsem ji možná prodělala a nevím o tom. Ale to fakt nevim

• Citovat
  • Nahlásit
24973
29.11.20 18:15

Dcera to mívá, má autoimunní zánět štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 18:25

@vokishka Děkuji. ŠŽ je právě v pořádku..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 18:46

Měla bys jít na imunologii. Prodělala jsi mononukleozu, muze to byt z toho. Mne se to dělo po mononukleoze. Taky jsem o tom nevedela, že jsem jí prodelala a reaktivovává se mi nekdy. Rostou mi pak i hodnoty v krvi…pomohl mi ale naposled herpesin na 2 mesice, ktery neni primo na EBV, ale pusobí neprimo taky. Na imunologii by te ale meli vysetrit. U te stitne zlazy se nabiralo anti-TPO? Jinak to muze byt opravdu cokoliv, jakakoliv nezpracovaná infekce, autoimunita i rostoucí zub moudrosti nebo zánět v tele vcetne v dutině ústní. OPG se dělalo? Hlavně bych to řešila tou imunologií. Zvýšena teplota může být i příznak rakoviny. Ale proste cokoliv banálniho od zubu až po x. Imunitní systém nicméné s něčím bojuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 18:50
@Anonymní píše:
Měla bys jít na imunologii. Prodělala jsi mononukleozu, muze to byt z toho. Mne se to dělo po mononukleoze. Taky jsem o tom nevedela, že jsem jí prodelala a reaktivovává se mi nekdy. Rostou mi pak i hodnoty v krvi…pomohl mi ale naposled herpesin na 2 mesice, ktery neni primo na EBV, ale pusobí neprimo taky. Na imunologii by te ale meli vysetrit. U te stitne zlazy se nabiralo anti-TPO? Jinak to muze byt opravdu cokoliv, jakakoliv nezpracovaná infekce, autoimunita i rostoucí zub moudrosti nebo zánět v tele vcetne v dutině ústní. OPG se dělalo? Hlavně bych to řešila tou imunologií. Zvýšena teplota může být i příznak rakoviny. Ale proste cokoliv banálniho od zubu až po x. Imunitní systém nicméné s něčím bojuje.

Na imunologii jsem byla. Kromě lehce snížené buněčné imunity nic.. OPG nevím co je. Na ŠŽ se dělaly odběry i sono

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 18:56
@Anonymní píše:
Na imunologii jsem byla. Kromě lehce snížené buněčné imunity nic.. OPG nevím co je. Na ŠŽ se dělaly odběry i sono

OPG je rentgenový snímek, který zobrazí zuby i čelisti a je na nem dobře videt zanet treba u korene zubu apod. Neni primárně urcen k diagnostice zubniho kazu a mas na nej narok jednou za dva roky. Je hrazen v teto frekvenci ze zdravotniho pojisteni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 19:13
@Anonymní píše:
OPG je rentgenový snímek, který zobrazí zuby i čelisti a je na nem dobře videt zanet treba u korene zubu apod. Neni primárně urcen k diagnostice zubniho kazu a mas na nej narok jednou za dva roky. Je hrazen v teto frekvenci ze zdravotniho pojisteni.

to nevím, přecházela jsem k novému zubaři a ten mi dělal celkový velký rentgen

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 21:56

Před pár lety jsem měla též něco podobného. Jen jsem necítila horkost, ale byla mi zima. Měla jsem zvýšenou teplotu každý den po dobu asi půl roku. Nikdo na nic nepřišel, všechny testy a vyšetření v normě. Nakonec mi řekli, že někdo má prostě tělesnou teplotu vyssi, a že to nemám řešit. Tak jsem to řešit přestala (ono nebylo ani jak), ale cítila jsem, že nejsem úplně zdravá. S příchodem jara a léta zvýšená teplota sama od sebe odeznela a od té doby už se to nezopakovalo. Myslím, že to mohlo mít u mě souvislost se zimním počasím a nedostatkem slunce (takže psychika), ale co se týče nějakých depresi, špatné nálady, splínů,…nic takového se u mne nekonalo. Po psychické stránce jsem se cítila dobře. :nevim: Prostě záhada.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 22:14
@Anonymní píše:
Před pár lety jsem měla též něco podobného. Jen jsem necítila horkost, ale byla mi zima. Měla jsem zvýšenou teplotu každý den po dobu asi půl roku. Nikdo na nic nepřišel, všechny testy a vyšetření v normě. Nakonec mi řekli, že někdo má prostě tělesnou teplotu vyssi, a že to nemám řešit. Tak jsem to řešit přestala (ono nebylo ani jak), ale cítila jsem, že nejsem úplně zdravá. S příchodem jara a léta zvýšená teplota sama od sebe odeznela a od té doby už se to nezopakovalo. Myslím, že to mohlo mít u mě souvislost se zimním počasím a nedostatkem slunce (takže psychika), ale co se týče nějakých depresi, špatné nálady, splínů,…nic takového se u mne nekonalo. Po psychické stránce jsem se cítila dobře. :nevim: Prostě záhada.

No když si to takhle napsala, tak mi došlo, že přes léto to nemám. Objevuje se to podzim - zima. A vím, že mám velkou hypovitaminozu D (z krve).. tak zvýším déčko, měla bych ho brát, ale pořád na to zapomínám..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat