Stále necítím, že bych chtěla mít dítě, je to vada?

Doe_Jane
23.5.18 14:48

Tak ho neměj, nikde není psáno, že každá musíme mít dítě.. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.5.18 14:49

stále necítím, že bych chtěla mít dítě, je to vada?

Zdravím všechny uživatelé těchto stránek.
Všude tady vidím, jak tady píšou mladé maminky, kterým je kolem dvaceti let. Dokonce řeší druhé dítě. Mě už je 37 let, nevím proč, ale mám pořád pocit, že jsem na dítě moc mladá. Vím, že už mi je dost roků, biologické hodiny už tikají, ale na dítě se pořád necítím. Kdyby se stalo, že bych ho měla, tak jedině proto, že by ho chtěl můj partner. Možná aj obavy, že když budu mít dítě, tak se budu připadat už moc stará. Mám nějakou vadu? Příjde to na mě někdy? Jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
6230
23.5.18 14:50

Nemáš žádnou vadu :nevim: Někdo na to prostě není. Já třeba taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5683
23.5.18 14:50

A planujes deti nebo vubec? Pokud ne, muzes si mlada pripadat do 100:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
23.5.18 14:52

Teď už se musíš rozhodnout spíš rozumem, jestli děti chceš nebo ne. Jestli jo, je celkem jedno, jak si připadáš mladá, prostě už máš nejvyšší čas začít. Už není moc prostor na něco čekat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 14:52

No mé příbuzné je 38 má sice 11 letou dceru, ale připadá si děsně mladá, proto každej její další chlap je mladší a mladší, např teď má chlapce s rokem narození 97 (stejný ročník jako moje sestra!!) Vždyť by to mohlo být její dítě, kdyby byla „pilná“ :roll:
Takže pokud se necítíš tak dítě prostě neměj, však každá nemusíme mít 5 dětí.

Prosím anonym :)

• Citovat
  • Nahlásit
6311
23.5.18 14:54

Ja si pripadam mlada aj s dvoma detmi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
23.5.18 14:55

Byla semnou v porodnici maminka, prvni dite, 38 let. Mela to podobne, nakonec si rekla ze to zkusi, no a vyslo to prakticky hned. Mela to cely hozeny proste jinak. Byla se vsim vpohode, vysmata. Mela dite se kterym neumela absolutne zachazet ale byla spokojena a vpohode. Skoda ze jsem si nevzala na ni kontakt, uzasnej clovek :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
23.5.18 14:55

Mít dítě není povinnost, jen aby sis pak nevzpomněla za 5 let, to už bude dost pozdě :? :? Pokud vlastně ani dítě nechceš tak není proč si připadat divná ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14850
23.5.18 14:56

Tak pokud víš ze ho nechceš a chtít nebudeš..v pořádku. Ale pokud ti začnou za par let tikat biologické hodiny.. tak už můžeš mít smůlu… mě se narodil syn v 25 letech a vůbec si nepřipadá stará.. ono stará jsi tak jak jsi…z dítětem nebo bez budeš vždy stárnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8904
23.5.18 14:58

Tak si děti nepořizuj.
Mladá nejsi, spíš už střední věk. A to ti říkám naprosto bez předsudků, poněvadž mi je skoro stejně.
Rozhodni se podle toho, zda dítě nechceš vůbec nebo někdy.
Ale buď k sobě upřímná, protože je to makačka a ne vždy pomůžou hormony, že by člověka přenastavily.
A pokud chceš, prostě si to v hlavě budeš muset přehodit.
Jak říkám, mladá tedy opravdu nejsi a pokud si tak připadáš, tak se probuď do reality.
Jsi v nejhorším věku, kdy se říká, že je mládí v zadní části těla(slušně řečeno) a do důchodu daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.18 15:01

@Malike první syn se mi narodil krátce před 24 narozeninami a teda teď je mi 25 synovi 18m a občas si stará přijdu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 15:02

Děkuji za vaše odpovědi. Mě totiž trochu zneklidnilo, když kolem sebe vidím kamarádky v mém věku, které ty děti mají, dalo by se říct, že úplně všechny mé kamarádky mají děti, jen ja je nemám :nevim: a proto mi to připadá divné a začala jsem přemýšlet nad tím, jestli není semnou něco špatně. Když jsem se s tím někomu svěřila, tak jsem se dočkala odpovědi, že jsem divná a proto se ptám tady.

• Citovat
  • Nahlásit
314
23.5.18 15:03

A co tím myslíš, že si připadáš mladá? Že sis ještě dost neužila? Mně je 36 a teď jsem těhotná poprvé… před 30 jsem taky jasně věděla, že dítě ještě ne, že chci studovat, cestovat, pracovat…ale pak to najednou přišlo, zvlášť, když jsem potkala toho pravého, najednou jsem věděla jasně, že s ním dítě chci. Že je to nová fáze, která bude určitě náročná, ale že chci, abych se do ní posunula právě s ním…Takže nevím, jak moc počítáš se svým současným partnerem, jak jsi ve vztahu šťastná a jaké máš ještě nesplněné cíle…Ale upřímně, když si teď načítám, jak stoupají po 35 letech různá rizika, že miminko nemusí být v pořádku a že i otěhotnět může být komplikované, já za sebe vím, že se chci do druhého vrhnout co nejdříve. Tak ti doporučuji si sednout a sepsat si všechny důvody, proč se bojíš dítě mít a proč ho naopak chceš a pak se rozhodnout srdcem. Podle mě je dítě ten nejkrásnější zázrak, jaký může být, zvlášť, když jsi schopná mu dát úplnou milující rodinu. Budu na tebe myslet!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
23.5.18 15:03

Mlada na dite rozhodne nejsi. Ale hlavni je tvuj osobni pocit, nema cenu mit dite, protoze to chce okoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama