Stále nemám optimální hodnoty štítné žlázy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 11:21
Stále nemám optimální hodnoty štítné žlázy

Dobrý den, ahoj,

jdu k Vám pro radu, nebo spíš pro zkušenost. Jde o to, že se už několik let léčím na hypofunkci štítné žlázy. Začala jsem brát prášky asi v 15 letech, už si to přesně nepamatuji, ale počáteční dávka byla 25 mg snad ne ani každý den. V průběhu let se mi postupně zvyšuje dávka, ale letos to je tedy nějak rychle. V dubnu jsem byla na kontrole na endokrinologii a hodnoty byly blbé, do té doby jsem brala 50 mg jednou denně. Po této kontrole mi byla zvýšena dávka na 75 mg jednou týdně a zbytek týdne 50 mg. Po třech měsících kontrolní odběry (červenec) a hodnoty byly ještě horší, než v tom dubnu. Takže jsem začala brát na pokyn lékařky 75 mg třikrát týdně a zbytek týdne 50 mg.

No a dnes jsem volala na výsledky z říjnových odběrů a furt ty hodnoty nejsou optimální. Přesné číslo nevím, to mi do telefonu nesdělili, jen mi doktorka řekla, ať beru 75 mg pětkrát týdně a zbytek zase 50 mg. Načež jsem jí naznačila, že by nám nevadil příchod miminka (máme nechráněný styk cca od dubna a stále nic) a řekla tedy, ať beru 75 mg denně.

Já vím, že to jsou celkem malé dávky, ale zajímalo by mě, jestli Vám to taky takhle během roku třeba 3× zvýšily? Máte některá zkušenost? Nemůže být třeba chyba na straně lékaře ve špatném odhadu dávky?

Děkuji Vám moc :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 11:22

Ještě bych chtěla dodat, že tablety beru poctivě každé ráno po probuzení a 30 min. před snídaní.

adell
Kecalka 454 příspěvků 30.10.14 11:28

Myslím že je to asi běžné, před 4-mi lety jsem začínala na 25mg 7×týdně a teď jsem na 100mg 5× týdně a 2×týdně 150..
dokonce jsem i bez problémů otěhotněla.

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 30.10.14 11:42

Taky mám od 15..začínala jsem na 50 a teď beru 100 a 125..takže zvyšování je normální, hlavně že tě hlídá..otěhotněla uplně v pohodě..:-D

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 30.10.14 12:06

Jsou to stále docela malé dávky, být tebou tak nad tím moc nebádám, každý organismus je jiný, metabolizuje jinak, vstřebává jinak apod., prostě buď ráda, že ti to kontrolujou, že ti to navýšili, aby bylo tělo v cajku. Já jsem po 10 letech na 150ug za den, normálně jsem otěhotněla (2×).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >