Stále nemám představu o budoucím povolání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Embý
Kecalka 159 příspěvků 18.07.18 15:57
Stále nemám představu o budoucím povolání

Ahoj, stále nemám představu, jaká představa by byla pro mě vhodná. V květnu jsem úspěšně odmaturovala, studovala jsem obor finanční a logistické služby + poštovnictví. Popravdě mě to ani moc nebavilo, známky jsem měla dobré, ale šlo mi jen o to mít maturitu. Nejlépe bych si představovala práci, za kterou člověk nenese až tak velkou zodpovědnost, na ranní směny (nevadily mi i odpolední) a samozřejmě za dobré peníze. Ještě bych dodala, že přes prázdniny se snažím zdokonalovat se v angličtině.
Nicméně - minulé léto jsem byla jako brigádník v Siemensu, práce celkem ok, ale to směnování… Nejhorší byla pro mě noční. Nastálo bych tam určitě nešla.
Byl jste na tom někdo podobně jako já? A jakou práci nakonec vykonáváte? Budu moc vděčná, když se podělíte o vaše zkušenosti.

Reakce:

EvulinkaH
Kecalka 361 příspěvků 18.07.18 16:05

Jaká je práce bez odpovědnosti a za dobré peníze? :think: Co to jsou vlastně dobré peníze?

lazzycarrie
Povídálka 29 příspěvků 18.07.18 16:11

Bude mi 21 a nemám představu co budu dělat :mrgreen: za dva roky mi končí rodičák a fakt nevím, to co jsem vystudovala mě nebaví :roll: Ideálně ranní směny, určitá pracovní doba, dobré peníze, nedojiždět.. Jo chci moc :mrgreen:

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 18.07.18 16:23

@Embý Zachovej klid. Existují lidé, kteří mají jasný cíl již odmala. Vědí, co chtějí dělat a jdou si za tím. Na druhé straně jsou lidé, kteří i celý život nemají jasno. Ti pak žijí podle toho, co jim život nabídne a čekají, co je osloví, aby mohli milovat to, co jim nese obživu.

Mně otec vždy povídal, vystuduj a pak můžeš dělat cokoli, klidně i kydat hnůj.

Pravda, že to bylo před mnoha desetiletími a dnes se náhled na vzdělání poněkud změnil nejen proto, že nároky na získání VŠ titulu jsou mnohdy poněkud nízké a tak si dnes pomalu kde kdo píše zkratky před jméno i za jméno, ale že dnes jsou i informace jinak dostupné.

Ty neplánuješ jít na vysokou? Na nějakou náročnější, když se evidentně v pohodě zvládáš učit i co tě nebaví. Tím také získáš dalších 5let na hledání toho, co by jsi v životě chtěla dělat, aby jsi pak v životě měla dostatek prostředků a mohla být zároveň šťastná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 16:28
@Embý píše:
Ahoj, stále nemám představu, jaká představa by byla pro mě vhodná. V květnu jsem úspěšně odmaturovala, studovala jsem obor finanční a logistické služby + poštovnictví. Popravdě mě to ani moc nebavilo, známky jsem měla dobré, ale šlo mi jen o to mít maturitu. Nejlépe bych si představovala práci, za kterou člověk nenese až tak velkou zodpovědnost, na ranní směny (nevadily mi i odpolední) a samozřejmě za dobré peníze. Ještě bych dodala, že přes prázdniny se snažím zdokonalovat se v angličtině.
Nicméně - minulé léto jsem byla jako brigádník v Siemensu, práce celkem ok, ale to směnování… Nejhorší byla pro mě noční. Nastálo bych tam určitě nešla.
Byl jste na tom někdo podobně jako já? A jakou práci nakonec vykonáváte? Budu moc vděčná, když se podělíte o vaše zkušenosti.

Nejsi sama :mrgreen: mě je 24 a pořád nevím. Taky proto nepracuji.

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 18.07.18 16:29
@lazzycarrie píše:
Bude mi 21 a nemám představu co budu dělat :mrgreen: za dva roky mi končí rodičák a fakt nevím, to co jsem vystudovala mě nebaví :roll: Ideálně ranní směny, určitá pracovní doba, dobré peníze, nedojiždět.. Jo chci moc :mrgreen:

Aha, tak v tom případě zkus promyslet své vlastní podnikání. Čím debilnější nápad, tím větší zisk. Nemyslím to zle, ale mnohdy mě zarazí na čem všem lidé vydělají a za co vše jsou druzí ochotní zaplatit. Naposledy náhradní varlata pro kastrované psi.

Příspěvek upraven 18.07.18 v 16:39

Serpentini
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 18.07.18 16:31

Jsem na tom jako ty, chci dělat jednoduchou práci bez zodpovědnosti na jednu směnu za dobré peníze :lol: to chce asi každý :lol: jinak mám aktuálně administrativní práci, takže celkem zodpovědnost ale dobré peníze a nabídku na povýšení která je mi v těhotenství k ničemu :mrgreen:

Embý
Kecalka 159 příspěvků 18.07.18 19:15

@mgdln Ano, kdybys podnikala, jsi pánem svého času a všechno si zorganizuješ tak, jak to bude vyhovovat tobě. To je výhoda no.

lazzycarrie
Povídálka 29 příspěvků 18.07.18 19:32
@mgdln píše:
Aha, tak v tom případě zkus promyslet své vlastní podnikání. Čím debilnější nápad, tím větší zisk. Nemyslím to zle, ale mnohdy mě zarazí na čem všem lidé vydělají a za co vše jsou druzí ochotní zaplatit. Naposledy náhradní varlata pro kastrované psi.Příspěvek upraven 18.07.18 v 16:39

Do podnikání bych nešla, nemám obchodního ducha a taky bych se hodně bála zadlužení. 8o Náhradní varlata cože? :mrgreen: Jako aby si psi nepřipadá méněcenní? :mrgreen: Mě hrozně láká práce u policie, ačkoliv se to neslučuje s mými požadavky :lol: Ale ty fyzické testy… :roll:

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 18.07.18 21:51
@lazzycarrie píše:
Do podnikání bych nešla, nemám obchodního ducha a taky bych se hodně bála zadlužení. 8o Náhradní varlata cože? :mrgreen: Jako aby si psi nepřipadá méněcenní? :mrgreen: Mě hrozně láká práce u policie, ačkoliv se to neslučuje s mými požadavky :lol: Ale ty fyzické testy… :roll:

Taky mě to dostalo :lol: .

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 18.07.18 21:53
@Embý píše:
@mgdln Ano, kdybys podnikala, jsi pánem svého času a všechno si zorganizuješ tak, jak to bude vyhovovat tobě. To je výhoda no.

O mně řeč není ;) co ty na to? Popřemýšlíš?

Boeing737
Stálice 78 příspěvků 19.07.18 09:49

Ani já neměla dlouho tucha, čím se živit. Je mi 26, za rok budu mít hotový magisterský studium. Mohla bych jít dělat zootechnika do podniku, však vzdělání na to mít budu, ale představa, že vedu nějaký lidi mě děsí. :nevim: Mám při škole brigádu v chovatelskejch potřebách a před půl rokem přišel nápad na podnikání. Nemám miliony na okamžitý rozjetí, ale postupně si to dávám dohromady podle toho, kolik zbyde z výplaty. :mrgreen: Konkurenci mám obrovskou, ale chci to zkusit. Vést jenom sama sebe mi bude maximálně vyhovovat. :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >